Strona główna

 Aktualności
 "Szkoła Marzeń"
 Nasz Patron
 Historia
 Samorząd
 Uczniowie
Nauczyciele
Oferta edukacyjna
Dokumenty
Kontakt

powrót

Zakończenie roku szkolnego 2006/2007

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym, w której uczestniczyli uczniowie z rodzicami i wychowawcami. Po zakończeniu mszy świętej wszyscy obecni, z pocztem sztandarowym na czele, przeszli do budynku szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego przemówienie wygłosiła mgr Mieczysława Stawarz- dyrektor GCE w Wawrzeńczycach.
Następnie szczególnie wyróżniający się w nauce, zachowaniu i pracy na rzecz szkoły absolwenci otrzymali Nagrodę Dyrektora Szkoły.
Były to uczennice klas szóstych:
-Natalia Ćwikła
-Barbara Mierniczek
-Magdalena Szterleja
Rodzice tych uczennic otrzymali listy gratulacyjne.
Uczennica klasy piątej Gabriela Gruszczak otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce przyznawaną od obecnego roku szkolnego za wybitne osiągnięcia w nauce.
Następnie głos zabrała mgr Beata Sonik- Marchewka –kierownik SP w Wawrzeńczxycach, a po niej przedstawiciel Rady Rodziców.
W dalszej części uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły przedstawicielom klas piątych i ślubowanie klas szóstych, po czym poczet sztandarowy wyprowadzono.
Uroczystość uświetnili uczniowie klas szóstych programem artystycznym „ Ale to już było...’’
Po występie wręczono nagrody wyróżniającym się w nauce i zachowaniu uczniom klas szóstych, a następnie takie same nagrody uczniom klas I-V.

W dalszej części uroczystości absolwenci wręczyli kwiaty nauczycielom .
Na zakończenie uczniowie klas piątych pożegnali swoje starsze koleżanki i kolegów, którzy ukończyli szkołę podstawową, i wręczyli im upominki.

Wizyta Biskupa

28 maja 2007 roku w ramach Wizytacji Kanonicznej naszej parafii szkolną codzienność zaszczycił swoją obecnością Ksiądz Biskup Albin Małysiak.
W świetlicy szkolnej, zebrali się nasi parafialni księża z goszczącym księdzem biskupem uczniowie i nauczyciele. Spotkaniu towarzyszyły radosne śpiewy dzieci. Ksiądz biskup na zakończenie udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.
Po południu, w nieco już kameralnej atmosferze, doszło do spotkania księdza biskupa z nauczycielami Gminnego Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach. Ksiądz biskup zaskakiwał swoją radością, energią, dzielił się swymi wspomnieniami, refleksjami nad otaczającą rzeczywistością..... Osobowość księdza biskupa Albina Małysiaka jest dowodem na to, że duch przepełniony prawdziwa radością, umocniony Wiarą, Nadzieją i Miłością nie podlega destrukcyjnej działalności czasu...
 

02.06.2007 r. Dzień Dziecka - Dzień Sportu

Jak co roku w naszej szkole Dzień Dziecka połączony był z Dniem Sportu. W tym dniu uczniowie mieli okazję sprawdzić się w 8 konkurencjach sportowych.
Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców ufundowała słodkie upominki oraz nagrody i dyplomy za konkurencje sportowe, które zostały wręczone uczniom na apelu podsumowującym ten uroczysty dzień.


„BAŚNIOWA KAPELA – ZRÓBMY COŚ DOBREGO”

17.05.2007 r. z inicjatywy Powiatowej Biblioteki Publicznej w Jerzmanowicach i w ramach współpracy biblioteki szkolnej z biblioteką publiczną wystąpił dla klas I-III zespół Baśniowa Kapela z programem wychowawczym „Zróbmy coś dobrego”. Było to opowiadanie na kanwie książki Adama Szafrańca „Przymruż oczy, a zobaczysz” przeplatane piosenkami. Występ spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów.


Omnibus – konkurs dla klas I-III Szkoły Podstawowej.

W dniach 14-15 maja 2007 w ramach obchodów „MAJ – MIESIĄCEM KSIĄŻKI, PRASY I OŚWIATY” biblioteka szkolna przygotowała konkurs „Omnibus klas I-III”. Składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap został przeprowadzony osobno w każdej klasie. Sześciu najlepszych uczniów przechodziło do drugiego etapu. Finał odbył się 15 maja.
Najlepsi z najlepszych to:
Sylwia Skalska - Omnibus klasy I
Konrad Czyż – Omnibus klasy II a
Blanka Nowak – Omnibus klasy II b
Małgorzata Rożdżyńska – Omnibus klasy III.
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

W dniach 16 – 20.04.2007r. obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień Ofiar Przestępstw”/ zgodnie z decyzją MEN /.Akcja dotyczyła głównie klas IV – VI.
Przeprowadzono lekcje wychowawcze o tematyce:
- Przemoc w rodzinie
- Przemoc w środowisku szkolnym i pozaszkolnym
- Szkodliwość używek
- Bezpieczny internet – bezpieczne dzieci
- Jak być asertywnym
- Dziecko w sytuacji zagrożenia – gdzie może szukać pomocy.

W dniu 18.04.2007r. odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Komisariatu Policji w Słomnikach. Specjalista ds. Nieletnich Pani Anna Ogorzały przeprowadziła prelekcję dla uczniów na temat bezpieczeństwa dzieci i odpowiedzialności karnej nieletnich. Funkcjonariusze Policji udzielali odpowiedzi na pytania uczniów.
Na terenie szkoły w dniu 19.04.2007r. pełniła dyżur Pani psycholog mgr E. Kurzej
ze SPPP ul. Piłsudskiego 29 w Krakowie. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, mieli możliwość skorzystania z porady.
Na gazetce szkolnej pedagoga zostały uaktualnione wykazy instytucji, które udzielają wsparcia potrzebującym.
Ewaluacją działań było wykonanie przez uczniów prac plastycznych, które zostały wywieszone na gazetce ściennej na korytarzu szkolnym.
Mamy nadzieję, że pamięć o pokrzywdzonych oraz wiedza nabyta w tych dniach pozostanie na długo w naszej pamięci.


Konkurs Pisanka Wielkanocna 2007
30 marca 2007 roku został rozstrzygnięty konkurs pt. „PISANKA WIELKANOCNA”, którego organizatorami były: pani mgr Bożena Sobczyk i pani Jolanta Głowa.
W konkursie brali udział uczniowie Gminnego Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach w następujących kategoriach:
klasy 0-I Przedszkole i Szkoła Podstawowa
klasy II-III Szkoła Podstawowa
klasy IV- VI Szkoła Podstawowa
klasy I-III Gimnazjum


ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
„ A jeśli komu droga otwarta do nieba –tym, co służą ojczyźnie.”
15 marca 2007 roku uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wawrzeńczycach obchodzili Święto Patrona Szkoły. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w Wawrzeńczycach przez księdza infułata Jerzego Bryłę. Oprócz uczniów i pracowników naszej szkoły byli obecni zaproszeni goście i delegacje kilku sąsiednich szkól ze sztandarami. Po mszy świętej wszyscy udali się do świetlicy szkolnej na uroczystą akademię, która rozpoczęła się inscenizacją „ Kurier z Warszawy”. Inscenizację przygotowali uczniowie klas szóstych pod kierunkiem opiekunki koła teatralnego Marii Bartos na podstawie tekstu autorstwa Piotra Miki. Następnie zespół wokalny pracujący pod kierunkiem Beaty Mes –Jordan wykonał kilka piosenek o treści patriotycznej. W dalszej części spotkania głos zabierali zaproszeni goście oraz dyrektor Gminnego Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach Mieczysława Stawarz i kierownik szkoły Beata Sonik –Marchewka, która przybliżyła zgromadzonym postać Tadeusza Kościuszki. Na zakończenie uroczystości odbyło się spotkanie towarzyskie.


V edycja ,,Tygodniowej Lekcji Patriotyzmu wokół patrona szkoły
Tadeusza Kościuszki”


W dniach 12 – 16 marca 2007 roku w naszej szkole realizowany był projekt edukacji patriotycznej wokół patrona szkoły. Nauczyciele i uczniowie co roku analizują postać Kościuszki w różnych aspektach, a tygodniowa lekcja przyjmuje różne formy. W tym roku staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: jakie cechy osobowości i jakie postawy wyniosły naszego bohatera ponad przeciętność?. Chcieliśmy także wczuć się w sytuację z dnia 25 kwietnia 1794 roku, kiedy to Naczelnik Kościuszko wyruszył ze swoim wojskiem z pod Bosutowa i stanął pod Igołomią. Wieczorem przybył do Igołomi pułkownik Sokolnicki z wiadomością o oswobodzeniu Warszawy. Kościuszko tak odebrał tą wieść: ,, O ile serce moje pełne jest przywiązania do Ojczyzny naszej, tyle mnie odebrane dnia dzisiejszego wiadomości najwyższą przejęły radością”. W dniu Święta Szkoły uczniowie zaprezentują przedstawienie pt. ,,Kurier z Warszawy” wg. scenariusza Piotra Miki – rzecz dzieje się na dworze w Igołomi.
Co roku szkoła wzbogaca swoje zbiory i poszerza wiedzę na temat swojego patrona, kultywując chlubną tradycję mającą znamiona patriotycznej idei wzmacniającej naszą tożsamość narodową.

Osiągnięcia szkoły w ramach pięciu edycji przedsięwzięcia:
• Uczniowie zdobywają dodatkową wiedzę i umiejętności ponadprzedmiotowe oraz kształtują postawy patriotyczne, biorą udział w regionalnym konkursie na temat T. Kościuszki w Racławicach.
• Współpraca ze szkołą im. T. Kościuszki w Racławicach.
• Zbiory biblioteczne wzbogaciły się o ponad 50 pozycji książkowych, od Towarzystwa kościuszkowskiego z Krakowa za sprawą Pana T. Otrębskiego.
• W dniu Święta Szkoły w roku 2003 wykład na temat prac renowacyjnych Kopca Kościuszki – pomnika usypanego rękami ludu z ziemi maciejowickiej nasiąkniętej krwią poległych Polaków i krwią płynącą z ran Kościuszki – jak i efektu finalnego tego dzieła zaprezentował ówczesny Dyrektor Krakowa 2000, obecny Poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Bogusław Sonik. Przekazał również szkole obrazy z wizerunkiem kopca.
• Z okazji 20 rocznicy nadania szkole imienia Tadeusza Kościuszki w roku 2004 wykład na temat T. Kościuszki przeprowadził znany krakowski historyk, Przewodniczący Sejmiku Małopolskiego obecny Senator RP Pan Piotr Boroń. Przekazał szkole 40 śpiewników pieśni patriotycznej pt. ,,Młodzież pamięta”.
• Rok 2005 - w ramach ciągłej współpracy krakowska firma Inter - Impex z prezesem Panem Rafałem Sonikiem ufundowała do odnowionego kącika patrona szkoły dwa obrazy – transfery na płótnie: ,,T. Kościuszko – portret” rok 1840 i ,,Poświęcenie szabel kościuszkowskich” Walerego Eljasza Radzikowskiego / rok 2005 był ogłoszony – jako rok W. E. Radzikowskiego/.
• W roku 2006 w ramach realizacji projektu ,,Szkoła Marzeń” uczniowie uczestniczyli w warsztatach muzealnych o T. Kościuszce, zwiedzali muzea i kopiec Kościuszki, byli w Racławicach, uczestniczyli w warsztatach ceramicznych korzystając z Europejskiego Funduszu Społecznego.
• Rok 2007 – Sztandar szkoły został poddany renowacji za sprawą przyjaciół szkoły w osobach: Pani Maria Szafarz, ks. Wikarego Tadeusza Korczaka, Pani Marii Wójcik oraz organizacji ZBOWiD.
Mszę świętą celebrowali: syn ziemi wawrzeńczyckiej Ks. Infułat Jerzy Bryła, Ks. Proboszcz Feliks Formas i Ks. Wikary Tadeusz Korczak

Kierownik Szkoły Podstawowej
w Wawrzeńczycach
mgr Beata Sonik – Marchewka

Wawrzeńczyce dnia 15 marca 2007 roku


Pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej
W dniu 22 lutego 2007 roku odbyło się uroczyste przyjęcie w poczet czytelników uczniów klasy I z udziałem rodziców. Pasowanie poprzedziła prezentacja multimedialna o bibliotece szkolnej. Dzieci zapoznały się z regulaminem i zasadami korzystania z biblioteki. Uczniowie klas II i III przygotowali część artystyczną pt. „Majowa księgarnia”. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w uroczystości. Odpowiadały na zagadki, razem z rodzicami rozwiązywały krzyżówkę. Kulminacyjnym momentem było ślubowanie i pasowanie na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał przyrzeczenie. Potem nastąpiły wypożyczenia książek i ogłoszenie konkursu na najciekawszą ilustrację z książki.


14.02.2007
Uczniowie klas I – III wzięli udział w teatrzyku profilaktycznym z Kaczorem Donaldem pt.: „Higiena osobista i zasady bezpiecznego poruszania się po drodze”.

8.02.2007
W naszej szkole odbył się zespół samokształceniowy dyrektorów pani wizytator Ewy Klimczyk z Gminy Koniusza i Igołomia – Wawrzeńczyce.
Temat spotkania: Pozyskiwanie środków zewnętrznych przez szkoły.
Prelegenci: Elżbieta Pawlińska, Beata Sonik – Marchewka, Danuta Kawka.
Na spotkaniu odbyło się podsumowanie projektu „Szkoła Marzeń”. Wręczono dyplomy dyrektorom szkół, koordynatorom projektu oraz podziękowania dla Gminy i Szkół realizujących projekt.
 

6.02.2007
W godzinach dopołudniowych uczniowie klas I – III wspaniale bawili się na balu karnawałowym prowadzonym przez disc jockeya. Wspólne tańce przeplatane były zabawami integrującymi. W przerwie rodzice przygotowali słodki poczęstunek.
Po południu natomiast odbyła się dyskoteka klas IV – VI z pokazem układów tanecznych  przygotowanych przez naszych uczniów.

Podsumowanie I semestru
11.01.2007 r. odbył się apel klas I – VI podsumowujący wyniki nauczania i zachowania za I półrocze roku szkolnego 2006/2007. Z klas I – III 38 uczniów za wysoki poziom opanowania wiadomości i umiejętności oraz wzorowe zachowanie otrzymało pamiątkowe dyplomy. Wyróżnionych  zostało również  z  klas IV –VI  21uczniów za uzyskaną średnią ocen z przedmiotów, co najmniej 4,75 i wzorową lub bardzo dobrą ocenę z zachowania.

W I półroczu roku szkolnego 2006/07 uczniowie osiągali sukcesy biorąc udział w konkursach szkolnych, rejonowych, wojewódzkich i ogólnopolskich:

·        konkurs matematyczno – przyrodniczy – etap szkolny - najlepszy wynik Magdalena Szterleja kl. VIa

·        konkurs humanistyczny – udział w etapie rejonowym ucz. Gabriela Gruszczyk kl.Vb

·        ogólnopolski konkurs matematyczny „Olimpus” - najlepsze wyniki:

-  klasa IV Kamil Giemza, Oskar Zapała, Magdalena Łatała,

-  klasa V Michał Szmyd, Grzegorz Caba, Michalina Rybak,

-  klasa VI Karolina Cygan

·        gminny konkurs regionalny – etap II temat: „Puszcza Niepołomicka” 1 miejsce - Magdalena Szterleja kl.VIa

·        Szkolna rywalizacja sportowa:

  - klasy IV - VI dziewczęta – Monika Kwiatek kl.VIa

  - klasy IV - VI chłopcy - Robert Jamborski kl. VIa

  - rywalizacja międzyklasowa – kl. VIb.


Wigilia
W ostatnim dniu zajęć przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas 1-6 wraz z nauczycielami zebrali się w świetlicy szkolnej, gdzie odbył się przegląd kolęd, zaprezentowanych przez zespoły z wszystkich klas. Następnie nauczyciele i uczniowie w nastrojowej scenerii i atmosferze czytali wiersze związane z Bożym Narodzeniem. Recytacje przeplatane były nagraniami piosenek z tekstami księdza Jana Twardowskiego. Na zakończenie kierownik szkoły p. Beata Sonik-Marchewka złożyła wszystkim życzenia świąteczne i rozdała wychowawcom klas opłatki. Po zakończeniu ogólnej uroczystości odbyły się klasowe spotkania opłatkowe.


Mikołajki
Zgodnie z tradycją 6 grudnia to dzień Świętego Mikołaja. W szkole od rannych godzin panował wesoły gwar. Wszyscy uczniowie oczekiwali na niespodzianki. W młodszych klasach, z dalekiej krainy, w swoim tradycyjnym stroju przybył Święty Mikołaj. Po barwnych opowieściach nadeszła długo oczekiwana chwila w której nasz gość otworzył worek z prezentami. Starsi uczniowie otrzymali paczki z niespodziankami przygotowane przez kolegów.


Apel z okazji Święta Niepodległości (10.11.2006)
Wspomnienie 11 listopada…
„Tylko w polu biały krzyż nie pamięta już, kto pod nim śpi…”
Niewielki brzozowy krzyż, przed nim płonące znicze, na rozwieszonej tkaninie portret Józefa Piłsudskiego. Scenę zajmują radosne, ale i skupione dzieci.
Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości,
.... symbolicznemu rozrywaniu flagi narodowej przez uczniów ubranych na czarno, symbolizujących zaborców, towarzyszyły dźwięki muzyki Szopena... Polska odzyskała Wolność, Wolność - Polska stała się znowu Polską…
Uczniowie klasy III wykonali piosenki legionowe, nie darmo przecież ktoś, kiedyś powiedział: gdzie słyszysz śpiew tam idź…

Jesienna Szkoła w Porębie Wielkiej (6-11.11.2006)
Klasy 6a i 2a, 2b pobytem w Porębie Wielkiej rozpoczęły sezon „zielonych szkół” w roku szkolnym 2006/2007. Uczniowie naszej szkoły mile spędzali jesienny czas chodząc na wycieczki piesze, biorąc udział w różnych konkursach, turniejach i rankingach. Przywieźli ze sobą wiele wspomnień, nagród i dyplomów.

24 października 2006 roku odbył się dla klas II i III konkurs czytelniczy pt: (24.10.2006)

KUBUŚ PUCHATEK – CO WIESZ O MNIE I MOICH PRZYJACIOŁACH?”

Organizatorem konkursu była:
Elżbieta Cieśla – nauczyciel bibliotekarz  
Małgorzata Zimny – bibliotekarz z Gminnej Biblioteki Publicznej.

W konkursie wzięło udział po 5 przedstawicieli klas.
Składał się on z trzech etapów:
1. etap ustny polegający na losowaniu numeru pytania i odpowiedzi na nie
2. etap pisemny polegający na rozwiązaniu 5 zadań
3. etap ustny polegający na kojarzeniu znajdujących się na sali rekwizytów z bohaterami książki

W konkursie zwyciężyli:
I miejsce: Wiktoria Wójcik z klasy III
II miejsce: Arkadiusz Ćwikła z klasy II b
III miejsce: Katarzyna Nakielska z klasy II a

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy


Wyjazd integracyjny nauczycieli do Pragi (21-22.10.2006)
W dniach 20 – 22 października 2006 roku odbyła się dla wszystkich pracowników Gminnego Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach wycieczka krajoznawczo-turystyczna do Pragi i w Góry Stołowe zorganizowana przez Dyrektora i Zespół Kierowniczy
 

Ślubowanie klasy pierwszej (19.10.2006)
Dnia 19.10.2006r w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych rocznik 2006/2207.
Pani kierownik Beata Sonik - Marchewka powitała wszystkich serdecznie
i odebrała ślubowanie. Dzieci zaprezentowały zgromadzonym gościom program artystyczny, w którym miejsce znalazły popisy taneczne, wierszyki i piosenki. Najważniejszym momentem było pasowanie na ucznia symbolicznym ołówkiem.
Na zakończenie dzieci odebrały z rąk pana dyrektora GCE Henryka Jończyka swój pierwszy dokument - legitymacje szkolne, od pani kierownik Beaty Sonik – Marchewki pamiątkowe dyplomy, a od rodziców ozdobne zegarki.
Rodzice przekazali szkole drzewko, by rosło razem z pierwszakami i ozdabiało naszą szkołę.

Dzień Edukacji Narodowej (13.10.2006)
Z okazji Święta Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski SP w Wawrzeńczycach przygotował uroczystą akademię, na którą zostali zaproszeni nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Na spotkaniu obecni byli wszyscy uczniowie klas 1-6. Zespól teatralny klas szóstych, działający pod opieką Marii Bartos, zaprezentował inscenizację "Lekcja wychowawcza" a zespół taneczny - kilka tańców nowoczesnych. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie zaśpiewali kilka znanych piosenek. Zaproszonym gościom przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli kwiaty.

Wyjazd studyjny do Brukseli (1-6.10.2006)
Na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika, koordynator projektu „Szkoła Marzeń” Beata Sonik-Marchewka i uczennice Gimnazjum Kaja Marchewka, Anna Kuska i Anna Fatyga wzięły udział w wyjeździe studyjnym do Brukseli w dniach 1 – 6 październik 2006 r. Uczestnikami byli także studenci UJ, kierunek - prawo, studenci Wyższej Szkoły Europeistyki oraz laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim organizowanych pod patronatem Bogusława Sonika.

Spotkanie z policjantem

Na początku roku szkolnego 2006/2007 w naszej szkole zwyczajowo odbyło się spotkanie przedstawicieli Policji z uczniami klasy pierwszej.
Pani policjantka rozmawiała z pierwszakami o bezpiecznym zachowaniu w drodze do i ze szkoły. Była to poglądowa lekcja na temat bezpieczeństwa dzieci w szkole i poza nią.
Na zakończenie dzieci otrzymały specjalne odblaski, by lepiej być widocznym na drodze.


Podsumowanie projektu "Szkoła Marzeń" (9.09.2006)
9 września 2006 roku, w Rabie Wyżnej odbyło się spotkanie delegacji szkół z terenu małopolski biorących udział w programie „Szkoła Marzeń”. Młodzież z poszczególnych placówek prezentowała swoje prace i przedstawiała programy artystyczne. Uczniowie naszego centrum przedstawili program artystyczny, nad którym pracowali w ramach kółka regionalnego oraz na próbach chóru. W namiocie można było podziwiać między innymi wytwory ceramiczne, prace plastyczne uczniów, tomiki zawierające poetycką twórczość naszych gimnazjalistów, oraz fotogramy.
Na zakończenie spotkania małopolski kurator oświaty pan Józef Rostworowski wręczył nauczycielom podziękowania za twórcze zaangażowanie się w pracę nad realizacją projektu Szkoła Marzeń.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007 (4.09.2006)

 


Piastowski szlak (22-24.08.2006)
W ramach realizowanego projektu „SZKOŁA MARZEŃ” uczniowie klasy III i IV odbyli w dniach 22- 24.08.2006r.wakacyjny wyjazd pt. „SZLAK PIASTOWSKI”.
Podczas wycieczki zwiedziliśmy:
- Kruszwicę, miasto związane z legendą o Popielu i Piaście Kołodzieju, Mysią Wieżę – stanowiąca fragment zamku zbudowanego w XIV oraz romańską kolegiatę Św. Piotra i Pawła z XII/XIII w.
- Ostrów Lednicki – Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy – rezydencji Mieszka I oraz Wielkopolski Park Etnograficzny jeden z największych w Polsce skansenów.
- Gniezno – miasto położone na siedmiu wzgórzach, Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz Archikatedrę Wniebowzięcia NMP i Św. Wojciecha ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi.
- Wenecję Pałucką – miasteczko malowniczo położone pomiędzy trzema jeziorami, Muzeum Kolejki Wąskotorowej oraz ruiny XIV wiecznego zamku Mikołaja Nałęcza zwanego „Diabłem Weneckim”.
- Biskupin – słynny Rezerwat Archeologiczny oraz udział w lekcji muzealnej.

Szlak Orlich Gniazd (5.07.2006)
Dnia 5.07.2006r. w ramach programu Szkoła Marzeń uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wycieczce Szlakiem Orlich Gniazd. Celem wyjazdu było poznanie historii szlaków zamków obronnych, oraz poznanie krajobrazu jury krakowsko – częstochowskiej. Dzieci podziwiały ruiny zamków średniowiecznych w Smoleniu, Rabsztynie, Bydlinie i Ogrodzieńcu. Miały również okazję zobaczyć Pustynie Błędowską.