Aktualności


Rok szkolny 2009/2010


Dnia 22.06.2010 roku pierwsze klasy gimnazjum (i kilkoro uczniów z drugiej gimnazjum) udali się do krakowskiego ZOO.
Naszymi opiekunami byli:
Pani Małgorzata Rudzińska, Pani Magdalena Partyka i Pan Piotr Strycharz.
Wyjazd ten odbył się na zasadzie projektu, w którym uczestniczy nasza szkoła.
Gdy dojechaliśmy na miejsce, sprawnie weszliśmy do Zoo.
Z zaciekawieniem oglądaliśmy przeróżne zwierzęta z całego świata.
W programach przyrodniczych z punktu widza, są one mniejsze i trochę inaczej wyglądają.
Dzisiaj na własne oczy mogliśmy zobaczyć stworzenia, które są nadzwyczajne i trudno dostępne.
By na dłużej zapamiętać ten wyjazd, większość uczniów robiła zdjęcia.
Oprócz wielu gatunków zwierząt, można było również obejrzeć ciekawe rośliny, które w Polsce zwyczajnie nie rosną.
Po zwiedzeniu całego zoo, usiedliśmy przy stolikach, by odpocząć i coś zjeść.
Zadowoleni powróciliśmy do szkoły.

Angelika Turalińska

 

Dnia 9.VI. 2010 r. drugie klasy gimnazjum udały się do krakowskiego Ogrodu Botanicznego wraz z opiekunami w składzie:
P. Małgorzata Rudzińska, P. Bożena Nowak, P. Jolanta Głowa i P. Beata Łuczywo.
Na miejsce zawiózł nas niezawodny szkolny kierowca P. Łukasz.
Zostaliśmy podzieleni na 3 grupy, a każda zaś miała przydzielonego przewodnika.
Oglądaliśmy różne wspaniałe rośliny, które pochodzą z całego świata.
Mogliśmy się dużo dowiedzieć o ich pochodzeniu i przystosowaniu do warunków klimatycznych.
Każdy mógł dokładnie je obejrzeć, a niektóre nawet dotknąć czy powąchać.
Przewodnicy opowiadali bardzo ciekawie i starali się wyjaśnić nasze wątpliwości.
Uczniowie, by na długo zapamiętać ten wyjazd pilnie sporządzali notatki i robili wiele zdjęć.
Większość roślin, które są rzadko spotykane, czy występują w dalekich krajach znajdują się właśnie w tym ogrodzie.
Z upływem każdej minuty wykonując kilka kroków przemierzaliśmy kontynenty, na których właśnie występują owe okazy.
Trudno uwierzyć, że niedaleko nas rosną m.in. palmy kokosowe, cytryny, wanilia, mandarynki, czy banany.....
W Ogrodzie Botanicznym poza roślinami rosnącymi na wolnym powietrzu są także wyżej wymienione, którym wymagane warunki gwarantują szklarnie i palmiarnie.
Chcąc zobaczyć je wszystkie musielibyśmy przemierzyć cały świat, a wystarczyła tylko jedna lekcja w terenie, by na własne oczy zobaczyć jedno miejsce, w którym mieszka cała pełnia roślin.
Po zwiedzeniu całego ogrodu, poszliśmy do KFC, by nadrobić stracone w upale kalorie, po czym wróciliśmy do domów.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjazdu.
Angelika Turalińska


1 czerwca, jak co roku, zorganizowaliśmy w naszej szkole obchody Dnia Dziecka. Dwóm pierwszym lekcjom towarzyszyły ogromne emocje sportowe: na hali sportowej odbyły się turnieje piłki nożnej oraz koszykówki, w których uczestniczyły męskie i żeńskie reprezentacje poszczególnych klas. Pozostali uczniowie zgromadzili się na trybunach by zagrzewać do boju swoich kolegów. Doping był nie byle jaki: uczniowie każdej klasy ubrali się na jednakowy kolor, wyposażyli się w tradycyjne akcesoria kibica (trąbki, pompony itd.) a II b nawet wymalowała sobie na twarzach barwy wojenne – nie przestraszyli tym jednak przeciwników ponieważ, ku swemu trwającemu do dziś zdumieniu – nie udało im się nawet wyjść z grupy. Odgrażają się, że w przyszłym roku dobiorą bardziej skuteczne barwy. W obu turniejach zwyciężyła klasa III b. Gratulujemy!
Potem wszyscy przenieśliśmy się na świetlicę. Tutaj najpierw przeprowadzono konkurs udzielania pierwszej pomocy. Następny punkt programu stanowiły kalambury. Zadanie było utrudnione, bo rysujący uczniowie mieli zawiązane oczy. Talent rysowniczy uczestników zaskoczył jednak organizatorów, ponieważ hasła okazały się dla nich zbyt proste. Hitem okazała się trzecia konkurencja. Zadanie polegało na tym, by zmieścić na ławce jak największą ilość uczniów danej klasy. Technika dowolna. Rekord – 16 osób! Na koniec uczniowie mieli okazje zaprezentować swoje również niemałe talenty wokalne, występując w konkursie karaoke. W konkursach świetlicowych zwyciężyła klasa II b.
W dobrych humorach i obdarowani słodyczami wróciliśmy do domów. Dziękujemy uczestnikom, jurorom, a przede wszystkim panu Piotrowi Strycharzowi, który wszystko zorganizował.

   

W poniedziałek 31 maja już po raz trzeci gościła u nas grupa licealistów z Björknes w Szwecji. Goście jak zwykle zostali przez nas ciepło przyjęci: były prezentacje multimedialne, wspólne śpiewanie hymnów narodowych, tradycyjny mecz piłki nożnej. Oprócz tego uczniowie mieli okazję porozmawiać ze swoimi kolegami po angielsku: tematyka była różnorodna – Szwedzi poznali nawet nasze ulubione legendy: o Smoku Wawelskim i Lechu, Czechu i Rusie.
Na pożegnanie goście powiedzieli nam, że Wawrzeńczyce to mała miejscowość, zamieszkana przez ludzi o wielkich sercach i że zawsze odjeżdżają od nas z wieloma wspaniałymi wspomnieniami. Byli pod wrażeniem naszej gościnności i już zapowiedzieli kolejną wizytę za rok.


Dzień Angielski

17 maja odbył się w naszej szkole drugi Dzień Angielski przygotowany przez uczniów oraz panią Renatę i panią Magdę. W programie znalazł się obowiązkowo konkurs wiedzy o krajach angielskojęzycznych, w którym reprezentanci klas odpowiadali na pytania z dziedziny polityki, historii, geografii, sportu, literatury i wielu innych. Zwycięska drużyna to bezkonkurencyjne dziewczyny z klasy IIb: Gabrysia i Klaudia, które zdobyły maksymalną liczbę punktów. Jedną pomyłkę zanotowała reprezentacja kl. IIIa: Mati i Bartosz zajmując tym samym miejsce drugie, a na miejscu trzecim znaleźli się Karolina i Łukasz z kl. Ia.
Reprezentacje klas stanęły także do walki o puchar w konkursie piosenki angielskiej. Tutaj maksymalną punktację od bardzo wymagającego jury (pani dyrektor M. Stawarz, J. Napieracz, P. Bartosik, P. Strycharz) otrzymała klasa Ib za super rockandrollowe wykonanie utworu ‘Let’s twist again’. W konkursie można było usłyszeć jeszcze takie utwory jak: ‘Don’t worry, be happy’(IIIb), ‘Old MacDonald’ (IIIa), ‘Hey Hi Hello’ (Ia) i ‘If only you’ (IIa). Klasa IIb nie przygotowała piosenki, trudno, może następnym razem…
Poza tym zgromadzeni na świetlicy uczniowie mieli okazję obejrzeć krótki film o Wielkiej Brytanii, bo przecież Dzień Angielski to nie tylko zabawa lecz również nauka. Organizatorzy przybliżyli pokrótce i dość stereotypowo obraz typowego mieszkańca Wysp Brytyjskich( w tej roli Jaromir oraz Dawid), a Natalia i Wioletta częstowały jury prawdziwą angielską herbatką z mlekiem.
Mati i Basia odegrali bardzo zabawny jak na angielski humor skecz o sympatycznym gangsterze i jego łysym, niebieskim szkockim słoniu Winstonie. Po obejrzeniu skeczu pani Joanna sprawdziła błyskawicznie rozumienie tekstu słuchanego zadając pytania dotyczące wysłuchanej historii. Najlepiej zorientowany okazał się Dawid (Gagula), który otrzymał order Gumowego Ucha.
Dzień Angielski zawsze obfituje w nagrody, w tym roku ufundowało je Wydawnictwo Oxford oraz Pani Dyrektor naszego gimnazjum. Oprócz wymienionych już konkursów uczniowie otrzymali także nagrody za konkurs plastyczny zatytułowany „Mój idol”. Wyróżnienie przyznano Oskarowi natomiast wszyscy pozostali uczestnicy: Basia K, Basia M, Karolina, Justyna i Adriana otrzymali dyplomy za uczestnictwo.
Nagrody książkowe powędrowały też do ośmiu uczniów, którzy brali udział w konkursie „Moje miejsce na Ziemi”, byli to: Magda, Natalia, Patrycja, Kasia, Nina, Angelika, Oskar, Piotr i Kamil.
Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby wszyscy dobrze się bawili i chyba się to udało, co możecie obejrzeć na poniższych zdjęciach. Gorące podziękowania za pomoc w przygotowaniu imprezy dla: Michaliny, Kuby, Jaromira, Dawida, Mateusza, Roberta, Wioletty, Natalii, Basi, Bartosza oraz szanownego jury.

R. Pomykalska


"Ekologiczna współpraca"

W roku szkolnym 2009/2010 Gimnazjum w Wawrzeńczycach przyłączyło się do projektu pt : "Świat z plastiku", który ma na celu przybliżyć, a zarazem zachęcić uczniów do ochrony środowiska. Jest to temat bardzo rozległy i interesujący, szczególnie dla tych, którzy chcą żyć w "czystym świecie".
Osoby zawodowo zajmujące się tym tematem przyjechały do naszego gimnazjum, by przedstawić i uświadomić nam, w jaki sposób każdego dnia niszczymy dzieło natury. W związku z tym projektem wybrani uczniowie pojechali na składowisko śmieci w Baryczy (koło Wieliczki) wzbogacić wiedzę o nowe wiadomości. Na początku odbyło się spotkanie z pracownikiem, który opowiadał o budowie składowiska, sortowaniu, recyklingu i dawał tak zwane "rady na odpady". Uczniowie mogli zobaczyć składowisko w różnych etapach, a później zwiedzić sortownię. Do głów wbiło się dużo nowych pojęć i wiadomości, więc czas by zacząć to wcielać w życie.
Dnia 21IV.2010 roku odbył się I Międzyszkolny Konkurs O Tytuł EKO - KORONY w Raciborowicach. Z naszego gimnazjum udała się trójka dziewcząt, które bezpośrednio brały udział w konkursie. Wymagał on dużej wiedzy i sprawności fizycznej. Konkurencje były zorganizowane pod kątem nauki i zabawy. Dominowały jednak zadania matematyczne, pamięciowe i ortograficzne. Mimo iż nie udało się zdobyć szczególnego miejsca, uśmiechu na twarzach i zadowolenia nie brakowało.
Środowisko i ekologia stały się przyjazne nie tylko samym uczniom, ale i dorosłym. Dlatego zachęcamy wszystkich do tego, by pomogli przetrwać naszej planecie jak najdłużej. Chcielibyśmy, by składowisk było jak najmniej ,a każdy z nas cieszył się świeżym zapachem czystego powietrza.
Angelika Turalińska


W środę w naszej szkole odbył się krótki apel, mający na celu wspomnienie i uczczenie zarówno ofiar katyńskich sprzed 70 lat, jak i niedawno zmarłych tragicznie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem przedstawicieli naszego państwa. Tego dnia, wszyscy o godz. 9.00 zebraliśmy się w świetlicy szkolnej. Po odśpiewaniu naszego hymnu państwowego, wysłuchaliśmy kilku wierszy (W. Adamska, N. Ćwikła) a potem krótkiej historii o tym, co wydarzyło się 70 lat temu. Wreszcie nastąpiło przypomnienie wydarzeń z tragicznej soboty 10 kwietnia i wysłuchaliśmy tekstu przemówienia naszego pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, które miał wygłosić w Katyniu (K. Puchalska). Na zakończenie obejrzeliśmy film dokumentalny na temat Katynia i tajemniczego zniknięcia oficerów wojska polskiego internowanych w 1939r. przez Rosjan. Wtedy także zginęli najświetniejsi przedstawiciele narodu polskiego… Czy nadal zbrodnia katyńska zbiera swoje żniwo? Czy potrzeba było aż takiej ofiary aby prawda wyszła na jaw?
My, naszym apelem i minutą ciszy, godnie uczciliśmy uczestników obu katastrof, ich patriotyzm i oddanie.
Cześć ich pamięci…
M. Szterleja


Marsz pamięci
13 kwietnia odbył się Marsz Pamięci w hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej. O godz. 10.30 w Bazylice Mariackiej ks. Kardynał Stanisław Dziwisz odprawił Mszę św. w intencji Ofiar wymordowanych wiosną 1940 roku na rozkaz Stalina przez NKWD oraz tragicznie zmarłych w wypadku pod Smoleńskiem. Następnie uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty przy Studzience im. Walentego Badylaka na Rynku Głównym i w zadumie przeszli z Rynku Głównego, ul. Grodzką pod Krzyż Katyński przy kościele św. Idziego. Tu ks. Kardynał Franciszek Macharski poprowadził modlitwę za zmarłych 70 lat temu i 10 kwietnia, złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze. W Marszu Pamięci uczestniczyli przedstawiciele władz regionu, Krakowa i korpusu dyplomatycznego; kompanie honorowe wojska, policji i straży miejskiej, Rodzin Katyńskich, harcerze ZHR i ZHP, oraz bardzo liczne poczty sztandarowe szkół małopolskich. Gimnazjum w Wawrzeńczycach reprezentowali Monika Kwiatek, Michalina Rybak, Magdalena Szterleja, Bartosz Jachimczyk, Katarzyna Osiakowska, Piotr Strycharz.
K. Osiakowska


Dzień 10 marca 2010r. był Szkolnym Dniem Profilaktyki w Gimnazjum w Wawrzeńczycach. W czasie przygotowań na zajęciach projektowych psychologiczno – pedagogicznych uczniowie opracowali hasła o tematyce profilaktycznej, które stanowiły dekoracje oraz stwarzały możliwość refleksji w zakresie poruszanych problemów.
Koło teatralne przedstawiło scenkę dramową nawiązującą do problematyki uzależnień od narkotyków, nasi uczniowie z zaangażowaniem zaprezentowali
„koło uzależnienia” oraz pointę skłaniająca do unikania wszelkich kontaktów z używkami i ludźmi wykorzystującymi słabości innych, aby nakłaniać do sztucznych rozwiązań przy pomocy narkotyków. Wszyscy przyjęliśmy prezentowane treści z zainteresowaniem i refleksją.
następnie odbyły się spotkania z wychowawcami, omawiano problematykę dostosowana do potrzeb danego zespołu klasowego.
Nie może być profilaktyki baz udziału specjalistów! Zaprosiliśmy przedstawicieli Referatu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Nasi uczniowie uczestniczyli w prelekcji Pani inspektor Doroty Gawryluk, która przedstawiła tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich sprawców wykroczeń i czynów karalnych.
Udział naszych uczniów w różnych przedsięwzięciach profilaktycznych jest systematyczny i obejmuje szeroki zakres tematyczny.


POEZJA KOBIET
W corocznym konkursie organizowanym przez dom kultury „Pogórze”, a poświęconym kobietom- poetkom wzięło udział 230 uczestników z 47 małopolskich szkół. Nasze gimnazjum reprezentowało trzynaścioro recytatorów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Uczniowie wybrali wiersze M. Konopnickiej, B. Ostrowskiej, K. Iłłakowiczówny,,
K. Zawistowskiej, A. Osieckiej i W. Szymborskiej. 8 marca przez cały dzień odbywały się prezentacje konkursowe, a 9 marca nastąpiło ogłoszenie wyników.
Jury złożone z aktorek scen krakowskich: R. Nowickiej, A. Ramzy-Kozioł i A. Cyankiewicz przyznało nagrody
i wyróżnienia. Nasze gimnazjum zdobyło aż sześć wyróżnień. Oto grupa wyróżnionych:

Leszek Długajczyk
Magda Latała
Michalina Rybak
Natalia Ćwikła
Ola Durak
Magda Szterleja

W dniu 15 marca w Kinoteatrze Wrzos odbędzie się o godzinie 14.00 uroczyste wręczenie nagród oraz występ osób nagrodzonych.
Zdobywcom wyróżnień serdecznie gratulujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.
Anna Chojka


KOSZYKÓWKA W GCE WAWRZEŃCZYCE
22 lutego 2010r w naszej szkole odbył się półfinał koszykówki chłopców w ramach gimnazjady powiatowej. Uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum w Słomnikach, Gimnazjum w Zielonkach, Gimnazjum w Igołomi .Do finału awansowały Gimnazjum w Słomnikach i Gimnazjum w Zielonkach. Finał rozegrany został 3.03.2010r, również u nas z udziałem jeszcze drużyn Gimnazjum w Nowej Górze i Gimnazjum nr 1 w Skawinie z półfinału rozegranego w Piekarach. Wyniki finału:
1 miejsce Gimnazjum w Słomnikach
2 miejsce Gimnazjum w Nowej Górze
3 miejsce Gimnazjum nr 1 w Skawinie
23 lutego 2010r rozgrywały swoje półfinały gimnazjady powiatowej dziewczęta z gimnazjum. Gościliśmy reprezentację Gimnazjum w Michałowicach ,Gimnazjum w Słomnikach, Gimnazjum w Bibicach. Nasza gminę reprezentowały dziewczęta z Gimnazjum w Wawrzeńczycach (Anita Kotaba, Aleksandra Durak, Ewa Migas, Monika Kwiatek Katarzyna Fularska, Patrycja Staniszewska, Renata Skalska, Michalina Rybak, Natalia Piechno, Patrycja Caba, Magda Latała, Angelika Maziarz, Katarzyna Duda). Do finału awansowały reprezentacje Gimnazjum w Bibicach i Gimnazjum w Wawrzeńczycach. Finał rozegrany został w Skawinie 10.03.2010r
1 miejsce Gimnazjum nr 1 w Skawinie
2 miejsce Gimnazjum w Zabierzowie
3 miejsce Gimnazjum w Wawrzeńczycach
4 miejsce Gimnazjum w Bibicach
1 marca 2010r rozpoczęły swoją rywalizację dziewczęta ze szkoły podstawowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej na szczeblu powiatowym. W półfinałach udział wzięły reprezentacje Szkół Podstawowych z Bibic, Prandocina, Raciborowic i Wawrzeńczyc. Awans do finału powiatowego uzyskały Szkoły Podstawowe z Bibic
i Prandocina, oraz dwie pierwsze z półfinału rozgrywanego w Piekarach: Szkoły Podstawowe z Rącznej
i Rzeszotar. Finał rozegrany został 8.03.2010r w hali sportowej w Wawrzeńczycach, a oto wyniki:
1 miejsce Szkoła Podstawowa w Rącznej
2 miejsce Szkoła Podstawowa w Rzeszotarach
3 miejsce Szkoła Podstawowa w Bibicach
4 miejsce Szkoła Podstawowa w Prandocinie
2 marca 2010r w półfinałach koszykówki Igrzysk Młodzieży Szkolnej na szczeblu powiatowym walczyli chłopcy. Uczestniczyły reprezentacje ze Szkół Podstawowych z Bibic, Prandocina, Raciborowic i Wawrzeńczyc (Arek Solarz, Dawid Nagacz, Marek i Mateusz Latała, Rafał Galus, Dominik Czyż, Patryk Pasternak, Kamil Matias, Damian Tomerski, Kuba Ćmak, Szymek Zimny, Paweł Sańka). Finał rozegrany w hali sportowej w Wawrzeńczycach 9.03.2010r z udziałem naszej drużyny oraz drużyn ze Szkół Podstawowych: nr 1 w Skawinie i w Bolechowicach, które swój półfinał rozegrały w Piekarach i tam zajęły dwa pierwsze miejsca. Wyniki finału:
1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
2 miejsce Szkoła Podstawowa w Bolechowicach
3 miejsce Szkoła Podstawowa w Wawrzeńczycach


W dniu 25 lutego 2010r, uczniowie klas III uczestniczyli w ramach zajęć poradnictwa zawodowego w Prezentacjach nowohuckich szkól ponadgimnazjalnych, impreza odbyła się w Zespole Szkól Ekonomicznych Nr 2 im. Ignacego Daszyńskiego w Krakowie – Nowej Hucie.
W czasie prezentacji wszyscy trzecioklasiści, pod opieką absolwentki naszego gimnazjum Angeliki Mietły mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną wszystkich nowohuckich szkół ponadgimnazjalnych. Zebraliśmy dużo rzeczowych informacji dotyczących limitów punktowych w poszczególnych szkołach średnich, dotyczących planowanych profili klas oraz oferty kształcenia w zakresie języków obcych.
Była to udana impreza, wróciliśmy bardzo zadowoleni.


W ramach doradztwa zawodowego dla uczniów klas III naszego gimnazjum zorganizowane zostało spotkanie z doradcą zawodowym Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Krakowie. Zajęcia warsztatowe z uczniami przeprowadzone były w dniu 17 lutego 2010r.
W czasie spotkania uczniowie zapoznali się ze strukturą szkolnictwa wszystkich szczebli w naszym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości ciągłości edukacji. Ponadto zebrali informacje na temat profili kształcenia we wszystkich zawodach na poziomie szkół zawodowych oraz techników oraz szkolnictwa średniego na poziomie liceum ogólnokształcącego. Uczniowie otrzymali informacje o stronach internetowych:
www.kuratorium.krakow.pl  - elektroniczny informator szkól ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2010/ 2011
www.ohpdlaszkoly.pl - informacja o szkolnictwie zawodowym i możliwościach praktyk zawodowych.


Rozgrywki sportowe
4 lutego 2010 r. drużyny dziewcząt oraz chłopców z naszej szkoły rozegrały mecz w piłkę ręczną z drużynami z Igołomi. Rozgrywki w obu przypadkach zakończyły się naszym sukcesem.
8 lutego 2010r. drużyna dziewcząt pojechała na turniej powiatowy do Zielonek zdobywając tam czwarte miejsce. Następnego dnia do tej samej miejscowości pojechali chłopcy, zajmując miejsce siódme.


W dniu 7 stycznia 2010 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w VIII Spotkaniach Gimnazjalistów w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie, ul. Ułanów 9. Była to impreza adresowana do wszystkich uczniów gimnazjów województwa małopolskiego, w czasie której można było się zapoznać z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych - techników i szkół zawodowych na rok szkolny 2010 / 2011.
Nasi trzecioklasiści z zainteresowaniem przemierzali stoiska poszczególnych szkół, zbierali indywidualnie informacje, precyzowali swoje preferencje w zakresie wyboru przyszłej szkoły. Mieli także świetną okazję, aby poznać duży zespół szkół wraz z internatem, jakim jest Zespół Szkól na ul. Ułanów 9.


22.12.09
Tego dnia odbyła się szkolna wigilia. Około godziny 10 00 wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zebrali się w szkolnej świetlicy oby obejrzeć przygotowane tym razem przez uczniów szkoły podstawowej jasełkowe przedstawienie. W role Marii i Józefa wcielili się B. Nowak i K. Kralka a dowództwo nad całym przedsięwzięciem objęła p. J. Wołoszyn. Swój wkład w sukces przedstawienia wniósł także ks. G. Zastawny, który akompaniował chórkowi na akordeonie.
Po zakończeniu przedstawienia przyszedł czas na dość niekonwencjonalną prelekcję profilaktyczną. Dość nietypową, ponieważ zwyczajną pogadankę zastąpił... występ mężczyzny wyglądem przypominającego rokman’a, który przytoczył nam historie m.in. Ryszarda Riedela, zmarłego wokalisty i kompozytora zespołu „Dżem”. Co było przyczyną jego śmierci? Nałogi. W jego przypadku alkohol i narkotyki. Najpierw stracił rodzinę, później przyjaciół, na koniec zmarł samotnie -przez tak głupie postępowanie. Nasz prelegent wiele razy podkreślał, że używki to złe rozwiązanie… dają ukojenie tylko na chwile, ale później i tak trzeba żyć dalej. Opowiadał także o wielu innych sławnych ludziach, którzy niestety będąc wielkimi skończyli w tak marny sposób.
Na koniec nasz wykonawca zaprezentował nam swoją interpretację przebojów zespołu „Dżem”- „Whisky” i Raya Charles’a- „Hit The Road Jack” i najnowszy kawałek swojego autorstwa. Oczywiście przy świątecznym nastroju nie zabrakło także kolędy.
M. Szterleja


18 grudnia 2009r. w szkole odbyła się prelekcja dotycząca państwa azjatyckiego – CHIN. Wzięli w niej udział uczniowie I, II i III klas gimnazjum. Piękne zdjęcia, ciekawe opowieści oraz egzotyczne przedmioty przybliżyły uczniom geografię oraz obyczaje Chin.

Urszula Kulpińska


18.12.09
Odbyliśmy kolejną wycieczkę zorganizowaną w celach prokreacji zawodowej, projektu „Lepszy start- lepsza przyszłość”. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie wszystkich klas gimnazjum. Mieliśmy okazję zwiedzić i poznać niektóre tajniki działań jednej z prywatnych telewizji.
W czwartek wybraliśmy się z panią dyrektor M. Stawarz, panią pedagog- organizatorem wycieczki- B. Nowak oraz kilkoma innymi opiekunami na niezwykłą wycieczkę do stacji TVN-u. Mogliśmy zobaczyć praktycznie cały plan zdjęciowy nowego serialu „Majka”- jednej z najnowszych produkcji telewizyjnych, oraz ogromną, bardzo dobrze wyposażoną garderobę i studio makijażu. Mogliśmy zobaczyć tam także dwa studia nagraniowe do porannej „Telegry”. Dowiedzieliśmy się także paru ciekawych rzeczy o sprawach wewnętrznych i działalności telewizji. Np. z zakresu wymiany rekwizytów pomiędzy poszczególnymi planami seriali. W tym przypadku, w gabinecie jednego z głównych bohaterów serialu „Majka” znajdują się meble przywiezione prosto z Warszawy z gabinetu Maksymiliana Skalskiego- producenta filmowego(serial „Niania”- produkcja, która niedawno znikła z anteny).Przekonaliśmy się także, że nie wszystko co widzimy w telewizji jest takie śliczne i kolorowe. Planami filmowymi są najczęściej stare hale przemysłowe. Mimo. Iż największe studia nagraniowe znajdują się w Warszawie i we Wrocławiu a krakowski oddział dopiero się rozwija, wycieczka bardzo nam się podobała.
M. Szterleja


07.12.09
Nasz samorząd szkolny pracowicie wziął się do pracy przy tworzeniu w szkole świątecznego nastroju. We wtorek odwiedzili nas dwaj pomocnicy św. Mikołaja. Każdy mógł sobie zrobić z nimi zdjęcia, które już następnego dnia opanowały „Naszą-klasę”. Został zorganizowany także konkurs na najpiękniej przystrojoną świątecznie sale lekcyjną. Bezapelacyjnie zwyciężyła klasa IIIa, której pięknie przystrojona choinka zrobiła furorę. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno klasy Ia i IIIb, które też nie mało się napracowały. Gratulujemy!


Mikołajki
Jak co roku 6 grudnia św. Mikołaj wraz z jego pomocnicami obdarowali wszystkich uczniów i nauczycieli słodkimi lizakami. Uczniowie każdej klasy także zorganizowali własne Mikołajki. Był to wyjazd do kina lub świąteczny upominek.
M. Kwiatek

 

Piątek 4 grudnia 2009
Wycieczka klas III-ich do fabryki samochodów ciężarowych MAN - Niepołomice
Wycieczka ta, zorganizowana w ramach preorientacji zawodowej, była szczególnie ekscytująca dla męskiej części naszej klasy. My, dziewczyny, zachwycałyśmy się fenomenem tej fabryki raczej od strony praktycznej.
Pomimo, iż zakład ten prowadzi produkcję taśmową nie możemy powiedzieć, że każdy samochód jest taki sam. Nabywca ma możliwość wyboru spośród oferowanego asortymentu. Może to być: kolor, części wyposażenia
a także jego indywidualne cechy.
Jak podkreślał nasz przewodnik: skrupulatna kontrola pracowników, montowanie części a później, już gotowego samochodu jest niezmiernie ważna, ponieważ całemu przedsiębiorstwu chodzi przede wszystkim o najwyższą jakość produkowanego towaru.
Zakład ten, mimo, iż został zbudowany na wzór niemieckich fabryk MAN-a w Monachium i Salzgitter jest obecnie najnowocześniejszym zakładem produkującym samochody ciężarowe na świecie.
Produkcja jest w ogromnym stopniu zmechanizowana, jednakże i tak wielu ludzi znalazło tutaj zatrudnienie
( szczególnie zachwycił nas wszystkich widok pracowników fabryki w identycznych uniformach).
Po zakończeniu zwiedzania, wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie obok „Orzełka”- pierwszego samochodu wyprodukowanego w tej fabryce. Ogólnie wycieczkę możemy zaliczyć do udanych.
Dodajmy jeszcze, że w porównaniu do odwiedzanego niedawno koncernu hutniczego, warunki tutaj były o wiele bardziej zadowalające - w końcu zakład ma dopiero trzy lata!
Życzymy, aby pomimo światowego kryzysu zakład MAN-a nadal się rozwijał i mógł zatrudnić wielu nowych pracowników. Kto wie, może niektórzy z nas tam trafią…
M. Szterleja


Wizyta w ArcelorMittal Poland S.A. w Krakowie
Bardzo miło wspominam nasz wyjazd do krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland S.A. (przy czym powszechna i nadal używana jest dawna nazwa Huta Sendzimira). Zaraz po wejściu musieliśmy założyć kaski i kombinezony, w których wyglądaliśmy prawie jak prawdziwi hutnicy. Przewodnik najpierw pokrótce opowiedział nam historię powstania tych zakładów. Budowę huty, wówczas jeszcze im. Lenina, rozpoczęto 26 kwietnia 1950 r. Za oficjalny dzień jej otwarcia uważa się 22 lipca 1954 r. – wówczas odbył się pierwszy spust surówki z wielkiego pieca nr 1, w tym samym czasie rozpoczęły prace: elektrownia, aglomerownia, koksownia. Kombinat metalurgiczny 21 stycznia 1954 otrzymał nazwę Huty im. Lenina. W 1955 r. otrzymano stal z pierwszego pieca martenowskiego i rozpoczęła pracę walcownia-zgniatacz. Wówczas w skład kombinatu wchodziły: stalownia martenowska, wielkie piece, zakład materiałów ogniotrwałych, siłownia, walcownia blach karoseryjnych, walcownia blach gorących, wydział rur zgrzewanych, ocynkownia, aglomerownia i koksownia. W latach 70. huta zatrudniała prawie 40 tys. osób i produkowała ok. 6,7 mln ton stali rocznie. Obecnie zaś zatrudnia 17,5 tys. pracowników i produkuje rocznie ok. 3 mln ton stali. Jest jedynym w kraju producentem blachy o grubości poniżej 6 mm. W 1996 r. uruchomiono nowoczesną linię ciągłego odlewania stali o wydajności 2 mln ton. Przekształcenia własnościowe w ostatnich latach doprowadziły do powstania – z dawnych wydziałów i zakładów – kilkunastu spółek z udziałem huty. Na początku lat 90. zamknięto wiele wydziałów uciążliwych dla środowiska m.in. stalownię martenowską.
To, co zobaczyliśmy, zrobiło na nas niesamowite wrażenie. Do tej pory pamiętam ostrą czerwień zawartości wielkiego pieca. Myślę, że niektórzy z nas będąc w tej hucie uświadomili sobie, jak ciężka jest praca hutnika.
M. Szterleja


Święto szkoły w gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Wawrzeńczycach

Już po raz czwarty nasze gimnazjum obchodziło Święto szkoły. 13 listopada 1393 r. jest pamiętną datą odwiedzin tutejszego kościoła parafialnego przez św. Jadwigę królową Polski, patronkę szkoły.
Jak co roku uroczystość zgromadziła grono znakomitych gości i przyjaciół gimnazjum na czele z zastępcą wójta gminy H. Jończykiem. Poza tym przybyli: przewodniczący Rady Gminy Igołomia – Wawrzeńczyce S. Nawrot, W. Latała, sołtys M. Wójcik oraz kierownicy i dyrektorzy sąsiednich szkół: D. Ryńca – Ropek, U. Nakielska – Włusek, B. Sonik – Marchewka i D. Kawka. Było również Prezydium Rady Rodziców oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Wawrzeńczycach J. Wołoszyn. Uroczystość rozpoczęła się w kościele, gdzie udali się uczniowie wraz z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi. Uświetniły ją swoją obecnością poczty sztandarowe gimnazjum i szkoły podstawowej. O godzinie 8:45 rozpoczęła się uroczysta msza święta, którą odprawił ksiądz Grzegorz Zastawny. W swej homilii podkreślił, że Jadwiga była jedynym królem Polski, który został świętym. Przedstawił wnikliwie postać patronki i udowodnił, że osoba ta może zaimponować młodemu pokoleniu swym stosunkiem do bogactwa, władzy, dążeniem do prawdy, miłości i dobrocią.
Po uroczystej mszy św. wszyscy zebrani udali się do świetlicy naszej szkoły, gdzie odbyła się część oficjalna spotkania. Na początek głos zabrała pani dyrektor M. Stawarz. Dziękowała wszystkim za przybycie i wręczyła medale Przyjaciela Szkoły. W tym roku otrzymali je A. Luty i Ł. Kucharski– nasi znakomici przewoźnicy. Potem głos oddała uczniom, którzy pod czujnym okiem opiekuna B. Mes – Jordan przygotowali okolicznościowe przedstawienie. Przenieśliśmy się w trzynasty wiek, aby obserwować, jakie dylematy przeżywała czternastoletnia Jadwiga jako Królowa Polski podczas nieudanej ucieczki z zamku, aby spotkać się z księciem Wilhelmem, który akurat gościł w Krakowie. W inscenizacji wystąpili uczniowie klas drugich i trzecich: M. Szterleja, J. Skrężyna,
A. Zapała i M. Matias. Prawdziwie artystyczną scenografię przygotowała p. E. Nowakowska.

Na koniec przemawiali zaproszeni goście. H. Jończyk przypomniał uczniom historię sprzed kilku lat, kiedy to rodzice, nauczyciele i uczniowie wybierali patrona szkoły. Uwieńczeniem tych starań było uzyskanie specjalnego błogosławieństwa od Jana Pawła II. Dokument podpisany ręką papieża, a zdobyty dzięki staraniom kardynała Dziwisza, jest dla nas najcenniejszą pamiątką z tego okresu. Głos zabrał również S. Nawrot, gratulując uczniom znakomitego patrona i zwracając uwagę na to, jak takie spotkania służą integracji całego środowiska. Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek przygotowany przez dyrekcję i nauczycieli, podczas którego nie było końca dalszych rozmów i podsumowań ostatnich czterech lat życia szkoły.
A. Chojka


Wycieczka do Teatru Ludowego
W środę 4 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wyjazdu do Teatru Ludowego na spektakl profilaktyczny pt. „Błysk rekina”. Był on przeznaczony specjalnie dla młodzieży w wieku gimnazjalnym. Autorzy chcieli ukazać młodym ludziom pewne wzorce kulturowe, jakimi posługujemy się w życiu codziennym. Na przykład pewne nawyki zostały w nas wcielone tak dogłębnie, że inna- ta lepsza rzeczywistość nie jest w stanie się przebić. Oglądanie, czasem naszych własnych zachowań, było bardzo interesujące. Przeniesienie problemów młodych ludzi w bajkową scenerię okazało się zadziwiająco ciekawe. Głównym tematem spektaklu był problem braku akceptacji i tolerancji wobec osoby „innej”, różniącej się od nas, mającej inne zainteresowania, pasje, hobby. W przyszłości więc pamiętajmy, że inne nie znaczy gorsze a otwarcie się na świat może nas wiele nauczyć.
Po spektaklu mieliśmy jeszcze możliwość rozmowy z aktorem Teatru Ludowego. Oprowadził nas on po teatrze. Dzięki niemu mogliśmy poznać pracę aktorów również od kulis.


Spotkanie z przedstawicielem MONAR-u
We wtorek 3 listopada w naszej szkole gościł przedstawiciel MONAR-u. Prowadził on zajęcia, które miały na celu uświadomienie młodym ludziom, jak ciężka może być walka z nałogiem i jakie mogą być konsekwencje używanie środków odurzających. Mieliśmy także okazję posłuchać o skutkach ubocznych spożywania, inhalowania się bądź też aplikowania środków niedozwolonych. Dowiedzieliśmy się, że człowiek będący w stanie upojenia rzadko nad sobą panuje dlatego też osoby uzależnione często popadają w konflikt z prawem.
Słuchaliśmy z zaciekawieniem wszystkich historii, jakie mam opowiadano a nawet często włączaliśmy się w zacięte dyskusje. Wszyscy byliśmy bardzo poruszeni tematem. Wszystkim młodym ludziom zdecydowanie odradzamy uciekanie się do tego rodzaju „rozrywek” a pani dyrektor dziękujemy za zorganizowanie tak ciekawej prelekcji.


WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO WIELICZKI

Dnia 2.10.09r. pod czujnym okiem naszych opiekunów (pani Magdaleny Partyki i Małgorzaty Rudzińskiej oraz pana Janusza Kurleto) udaliśmy się do Wieliczki. O godz. 830 wyjechaliśmy z nadzieją na udaną wycieczkę. Podróż przebiegała bez większych problemów, z wyjątkiem zaciekłej walki o miejsca w autobusie. Około godz. 1000 dojechaliśmy na miejsce. Podzieleni na dwie grupy weszliśmy pod ziemię z naszymi przewodnikami (panem Rysiem i panem Krzysiem). Do pokonania mieliśmy 5 km. Nasi przewodnicy opowiadali tak ciekawie, że droga, która mieliśmy pokonać okazała się bardzo łatwa do przebycia. Zwiedzaliśmy min. Kaplicę św. Krzyża, a także piękną i okazałą kaplicę św. Kingi. Po drodze minęliśmy liczne rzeźby z soli, np.: rzeźbę Mikołaja Kopernika czy Jana Pawła II. Pan przewodnik opowiadał nam również legendę o św. Kindze i jej pierścieniu, o krasnoludkach które zamieszkują kopalnie :) a także o Skarbniku. Dowiedzieliśmy się wiele o historii kopalni. Byliśmy także na miejscu gdzie kręcono film `Seksmisja`. Oglądaliśmy różne rekwizyty z tego właśnie filmu. Wreszcie nadszedł czas odpoczynku, mogliśmy wtedy kupować pamiątki. Zbliżał się koniec naszej wycieczki. Podzieleni na mniejsze grupy wsiedliśmy do windy która wywiozła nas na powierzchnię. Podróży windą towarzyszyły liczne krzyki ponieważ poruszała się ona z prędkością 4m/s :). Kiedy żegnaliśmy się z panem przewodnikiem powiedział nam, że pokonaliśmy aż 906 schodów. Wszyscy byli bardzo zdziwieni tą informacja i żałowali że to już koniec wycieczki. W dobrych nastrojach wsiedliśmy do autokaru. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Niepołomicach. Część grupy udała się do baru, a pozostali razem z panem J. Kurleto powędrowali na spacer do Puszczy Niepołomickiej. Najedzeni i dotlenieni wróciliśmy z wesołymi wspomnieniami do domów. :)
Monika Nowakowska
Magda Latała

     

Dnia 26 października klasy trzecie naszego Gimnazjum wybrały się na wspaniałą wycieczkę do Krakowa. Celem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego.
Tego dnia wszyscy z uśmiechami na twarzach przybyliśmy do szkoły. Około godziny 9:30 wyruszyliśmy. Zaraz po przybyciu na miejsce, rozpoczęliśmy zwiedzanie. Widzieliśmy dużo jaszczurek, ryb i węży, z czego jednego nawet mogliśmy dotknąć! Dla entuzjastów tego rodzaju zwierzątek była to nie lada gratka! Widzieliśmy m.in. kameleony, gekony i węża eskulapa( gatunek zagrożony wyginięciem!) Cieszyliśmy się tym bardziej, iż wreszcie mogliśmy zobaczyć na żywo zwierzę z sygnatury polskich aptek. Mieliśmy także okazję obejrzeć wspaniałe, dobrze zachowane skamieniałości i inne naturalne odlewy skorupiaków. Jednak mi najbardziej przypadła do gustu sala ze skrystalizowanymi minerałami- te wyglądały chyba najpiękniej!
Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani niezwykłymi okazami jakie mogliśmy podziwiać w muzeum. Na koniec, jak na wizytę w Krakowie przystało, kupiliśmy prawdziwe krakowskie obwarzanki!
W godzinach popołudniowych wszyscy napełnieni wiedzą wróciliśmy do domów. Ogólnie wycieczka bardzo nam się podobała.
M. Szterleja


Dzień nauczyciela
Jak co roku, 14 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Właśnie tego dnia, chcieliśmy szczególnie podziękować wszystkim nauczycielom za ich trud, jaki wkładają każdego dnia w nasze wychowanie. Zdajemy sobie sprawę, że ich praca wymaga dużego zaangażowania i poświęcenia.
I właśnie tego dnia, uczniowie Szkoły Podstawowej (pod czujnym okiem p. J. Wołoszyn) i Gimnazjum (p. A. Chojki) przedstawili krótki montaż słowno- muzyczny, w którym pojawiły się słowa wdzięczności dla nauczycieli. Wszyscy nauczyciele zostali wynagrodzeni zbiorową lub osobistą dedykacją, która, jak mamy nadzieję, przyniosła im wiele radości i choć troszkę uświadomiła jak bardzo są przez nas doceniani (nawet jeśli nie zawsze okazujemy to we właściwy sposób).
Dlatego my, uczniowie, jeszcze raz składamy na Wasze ręce wyrazy wdzięczności a za wszystkie niedociągnięcia z góry przepraszamy.
M. Szterleja


Dnia 8.10.2009r klasy II gimnazjum udały się do Śląskiego Planetarium w Chorzowie.

Naszymi Pasterzami na dobre i złe byli: Pani Beata Łuczywo, Pan Janusz Kurleto, Pan Tomasz Nowakowski
i Pani Katarzyna Osiakowska.
Do celu prowadził nas bardzo sympatyczny pan kierowca. W autokarze panowała wesoła atmosfera, zróżnicowana na wszelakie sposoby: robienie zdjęć, rysowanie, słuchanie muzyki, pisanie wierszy, nauka znaków drogowych, a także podziwianie męskiej młodzieżowej części społeczeństwa:) Do Planetarium jechaliśmy długo, więc po drodze musieliśmy zwiedzić stację ORLEN. W trakcie jazdy padały ciągłe pytania: "Daleko jeszcze?"......."Proszę Pana długo jeszcze?" każdy bowiem nie mógł doczekać się pokazu w Planetarium. Po pewnym czasie dotarliśmy na miejsce. W oczy rzucił nam się duży budynek w kształcie "grzyba", a tuż obok niego pomnik Mikołaja Kopernika. Z niecierpliwością czekaliśmy na to co zobaczymy w środku budynku. Pan Janusz Kurleto rozdał każdemu bilet wstępu. Weszliśmy do ogromnej sali. Każdy usiadł na swoim miejscu. Zapadła cisza skupienia i ciemność. Słychać było tylko zabawnego i wyluzowanego Pana, który poprowadził dla nas pierwszą godzinną połowę pokazu. Opowiadał bardzo ciekawie i interesująco. Wraz z nim współpracowało kilkadziesiąt rzutników. Niestety w "mgnieniu oka" minęła pierwsza część. Mieliśmy kilka minut przerwy. Po sygnale powróciliśmy  na salę. Druga część poprowadził inny Pan, ale opowiadał równie ciekawie i precyzyjnie. Szkoda że czas płynie tak szybko........ Opuściliśmy Planetarium i wraz z nauczycielami udaliśmy się do autokaru trwając jeszcze w ekstazie spektaklu.
Ruszyliśmy do McDonalda. Tam głodni i spragnieni mogli zaspokoić swoje potrzeby. Czas nieubłaganie płynie do przodu, a więc musieliśmy wracać z powrotem do domu. Wycieczka podobała się wszystkim. Było po prostu CZADOWO!!!! Dziękujemy opiekunom, Panu kierowcy i tym, którzy zorganizowali ten wyjazd :):):)

Angelika Turalińska


Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dnia 18 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydatów było wielu i - jak zawsze - wybór był trudny. W komisji przeprowadzającej wybory zasiadali: Bartosz Jachimczyk, Natalia Ćwikła i Wioletta Adamska. Nad całością czuwała pani Beata Mes - Jordan. Ostateczne wyniki były następujące:
Przewodniczącą samorządu została Monika Kwiatek, zaś funkcję zastępcy objęła Michalina Rybak.
W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze kolejno: Izabella Pióro, Michał Szmyd, Magda Szterleja, Karolina Guzik, Patrycja Wójcik, Gabriela Policht, Łukasz Głowa i Ewelina Atłas.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
Wioletta Adamska


Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia
W naszym gimnazjum od 15.04.2009r. realizowany jest projekt pod nazwą „W kręgu miłosierdzia Królowej Jadwigi”. Dobiegnie on końca z dniem 30.09.2009r. Główne cele projektu to: uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych; chęć niesienia pomocy słabszym; kształtowanie postaw młodych ludzi otwartych na potrzebujących. Uczniowie naszego gimnazjum realizują projekt po raz kolejny. W tej edycji w działania projektowe zaangażowali się: uczniowie z kl. II b (Michalina Rybak, Michał Szmyd, Jakub Skrężyna, Sylwia Kralka, Klaudia Dąbroś, Renata Skalska, Katarzyna Puchalska) z kl. III b (Aleksandra Durak, Monika Kwiatek, Patrycja Wójcik) oraz absolwenci (Jakub Puchalska, Paweł Kwiatek, Damian Duda).
Realizując ten projekt kontynuowaliśmy dzieło ubiegłorocznej edycji programu „Złotówka dla Ciebie” poprzez zbiórkę pieniędzy. W sklepiku szkolnym została ustawiona puszka, do której uczniowie mogli wrzucać swoje oszczędności. Zebrane fundusze (163,04 zł) przeznaczone zostały na wyprawki szkolne (zeszyty, przybory szkolne) dla uczniów z rodzin o trudnej sytuacji materialnej. Za zebraną kwotę zakupiono 10 wyprawek dla uczniów naszego gimnazjum. Inne działanie to pomoc uczniom, którzy mieli problemy z nauką. Koleżeńska pomoc w nauce była szczególnie potrzebna pod koniec roku szkolnego 2008/09, gdy uczniowie zagrożeni oceną niedostateczną poprawiali oceny.
Opiekunami oraz koordynatorami tej edycji projektu są: pani Jolanta Głowa oraz ksiądz Grzegorz Zastawny. Czuwają oni nad tym, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem.
Wszystkim, którzy wspierali nasze działania (nie tylko finansowo) składamy serdeczne podziękowania.
Katarzyna Puchalska



Małopolskie Święto Warzyw

6 września w Pobiedniku Wielkim odbyło się III Małopolskie Święto Warzyw. Jak co roku, Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach przygotowało program artystyczny. Zespół wokalny z naszego Gimnazjum zaśpiewał polskie przeboje. Opiekę nad programem artystycznym sprawowała p. Beata Mes – Jordan.
       

Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010
1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w naszym kościele parafialnym o godz. 8.30. Następnie nauczyciele, uczniowie oraz rodzice przeszli do sali gimnastycznej gdzie Dyrektor Mieczysława Stawarz serdecznie wszystkich witając oficjalnie rozpoczęła nowy rok szkolny. Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom wytrwałości i sukcesów w nauce, szczególnie ciepłe słowa kierując do uczniów klas zerowych, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły.
 

Archiwum rok szkolny 2008/2009
Archiwum rok szkolny 2007/2008
Archiwum rok szkolny 2006/2007
Archiwum 1999-2005