Wycieczka do Ogrodu Botanicznego kl 3 i kl 2


Wycieczka do Ogrodu Botanicznego kl 3
W dniu 20.09.16r. uczniowie trzecich klas gimnazjum odwiedzili najstarszy w Polsce ogród botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Z końcem pierwszej godziny lekcyjnej uczniowie wraz z opiekunami wyjechali spod budynku naszej szkoły. Po dotarciu na miejsce podzieliliśmy się na 3 grupy i rozpoczęliśmy zwiedzanie, oczywiście w towarzystwie bardzo sympatycznych pań i panów przewodników. Zobaczyliśmy wiele ciekawych okazów roślin mięsożernych, sagowców, roślin użytkowych oraz najstarsze okazy drzew liczące nawet ponad 200 lat.Podczas ponad godzinnego podziwiania najważniejszych kolekcji Ogrodu, naszym zadaniem było rozwiązać karty pracy, które miały utrwalić wiedzę zdobytą podczas tego wyjazdu. Po takiej dawce nowych informacji zrobiliśmy sobie przyjemność, wstępując do KFC. Po powrocie do szkoły załapaliśmy się na ostatnią godzinę lekcyjną, której oczywiście nie mogliśmy nie wykorzystać.
Myślę, że każdy z uczestników będzie miło wspominał ten wyjazd, który sam w sobie był niezwykle przyjemny, ale i bardzo edukujący. Liczymy na to, że będziemy mieć wiele możliwości spędzenia wspólnie czasu i zintegrowania się, tak jak w tym przypadku.
Ola Nakielska, kl.3b


"Wycieczka do Ogrodu Botanicznego kl 2"
Dnia 22 września wzięliśmy udział w wycieczce do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wycieczka była formą lekcji biologii, uczestniczyły w niej klasy 2. Przed wyjazdem wręczono nam kartki z pytaniami, na które mogliśmy odpowiedzieć dzięki uważnemu słuchaniu przewodnika.
Po dotarciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Każdej z nich przydzielono przewodnika. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pierwszej szklarni, w której podziwialiśmy piękne paprocie i kaktusy. Potem spacerowaliśmy po aboretum (miejsce kolekcjonowania drzew i krzewów). W drugiej szklarni znajdowała sie piękna palmiarnia. Zobaczyliśmy tam także bardzo ciekawe rośliny owadożerne, cytrusy, rośliny ozdobne i wodne. Na zakończenie przewodnik zrobił krótkie podsumowanie. Podziękowaliśmy mu za oprowadzenie i udaliśmy się do wyjścia.
Wycieczka była dla nas bardzo ciekawą formą nauki i z pewnością wszyscy mile ją zapamiętają, a także z chęcią odwiedzą ogród po raz kolejny, ponieważ jest to bardzo magiczne miejsce.
Julia Majka kl. 2b


Powrót