Aktualności


Nasi chłopcy świętują
Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach, które będą im towarzyszyły przez całe życie.

Czytaj dalej...


Z ekologią na Ty
W związku z realizacją przedsięwzięcia ekologicznego "Chcemy żyć z czystej gminie", 28 września 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie edukacyjno-rozrywkowe pt. "Z ekologią na Ty"

Czytaj dalej...


Bezpieczny Przedszkolak
27 września 2018 roku do przedszkola w Wawrzeńczycach z wizytą przybył policjant- Dzielnicowy w Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce - Funkcjonariusz Komisariatu Policji w Słomnikach

Czytaj dalej...


W przedszkolu pojawił się pierwszy oczyszczacz powietrza
W dniu 30 sierpnia 2018 r. Przedszkole w Wawrzeńczycach otrzymało oczyszczacz powietrza.

Czytaj dalej...


Nowy rok szkolny 2018/2019
3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Wszystkie dzieci pożegnały już wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę w przedszkolu

Czytaj dalej...


XI Turniej Tańca Przedszkolaków
Turniej Tańca Przedszkolaków to już cykliczna impreza pod patronatem Wójta Gminy Igołomia – Wawrzeńczyce, organizowana przez Przedszkole w Wawrzeńczycach oraz Centrum Kultury i Promocji w Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce

Czytaj dalej...


SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW ZE STRAŻAKAMI
W dniu 7 czerwca 2018r. 5-letnie dzieci z Przedszkola w Wawrzeńczycach były na wycieczce w remizie OSP w Wawrzeńczycach.

Czytaj dalej...


WYCIECZKA DO NIEPOŁOMIC
W dniu 11 maja 2018r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wawrzeńczycach pojechały na wycieczkę do Niepołomic.

Czytaj dalej...


Wyjazd do Teatru Ludowego w Krakowie
26 marca 2018 nasze przedszkolaki obejrzały w nowohuckim teatrze spektakl pt. "Plastusiowy pamiętnik", przygotowany przez aktorów Teatru Narodowego Edukacji.

Czytaj dalej...


MALI PATRIOCI
30 kwietnia w przeddzień obchodów świąt majowych: 1 maja – Œwięto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja – Œwięto Narodowe Trzeciego Maja w naszym przedszkolu została zorganizowana uroczysta akademia.

Czytaj dalej...


Warsztaty Wielkanocne
Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli.

Czytaj dalej...


Przedszkolaki z wizytą w piekarni
Dzięki uprzejmości pana Wojciecha Kopacza z Nowego Brzeska dzieci z Przedszkola w Wawrzeńczycach miały możliwość zwiedzania piekarni.

Czytaj dalej...


Przedszkolaki witają wiosnę
Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

Czytaj dalej...


Dzień Kobiet I Kobietek
8 marca nie zapomnieliśmy o miłych dziewczynkach i paniach z naszego przedszkola w Wawrzeńczycach.

Czytaj dalej...


KARNAWAŁ – CZAS ZABAW
Karnawał to dawna tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie najważniejszym elementem jest śmiech i tańce

Czytaj dalej...


Pamiętamy o Babciach, pamiętamy o Dziadkach
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w Wawrzeńczycach na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie

Czytaj dalej...


Spotkanie przedświąteczne
21 grudnia 2017 w Przedszkolu w Wawrzeńczycach panował niepowtarzalny i prawdziwie świąteczny nastrój. Tradycyjnie, na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, odbywało się spotkanie jasełkowe

Czytaj dalej...


MIKOŁAJKI 2017
Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do Przedszkola w Wawrzeńczycach.

Czytaj dalej...


Statut Przedszkola Samorządowego w Wawrzeńczycach


Zabawa andrzejkowa
30.11.2017r. w przedszkolu w Wawrzeńczycach odbyła się zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta

Czytaj dalej...


Dzień Pluszowego Misia
25 listopada przypada jedna z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest światowy Dzień Pluszowego Misia

Czytaj dalej...


Żeby polska była Polską…
W naszym przedszkolu 10 listopada 2017 roku obchodziliśmy Narodowe święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Czytaj dalej...


FESTIWAL DYNI W PRZEDSZKOLU W WAWRZEŃCZYCACH
26 października w naszym przedszkolu odbył się coroczny Przedszkolny Festiwal Dyni. Tego dnia przedszkole zamieniło się w dyniową krainę, w której królował kolor żółty oraz pomarańczowy.

Czytaj dalej...


Teatrzyk Kukiełkowy - Królewna Śnieżka
W czwartek 19 października do naszego przedszkola przybyli artyści Teatru Lalek ART CINEMA z Nowego Sącza, prezentując przedszkolakom spektakl pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".

Czytaj dalej...


Harmonogram imprez i wycieczek rok szkolny 2017/2018


DLA WSZYSTKICH PAŃ Z PRZEDSZKOLA
14 października w polskich placówkach oświatowych obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci szykują nauczycielom i pracownikom oświaty szereg niespodzianek.

Czytaj dalej...


Przedszkolaki z wizytą w Igołomi
11 października 2017r. dzięki uprzejmości Sióstr Albertynek nasze przedszkolaki odwiedziły Muzeum św. Brata Alberta.

Czytaj dalej...


W przedszkolu zapachniało szarlotką
Przedszkolaki ten październikowy dzień spędziły niezwykle pracowicie. Dzieci podjęły się zadania upieczenia ciasta, a dokładnie szarlotki.

Czytaj dalej...


DZIEŃ CHŁOPAKA
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy w życiu przedszkola np.: o Dniu Babci i Dziadka, Dniu Mamy i Taty, czy też świętujemy urodziny i imieniny.

Czytaj dalej...


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2017
20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Przedszkolu "Mali odkrywcy" w Wawrzeńczycach zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci.

Czytaj dalej...


Nowy rok szkolny w przedszkolu
1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. Wszystkie dzieci pożegnały już wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę w przedszkolu.

Czytaj dalej...


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci. Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje! W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku odbyło się 22 czerwca.

Czytaj dalej...


Przedszkolaki w ZOO
Wycieczka do krakowskiego ZOO była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z naszego przedszkola

Czytaj dalej...


PIKNIK RODZINNY
W piękną, słoneczną niedzielę 11 czerwca 2017r. całe rodziny miały okazję uczestniczyć w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Odnowa wsi Wawrzeńczyce" we współpracy z Gminnym Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach

Czytaj dalej...


X Turniej Tańca Przedszkolaków
Turniej Tańca Przedszkolaków to już cykliczna impreza organizowana przez Przedszkole w Wawrzeńczycach, w tym roku we współpracy z Centrum Kultury i Promocji w Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce

Czytaj dalej...


Przedszkolaki w Krainie Bajek
W środę 7 czerwca wybraliśmy się z dziećmi z grupy 4-5 latków na wycieczkę do Pacanowa

Czytaj dalej...


Dzień Dziecka
Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka

Czytaj dalej...


Strażak to człowiek, który wchodzi tam skąd inni szybko uciekają…
W dniu 2 czerwca 2017 roku w Jednostce OSP w Wawrzeńczycach odbył się Dzień Dziecka dla Przedszkolaków z Wawrzeńczyc

Czytaj dalej...


OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW
1 czerwca 2017 r. na wzór Igrzysk Olimpijskich Dyrektor Przedszkola w Nowym Brzesku Pani Barbara Jamrozik zorganizowała olimpiadę dla przedszkolaków.

Czytaj dalej...


"Jeszcze w zielone gramy"- czyli krótka opowieść małego motylka
31 maja 2017r. nasze przedszkolaki wzięły udział w Przeglądzie Spektakli Teatralnych o tematyce ekologicznej zorganizowanym przez Przedszkole w Igołomi.

Czytaj dalej...


Teatrzyk "O Maciusiu strażaku"
18 maja 2017r. gościliśmy w przedszkolu artystów Teatru Lalek "Art Cinema" z Nowego Sącza, którzy zaprezentowali dzieciom bajkę pod tytułem "O Maciusiu Strażaku".

Czytaj dalej...


Przedszkolaki w Muzeum Lotnictwa
11 maja 2017r. wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Dzięki przesympatycznemu panu przewodnikowi na miejscu dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek z historii lotnictwa.

Czytaj dalej...


Program "Czyste powietrze"
W maju 2017 r. dzieci 4 i 5 letnie z naszego przedszkola brały udział w realizacji Programu Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas", przygotowanego przez Państwową Stację Epidemiologiczno-Sanitarną w Krakowie.

Czytaj dalej...


Warsztaty regionalne dla przedszkolaków
Z regionalnymi wielkanocnymi tradycjami dekorowania jajek wielkanocnych oraz wykonywania ozdób świątecznych zapoznały się dzieci z grupy cztero i pięciolatków naszego przedszkola uczestniczące w tegorocznej edycji warsztatów rękodzielniczych.

Czytaj dalej...


"Dzień wody"
W piątek 21 kwietnia 2017r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień wody".

Czytaj dalej...


WARSZTATY Z RĘKODZIĘŁA
10 kwietnia chcąc przybliżyć przedszkolakom wiosenny czas, dzieci z grupy 4-5 latków uczestniczyły w warsztatach plastycznych zorganizowanych wspólnie z pracownikami Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach.

Czytaj dalej...


Nasze palmy i palemki
29 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty rękodzielnicze, na których dzieci wykonywały palmy wielkanocne.

Czytaj dalej...


Zajęcia taneczne z rodzicami
27 i 29 marca 2017 r. w grupach starszaków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej.

Czytaj dalej...


Wiosna- pierwsza celebrytka
21 marca 2017r. przedszkolaki z Wawrzeńczyc w nietypowy sposób powitały wiosnę.

Czytaj dalej...


Bal karnawałowy - czyli czekoladowo baśniowy smak dzieciństwa
23 lutego 2017r. nasze przedszkolaki brały udział w Balu Karnawałowym zorganizowanym przez Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach.

Czytaj dalej...


UROCZYSTY DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych chwil, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

Czytaj dalej...


Pierwszy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Tropiszowie
8 stycznia odbył się Gminny Przegląd Kolęd I Pastorałek organizowany przez Centrum Kultury I Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach oraz Centrum Aktywności Społecznej Wsi Tropiszów

Czytaj dalej...


Przedstawienie jasełkowe
Nasze starsze przedszkolaki przygotowały przedstawienie jasełkowe, z którymi wystąpiły w przedszkolu a potem na IX Międzyszkolnym Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych "Gloria" w Krakowie.

Czytaj dalej...


Niezwykłe spotkanie w przedświąteczny dzień
15 grudnia 2016r. w naszym Przedszkolu odbył się niezwykły koncert Karola Dziedzica - słynnego wokalisty, finalisty programu The Voice of Poland.

Czytaj dalej...


Odwiedził nas św. Mikołaj
We wtorek 6 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja.

Czytaj dalej...


Spotkanie z bibliotekarką
W środę 23 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z paniami bibliotekarkami z Publicznej Biblioteki w Igołomi i Wawrzeńczyc, które przybliżyły przedszkolakom zawód bibliotekarza oraz sposoby korzystania z wypożyczalni książek.

Czytaj dalej...


Magiczny spektakl
Dnia 22.11.2016r. dzieci z naszego Przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową do Krakowa do kina Kijów na koncert charytatywny

Czytaj dalej...


Przedszkolaki świętują Dzień Niepodległości
Każde urodziny to niezwykłe święto, to przypomnienie cudu narodzin. A urodziny całego kraju to spotęgowana uroczystość.

Czytaj dalej...


Spotkanie z leśnikiem
W dniu 25 października 2016r. w naszym przedszkolu gościliśmy panią leśnik.

Czytaj dalej...


Dzień Dyni w naszym przedszkolu
W piątek 21 października nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dyni. Dziękujemy Naszym Rodzicom za to, że zadbali o piękne stroje swoich pociech oraz słodką niespodziankę dla wszystkich.

Czytaj dalej...


Uczymy się dobrych manier
Dnia 20 paŸdziernika 2016 roku wszystkie przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Maniery biedronki Lucynki" w wykonaniu aktorów Teatru Kanon z Krakowa.

Czytaj dalej...


Wspólnie świętowanie Dnia Edukacji Narodowej
14 października podobnie jak w całym kraju w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej

Czytaj dalej...


SPOTKANIE Z POLICJANTEM
Wrzesień oraz październik w naszym przedszkolu sś miesiścami, w których szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo

Czytaj dalej...


DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU
W dniu 30 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka.

Czytaj dalej...


Przedszkolaki zwiedzają najbliższą okolicę
W dniu 23 września 2016r. nasze starsze przedszkolaki poznawały zabytki naszej gminy. Były w Zespole Pałacowo-Parkowym oraz w Muzeum Brata Alberta w Igołomi.

Czytaj dalej...


INAUGURACJA ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2016/2017
W środę 31 sierpnia 2016 roku, w Przedszkolu Samorządowym w Wawrzeńczycach odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Przedszkolnego 2016/2017. Placówka oficjalnie została oddana do użytku po remoncie oraz rozbudowie.

Czytaj dalej...


ZAKOŃCZENIE ROKU W PRZEDSZKOLU
22 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnanie dzieci kończących edukację przedszkolną.

Czytaj dalej...


PIKNIK RODZINNY
W niedzielne popołudnie 19 czerwca 2016r. o godzinie 16, całymi rodzinami mieliśmy okazję uczestniczyć w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Odnowa wsi Wawrzeńczyce" we współpracy z Gminnym Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach.

Czytaj dalej...


Przedszkolaki kibicują naszym piłkarzom na EURO
Dzieci z Publicznego Przedszkola w Wawrzeńczycach przyłączyły się do rzeszy kibiców wspierających polską drużynę na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej we Francji - Euro 2016 r.

Czytaj dalej...


Wycieczka do Muzeum Lotnictwa
W czwartek 16 czerwca udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Czytaj dalej...


IX Turniej Tańca Przedszkolaków
Przedszkolaki kolejny raz popisywały się swoimi tanecznymi umiejętnościami. A to wszystko za sprawą "Turnieju Tańca Przedszkolaków", który zorganizowano w czwartek 9 czerwca w Sali gimnastycznej Gminnego Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach.

Czytaj dalej...


Debiut naszych Przedszkolaków w Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych
03.06.2016r. przedszkolaki uczestniczyły w Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych zorganizowanych przez Przedszkole Samorządowe Misia Uszatka w Igołomi. Nasze maluchy przygotowały inscenizację pt. "Coś".

Czytaj dalej...


Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka do naszego przedszkola przyjechały dmuchane zamki i statki pirackie. Pogoda w tym dniu była wspaniała, a dzieci mogły wyskakać się do woli.

Czytaj dalej...


Sport to zdrowie- każdy ci to powie
W dniu 1 czerwca 2016r., dwudziestopięcio - osobowa grupa wybranych 5-latków z naszego przedszkola uczestniczyła w Olimpiadzie Sportowej zorganizowanej przez Przedszkole w Nowym Brzesku.

Czytaj dalej...


Nasi dzielni żołnierze
13 maja 2016 r. nasze przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do jednostki wojskowej w Krakowie w ramach "Dni otwartych koszar".

Czytaj dalej...


"Czyste powietrze wokół nas"
W roku szkolnym 2015/2016 grupy 5 latków z naszego przedszkola przystąpiły do realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas" organizowanym przez Państwową Stację Epidemiologiczno - Sanitarną w Krakowie.

Czytaj dalej...


URODZINY W PRZEDSZKOLU
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym.

Czytaj dalej...


"Wesołego Alleluja"
Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną "Wesołego Alleluja" zorganizowany przez Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach.

Czytaj dalej...


DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU
święto wszystkich pań przypadające na dzień 8 marca, każdego roku obchodzone jest w naszym przedszkolu bardzo uroczyście.

Czytaj dalej...


SPEKTAKL TEATRALNY KOCMOŁUSZEK
18 lutego dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć spektakl "Kocmołuszek" wystawiony przez objazdowy Teatr lalek "Bajka" z Nowego Sącza.

Czytaj dalej...


BAL KARNAWAŁOWY
Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci, dla których bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Czytaj dalej...


Dzień Babci i Dziadka czyli najcieplejszy dzień w środku zimy
Kiedy dnia zaczyna przybywać, a na świecie panuje karnawał, w samym środku zimy jest jeden niezwykle ciepły dzień- Dzień Babci i Dziadka.

Czytaj dalej...


Przedszkolne Jasełka w Wawrzeńczycach
21 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka.

Czytaj dalej...


WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW NA PRZEDSTAWIENIE
Zew Natury czyli pingwiny ratują świat.

Czytaj dalej...


Mikołajki w naszym przedszkolu
7 grudnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość - święty Mikołaj.

Czytaj dalej...


Święto Pluszowego Misia
W dniu 26.11.2015r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach światowego Dnia Pluszowego Misia.

Czytaj dalej...


WYCIECZKA DO IZBY LEśNEJ I IZBY REGIONALNEJ W NIEPOŁOMICACH
13 listopada 2015 r. dzieci z wszystkich grup pojechały na wycieczkę do Izby Leśnej oraz Izby Regionalnej w Niepołomicach.

Czytaj dalej...


Jesienna pora - czas Seniora
Jesień to czas, który kojarzy się z długimi wieczorami, dlatego listopad jest naturalną scenerią święta dla naszych seniorów.
Czytaj dalej...


WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W WAWRZEŃCZYCACH
22 października dzieci z grup 4 i 5 latków wybrały się na wycieczkę do OSP w Wawrzeńczycach.

Czytaj dalej...


Święto dyni w przedszkolu
Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki w czwartek 8 października, w czasie obchodów ŚWIĘTA DYNI.

Czytaj dalej...


TEATRZYK "PRAWDZIWY SKARB"
Czym jest przyjaźń, na czym polega, co łączy przyjaciół? Odpowiedzi na te i inne pytania ukryły się w spektaklu profilaktycznym pt. "Prawdziwy skarb", który odbył się w naszym przedszkolu 7 października 2015 r.

Czytaj dalej...


Dzień Chłopaka w naszym przedszkolu
Dzień chłopca wszedł na zawsze w kalendarz imprez naszego przedszkola.

Czytaj dalej...


Spotkanie muzealne w Igołomi
16 września 2015 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Brata Alberta oraz Pałacu w Igołomi, na którą pojechały wszystkie 4 i 5 latki z naszego przedszkola.

Czytaj dalej...


NOWY ROK SZKOLNY 2015/2016
Pierwszy dzień w przedszkolu to jeden z najważniejszych dni w tym roku. Wszyscy w odświętnych strojach, ale jakże różnych nastrojach.
Czytaj dalej...


Podziękowania, dyplomy, wakacje i Pinokio, czyli jak pożegnaliśmy rok szkolny 2014/2015
W czerwcowe południe (25 czerwiec 2015) słońce bardzo dyskretnie zagląda do sali przedszkolnej, świadome powagi chwili.

Czytaj dalej...


PIKNIK RODZINNY
21 czerwca 2015r. całymi rodzinami mieliśmy okazję uczestniczyć w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Odnowa wsi Wawrzeńczyce" we współpracy z Gminnym Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach.

Czytaj dalej...


WYCIECZKA DO ZOO W KRAKOWIE
17 czerwca nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę autokarową do ZOO w Krakowie. Ogród zoologiczny jest wspaniałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej.

Czytaj dalej...


VIII Turniej Tańca Przedszkolaków
Turniej Tańca Przedszkolaków to już cykliczna impreza organizowana przez Przedszkole w Wawrzeńczycach pod patronatem Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. W tym roku pięć grup maluchów z pięciu placówek rywalizowało w kategorii tańca do muzyki filmowej.

Czytaj dalej...


Wycieczka przedszkolaków do Jednostki Wojskowej w Krakowie
Dnia 12 czerwca 2015r. r. wszystkie przedszkolaki z Wawrzeńczyc odbyły wycieczkę do Jednostki Wojskowej na ulicy Wrocławskiej w Krakowie.
Czytaj dalej...


TEATRZYK KUKIEŁKOWY W NASZYM PRZEDSZKOLU
Straż pożarna dla naszych przedszkolaków nigdy nie będzie tematem zamkniętym. 15 maja 2015r. wszystkie przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. „O Maciusiu strażaku”, w którym pojawił się problem bezpiecznej zabawy i nie tylko.
Czytaj dalej...


Nauczycielki wychowania przedszkolnego z wizytą w Anglii
Przedszkole w Wawrzeńczycach przystąpiło do projektu Erasmus plus, w ramach którego nauczyciele wychowania przedszkolnego Gminnego Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach wyjechali na tydzień do szkoły podstawowej w Anglii.
Czytaj dalej...


Bezpiecznie znaczy mądrze
Bezpieczeństwo to potrzeba tak ważna jak sen, czy jedzenie. Przedszkolaki to dobrze wiedzą, postanowiły jednak tą wiedzę sprawdzić.
Czytaj dalej...


Dzień kobiet w naszym przedszkolu
Marzec to miesiąc, kiedy po długim śnie zimowym wszystko budzi się do życia.
Delikatne podmuchy wiatru przynoszą jedno z najpiękniejszych świąt w roku - Dzień Kobiet.
Czytaj dalej...


Bal w przedszkolu dzisiaj....
Bal karnawałowy to dla przedszkolaków dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Czytaj dalej...


Raport z akcji "Góra Grosza"
Rok rocznie nasze przedszkolaki biorą udział w akcji charytatywnej "Góra Grosza". Akcja ta ma na celu wyrobienie już u najmłodszych nawyku niesienia pomocy potrzebującym.
Czytaj dalej...


"Nie wszystko złoto co się świeci"
Dnia 6 lutego 2015r. do naszego przedszkola przyjechał Teatr Arkadia z przedstawieniem pt. "Nie wszystko złoto co się świeci".
Czytaj dalej...


Uroczystość Dnia Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.
Czytaj dalej...


Zespół ludowy w naszym przedszkolu
We wtorek 20 stycznia w skromne progi naszego Przedszkola zawitali niezwykli goście - urocze panie z zespołu "Alebabki", które pod kierunkiem pana Tomasza zaprezentowały znane przyśpiewki oraz pieśni ludowe.
Czytaj dalej...


Jasełka 2014
Święta to czas niezwykły, czas magiczny, czas dobroci, refleksji nad tym co ważne i istotne. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólnie śpiewane kolędy, życzenia i obdarowywanie się prezentami- wszystko to szczególnie nas łączy.
Czytaj dalej...


Spotkanie z Teatrem Współczesnym
16 grudnia br. dzieci z oddziałów przedszkola pojechały na wycieczkę edukacyjną do Proszowic, ponieważ Miejski Dom Kultury gościł Teatr Współczesny z Krakowa, który wystawił pełną uroku, koloru i wesołych piosenek sztukę pt.: "Księżniczka na ziarnku grochu".
Czytaj dalej...


Mikołaj, Mikołaj jedzie....
5 grudnia 2014 r. dzieci z naszego przedszkola od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka, który corocznie zwiastuje przybycie wyczekiwanego gościa.
Czytaj dalej...


Spotkanie z Panami Policjantami
Dnia 03.12.2014r. do naszego przedszkola przybyli zaproszeni goście - policjanci Dzielnicowi.
Czytaj dalej...


"Andrzejki bez Andrzeja???"
Listopad przynosi ze sobą melancholię, ciepły sweter i ... oczywiście Andrzejki, które u nas odbyły się 26 listopada. Przekornie do mgieł i chlapy zostaliśmy zmuszeni do poszukiwanie czegoś magicznego.
Czytaj dalej...


Edukacyjny film dla rodziców
Zachęcamy wszystkich Rodziców do oglądania filmu "Zamiast klapsa".
Czytaj dalej...


Co trzeba wiedzieć o prądzie
W dniu 12.11.2014 r. w naszym przedszkolu gościł pan, który poprowadził dla przedszkolaków spotkanie dotyczące bezpieczeństwa związanego z użytkowaniem prądu.
Czytaj dalej...


Obchody Dnia Niepodległości w przedszkolu
Wszyscy są odpowiedzialni za ducha patriotyzmu, a przede wszystkim rodzina, przedszkole, szkoła.
Czytaj dalej...


Koleżanko i Kolego. Pamiętajcie słowa te: Zdrowe zęby to podstawa, Trzeba pielęgnować je!
W myśl tego hasła nasza pani Dyrektor była dzisiaj panią stomatolog.
Czytaj dalej...


"O tym jak przedszkolak został... strażakiem"
Któż nie marzył będąc dzieckiem by zostać strażakiem. Nie tylko marzył o tym Wojtek, ale także Krysia czy Zosia. I może nawet obrazić się słynny Lewandowski, ale strażak jest numer jeden.
Czytaj dalej...


DZIEŃ ZIEMNIAKA
16 października 2014 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość "Dnia Ziemniaka".
Czytaj dalej...


Teatrzyk w przedszkolu
3 października nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z krakowskiego Teatru Kanon. W tym dniu nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie: pt. "Jesienne opowieści", z którego dowiedziały się o jesiennych zwyczajach: wiewiórki, niedźwiedzia, bociana i sójki.
Czytaj dalej...


Dzień Chłopaka w naszym przedszkolu
30 września w przedszkolu w Wawrzeńczycach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopca. Tego dnia dziewczynki stanęły na wysokości zadania i wspólnie z nauczycielkami przygotowały wiele niespodzianek dla swoich kolegów.
Czytaj dalej...


Kampania no promil - no problem
Nasze Przedszkole aktywnie włączyło się w kampanię społeczną "No promil-no problem", do której przystąpiła gmina. Celem kampanii jest włączenie młodych ludzi, obywateli w działania zmierzające do powstrzymywania przed prowadzeniem pojazdów mechanicznych, osoby pod wpływem alkoholu.
Czytaj dalej...


Dzień muzeum
Święty musi mieć złotą aureolę, eleganckie ubranie i sam musi być bardzo piękny.
Czytaj dalej...


NOWY ROK SZKOLNY 2014/2015
Wraz z rozpoczęciem miesiąca września, w naszym przedszkolu rozpoczął się kolejny rok przedszkolny. Z tej okazji zorganizowano uroczyste rozpoczęcie, na które licznie przybyli rodzice naszych wychowanków.
Czytaj dalej...


Zakończenie roku
26 czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnanie dzieci kończących edukację przedszkolną.
Czytaj dalej...


VII Turniej Tańca Przedszkolaków
Turniej Tańca Przedszkolaków to już cykliczna impreza zainicjowana przez przedszkole w Nowym Brzesku a od kilku lat organizowana przez Przedszkole w Wawrzeńczycach.
Czytaj dalej...


Wycieczka przedszkolaków do Aqua Parku w Krakowie-9 VI 2014r.
Niesienie pomocy to nie tylko wsparcie dla starszych i słabszych. Pomoc okazała się niezbędna również przy organizacji zabawy i rekreacji naszych dzieci.
Czytaj dalej...


JESTEŚMY "PRZEDSZKOLEM W RUCHU"
Miniony rok szkolny 2013/2014 Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło Rokiem Szkoły w Ruchu i równocześnie zachęcało wszystkie szkoły i przedszkola do udziału w Akcji "ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE".
Czytaj dalej...


Olimpiada Sportowa
4 czerwca 5 latki z naszego przedszkola uczestniczyły w Olimpiadzie Sportowej zorganizowanej przez Przedszkole w Nowym Brzesku. Olimpiadę rozpoczęła pani dyrektor serdecznie witając wszystkich obecnych, po czym został odśpiewany hymn Olimpiady.
Czytaj dalej...


DZIEŃ DZIECKA
W tym roku na nasze przedszkolaki czeka wiele niespodzianek. Pierwsza z nich zdarzyła się już 28 maja, były to wesołe zabawy na zamku dmuchanym.
Czytaj dalej...


PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W WARSZTATACH TERAPII ZAJĘCIOWEJ
"LIVE- Living Values in Education" (Wartości Życiowe w Edukacji) to tytuł partnerskiego projektu realizowanego przez Przedszkole w Wawrzeńczycach - finansowanego z funduszy Unii Europejskiej.
Czytaj dalej...


"Dzieci Afryki"
Od wielu miesięcy nasze przedszkole realizuje projekt Comenius Regio i w jego ramach uczymy maluchy wartości -"Niesienie pomocy". Przekonujemy najmłodszych, że mały i duży pomagać może też.
Czytaj dalej...


Teatrzyk "Koszyk z czystego srebra"
31 marca 2014r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola obejrzały legendę pt. "Koszyk z czystego srebra" w wykonaniu aktorów z teatru lalek "Bajka".
Czytaj dalej...


Wiosna, wiosna ach to ty!
Wiosna nie zaskoczyła nas w tym roku. Przyszła nie ociągając się, żeby nie zapeszyć, nawet przed terminem.
Czytaj dalej...


Zasady naboru do przedszkoli publicznych w Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce na rok szkolny 2014/2015

Czytaj dalej...

Bal Karnawałowy
29 stycznia br. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Balu Karnawałowym, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach.
Czytaj dalej...


Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w Wawrzeńczycach
W dobie Internetu i telewizji cyfrowej babcia i dziadek jest instytucją można by rzec nie z tego świata.
Czytaj dalej...


Góra grosza
Od 25 listopada do 6 grudnia 2013 r. w naszym przedszkolu przeprowadziliśmy zbiórkę monet groszowych w ramach akcji „Góra Grosza".
Czytaj dalej...


JASEŁKA W PRZEDSZKOLU
Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pachnący, pełen magii, radości. To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W tym roku tuż przed świętami, 19 grudnia dzieci z naszego przedszkola przygotowały pod okiem swoich pań króciutkie Jasełka.
Czytaj dalej...


Warsztaty plastyczne
11 grudnia 2013 r. dzięki uprzejmości pani dyrektor GCKiP w Wawrzeńczycach pani Joasi Murek oraz jej pracowników, 5 latki z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach plastycznych.
Czytaj dalej...


Spotkanie z Mikołajem
Dzień 6 grudnia to dzień szczególny. W tym właśnie dniu wszystkie dzieci czekają na niezwykłego gościa- Świętego Mikołaja.
Czytaj dalej...


Dzień Niepodległości
8 listopada 2013r. tuż przed obchodami Święta Niepodległości uczniowie w całym kraju i nasze przedszkolaki również w sposób uroczysty obchodziły Dzień Niepodległości.
Czytaj dalej...


Teatr Lalek "Bajka"
8 listopada już po raz kolejny w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Lalek "Bajka". Tym razem mieliśmy okazję oglądać przedstawienie pt. "Tadeuszek leniuszek".
Czytaj dalej...


Wycieczka przedszkolaków do Igołomi
Tego "dalej" nie trzeba było szukać daleko. W małej miejscowości Igołomia, w środku rozległego parku z widokiem na dolinę Wisły i grzbiety Karpat wita przybyłych niezwykła budowla.
Czytaj dalej...


Spotkanie z policjantem
Każdy zna bajkę o "Czerwonym Kapturku", historię nieostrożnej dziewczynki. Tę opowieść przypomniały same przedszkolaki podczas spotkania z policjantem. Bo ostrożność i nie tylko, była tematem wspólnej rozmowy.
Czytaj dalej...


Jesienią w przedszkolu
Co dzień rano idąc do przedszkola mijamy pomarańczowe dynie, splecione w warkocz papryki, pękate worki orzechów. To już jesień i nie ma na to rady! Jesień, która jak zwariowana malarka gubi wokół kolory. Każdy musi ulec jej niezwykłemu nastrojowi, choćby na chwilę.
Czytaj dalej...


Święto Pań w Przedszkolu
Ten dzień pachnie uśmiechem, laurką i jesiennym słońcem. Bo "dziś dzień jak niedziela, mamy Dzień Nauczyciela"- miło, gdy taka niedziela wypada w poniedziałek. Jestem sobie przedszkolaczek śpiewają nawet te dzieciaki, które miesiąc temu stały zapłakane w drzwiach.
Czytaj dalej...


NOWY ROK SZKOLNY 2013/2014
3 września rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny w coraz lepszych warunkach lokalowych, gdyż podczas wakacji zostały wyremontowane dwie łazienki. Oj, jak teraz chętnie chodzimy do łazienki, o myciu rączek już wcale nie zapominamy? W poniedziałek szczególnie ciepło przywitaliśmy nowych przedszkolaków, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi przedszkola. W tym roku do przedszkola będą uczęszczały 3 grupy wiekowe. Grupa najmłodsza-3 latki liczy 25 dzieci, a wychowawczynią tej grupy jest Pani Ania Kusior.
W grupie 4 latków, również przyjęto 25 dzieci, a wychowawczynią jest Pani Małgosia Niemiec.
Z kolei Pani Kasia Wójcik jest wychowawczynią grupy 5 latków. Wszystkim maluchom i starszakom życzymy wspaniałych zabaw w radosnej i przyjaznej atmosferze a Paniom samych sukcesów i radości w pracy z maluszkami.


Zakończenie roku
27 czerwca uroczyście pożegnaliśmy rok przedszkolny. W każdej z grup odbyły się występy, a grupa 5 latków przygotowała na tą okazję przedstawienie wieńczące kilkuletni pobyt w naszym Przedszkolu.
Czytaj dalej...


Wycieczka do Krakowa
24 czerwca dzieci z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie Wawelu rozpoczęliśmy od wawelskiego dziedzińca, gdzie dzieci najbardziej zainteresowały się półkulistym dachem Kaplicy Zygmuntowskiej.
Czytaj dalej...


SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU ŻÓŁTE PUDEŁKO
W maju 2013 roku nasze przedszkole przystąpiło do programu "Żółte pudełko", propagujemy wszystkie akcje kształcące w najmłodszych poczucie obowiązkowości i odpowiedzialności. Dzieci są odpowiedzialne za przebieg programu, z pomocą nauczycieli zachęcają innych do zbierania kodów z produktów firmy "Kupiec".
Czytaj dalej...


Program ŻÓŁTE PUDEŁKO
Nasze przedszkole przystąpiło do programu „Żółte pudełko” i już wygraliśmy nagrodę specjalną za pierwszą relację.
Klikając na poniższy link można się o tym przekonać:
kliknij


Teatrzyk edukacyjny.
Z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk "Cenne rady" zaprezentowany przez Teatr Lalek BAJKA.
Akcja rozgrywała się w chatce u Kozy i Kózki, w lesie oraz w pobliżu drogi.
Czytaj dalej...


VI Turniej Tańca z Mamą i Tatą.
VI Turniej Tańca Przedszkolaków to cykliczna impreza dla przedszkolaków organizowana od samego początku przez pomysłodawczynię konkursu - Wicedyrektora GCE w Wawrzeńczycach Panią Wiolettę Klęk przy współpracy z Gminą Igołomia-Wawrzeńczyce, Gminnym Centrum Edukacji oraz z Gminnym Centrum Kultury I Promocji.
Czytaj dalej...


AKCJA CHARYTATYWNA.
Nasze przedszkole bierze czynny udział w wielu konkursach i akcjach charytatywnych organizowanych z myślą o niepełnosprawnych.
Czytaj dalej...


"CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS"
W roku szkolnym 2012/2013 grupa 5-latków przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego "Czyste powietrze wokół nas", który jest jednym z narzędzi służących do realizacji celów Narodowego Programu Zdrowia na lata 2009-2015 w zakresie ochrony zdrowia oraz rozwoju dzieci przed narażeniem na dym tytoniowy.
Czytaj dalej...


Przedszkolaki z Wawrzeńczyc uczyły kierowców odpowiedzialności na drodze.
Od sierpnia 2012 przedszkole w Wawrzeńczycach wraz z Gminą Igołomia-Wawrzeńczyce realizuje międzynarodowy projekt Comenius Regio pt. "Living Values in Education" (Wartości życiowe w edukacji).
Czytaj dalej...


Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Corocznie 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Czytaj dalej...


"Przygody Wilka i Zająca - Noc w Muzeum"
Kontakt ze sztuką jest jednym z najwspanialszych sposobów rozwijania zdolności, zwłaszcza tych dzieci, które mieszkają w małej miejscowości jak nasza.
Czytaj dalej...


Odwiedziny uczniów ze szkoły muzycznej w naszym przedszkolu-czyli opowieść o "Miękkim i puchatym".
Każdy talent to dar, którego nie należy chować, lecz stawiać na świeczniku. Wiedzą o tym uczniowie ze Szkoły Muzycznej w Żębocinie, którzy odwiedzili nasze przedszkole 11.04.2013r.
Czytaj dalej...


Spotkanie z Policjantem
W dniu 4.04.2013r wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z Inspektorem ds. Nieletnich przy Komisariacie Policji w Słomnikach.
Czytaj dalej...


DELEGACJA TURECKA W NASZEJ GMINIE
W dniach od 21 marca do 25 marca 2013 nasza gmina gościła 8-osobową delegację z Turcji. Przedstawicie tureckiego regionu Isparta przyjechali do Wawrzeńczyc w ramach programu Comenius Regio.
Czytaj dalej...


Bal przedszkolaka w Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach.
"Mój pierwszy bal... czyjeś oczy wesołe na szczęście... troszeczkę żal."
czyli
Bal przedszkolaka w Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach


Czytaj dalej...


Uroczystość Dnia Babci i Dziadka.
11 stycznia 2013r. odbyła się na sali gimnastycznej GCE w Wawrzeńczycach uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Po krótkim powitaniu i złożeniu życzeń dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały część artystyczną, recytowały wiersze i śpiewały piosenki, odśpiewały gościom sto lat i wręczyły wcześniej wykonane upominki.
Czytaj dalej...


"Mały - wielki cud", czyli Jasełka w przedszkolu w Wawrzeńczycach.
Ta historia jest opowiadana od wieków, wciąż na nowo. Tak ...pewne narodziny
w cichą zimową noc odmieniły oblicze świata na zawsze. Mały - wielki cud!!!
Czytaj dalej...


"...Idzie, idzie Święty z nieba, oto jest wśród nas..." - spotkanie mikołajkowe w naszym przedszkolu
Na spotkanie ze Świętym Mikołajem dzieci zawsze czekają z niecierpliwością. Do naszego przedszkola ten wyjątkowy gość przybył dokładnie we wtorek 06 grudnia 2012 roku.
Czytaj dalej...


PRZEDSZKOLAKI Z WAWRZEŃCZYC Z WIZYTĄ W SĄDZIE
Od sierpnia 2012 nasze przedszkole jest partnerem Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce w międzynarodowym projekcie Comenius Regio pt. "Living Values in Education" (Wartości życiowe w edukacji).
Czytaj dalej...


DZIEŃ SENIORA W STRĘGOBORZYCACH
16 listopada w budynku byłej szkoły w Stręgoborzycach odbył się Dzień Seniora zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze Stręgoborzyc.
Czytaj dalej...


29 października nasze przedszkole gościło Teatr lalek- „Bajka”.
Tym razem dzieci miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Kot w butach” na podstawie baśni Charlesa Peraulta.
Czytaj dalej...


COMENIUS REGIO Przedszkole Wawrzeńczyce
Od sierpnia 2012 nasze przedszkole jest partnerem Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce w międzynarodowym projekcie Comenius Regio pt. „Living Values in Education” (Wartość edukacji w życiu).
Czytaj dalej...


Wycieczka do Igołomi
27 września 2012 odbyła się wycieczka do Igołomi, na którą pojechały wszystkie 4 i 5 latki z naszego przedszkola.
Czytaj dalej...


NOWY ROK SZKOLNY 2012/2013
3 września rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny. Szczególnie witaliśmy nowych przedszkolaków, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi przedszkola.
Czytaj dalej...


ZAKOŃCZYLIŚMY ROK SZKOLNY 2011/2012
Na wstępie dyrektor Przedszkola pani Wioletta Klęk przywitała zaproszonych gości, pracowników przedszkola, rodziców oraz wszystkich przedszkolaków.
Czytaj dalej...


"PRZED PIERWSZYM DZWONKIEM"
Sprawozdanie ze spotkania integracyjnego przedszkolaków w Szkole Podstawowej w Wawrzeńczycach.
Czytaj dalej...


Przedwakacyjne atrakcje dla przedszkolaków
Niedawno mieliśmy nie lada frajdę, gdyż specjalnie do naszego przedszkola przyjechał dmuchany zamek, gdzie mogliśmy poczuć się jak na prawdziwej trampolinie.
Czytaj dalej...


"Tygrys i Kapitan Morgan"
15 czerwca dzieci z naszego przedszkola pojechały do Teatru Groteska na spektakl "Tygrys i Kapitan Morgan".
Czytaj dalej...


V Turniej Tańca Przedszkolaków
V Turniej Tańca Przedszkolaków to cykliczna impreza dla przedszkolaków organizowana od samego początku przez pomysłodawczynię konkursu - Wicedyrektora GCE w Wawrzeńczycach Panią Wiolettę Klęk przy współpracy Gminnego Centrum Edukacji.
Czytaj dalej...


Wycieczka do Straży Pożarnej i Zoo
6 czerwca wybraliśmy się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 Krakowie przy ul. Westerplatte 19. Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły zwiedzić budynek Straży, a także oglądać samochody i sprzęt pożarniczy.
Czytaj dalej...


Święto naszych Mam
29 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto - Dzień Mamy. Nawet maluchy wiedziały, że to szczególny dzień.
Czytaj dalej...


W dniu 25 maja 2012 r. dzieci z naszego przedszkola obejrzały teatrzyk "Przygody Misia Szymka".
Czytaj dalej...


Aktorem każdy być może czyli - reminiscencje z "Konkursu teatralnego dla przedszkolaków" w Nowym Brzesku
Pozwól sobie być dzieckiem. Tylko dziecko nie gra królewny a jest nią przez chwilę.
Odsłaniając kurtynę wyobraźni wchodzi na scenę. Wejdźmy i my!
Czytaj dalej...


"Dni Ziemi"
Ziemi jednak nie wystarczą takie deklaracje. O tym wiedzą też wszystkie przedszkolaki! Jak żyć, aby "Ziemianin" brzmiało dumnie uczą się podczas całego pobytu w przedszkolu.
Czytaj dalej...


Nauczyciele przedszkola w Wawrzeńczycach z wizytą w Hiszpanii
Minął już III semestr realizacji zadań partnerskiego międzynarodowego projektu ekologicznego Comenius -realizowanego w Przedszkolu Samorządowym w Wawrzeńczycach.
Czytaj dalej...


"Jaś i Małgosia"
15 marca gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk kukiełkowy z przedstawieniem: "Jaś i Małgosia". Akcja rozgrywa się w chacie Drwala, w lesie oraz w domku Baby Jagi.
Czytaj dalej...


WIELKI BAL W WAWRZEŃCZYCACH
Za oknem - 12 0C. A tu gorące rytmy niczym Rio. Lekko wirują w tańcu tiule, szyfony. Dziarsko bryka renifer Czerwonoskóry, który przybył tu z północy, aby się ogrzać.
Czytaj dalej...


MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY
Wreszcie zima. Długo wyczekiwany przez dzieci w tym roku śnieg i okazja do zabaw na świeżym powietrzu. W dniu 26 stycznia każdy nasz przedszkolak był wyjątkowo przygotowany do korzystania z uciech zabawy na śniegu
Czytaj dalej...


Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka
W dniu 24 stycznia 2012 na sali gimnastycznej Gminnego Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka przygotowane przez dzieci i panie z naszego przedszkola.
Czytaj dalej...


Jasełka w naszym przedszkolu
W środowe popołudnie, 21 grudnia dzieci z naszego Przedszkola zaprosiły rodziców na jasełka i wspólne kolędowanie. Wszyscy zaproszeni goście mogli wysłuchać i obejrzeć swoje pociechy. Nawet sam wygląd najmłodszych, ubranych w piękne stroje był wzruszający.
Czytaj dalej...


5 grudnia - Spotkanie z Mikołajem
Na tego gościa, w ten wyjątkowy grudniowy dzień, czekaliśmy wszyscy. Już od porannych godzin dzieci nasłuchiwały, czy nie widać reniferów ciągnących czarodziejskie sanie i czy nie słychać dźwięku srebrnego dzwonka.
Czytaj dalej...


Spotkanie z ilustratorką książeczek dla dzieci
W listopadzie w naszym przedszkolu gościliśmy znaną ilustratorkę książek dla dzieci i młodzieży Panią Karinę Znamirowską. Pani Karina opowiedziała dzieciom o tym jak powstaje książka, jaką rolę odgrywa ilustrator oraz jak tworzy się takie ilustracje do książki.
Czytaj dalej...


Spektakt pt: "Calineczka"
19 października 2011r. w Naszym Przedszkolu gościł Teatr Lalek BAJKA wraz ze spektaklem kukiełkowym "Calineczka". Bohaterką była mała dziewczynka o dobrym sercu. Jej życie nie było usłane różami.
Czytaj dalej...