Euroweek 2017


Po raz szósty nasza szkoła wzięła udział w obozie Euroweek. Tym razem zakwaterowaliśmy się w ośrodku "Aleksander" w Bystrzycy Kłodzkiej. W tym roku wzięło udział 8 uczniów (z tego kilku absolwentów, którzy są już prawdziwymi weteranami euroweeku) i jeden nauczyciel (Pani Renata Pomykalska). Spędziliśmy 4 wspaniałe dni w towarzystwie gimnazjalistów z okolic Wrocławia oraz wolontariuszy z całego świata, między innymi Alok i Varma z Indii, Shee z Kenii, Dawitt z Etiopii, Osmar i Edna z Maksyku, Antonio z Włoch, Zanis i Teo z Łotwy, Joe z Ugandy. Cały świat w małym Długopolu! Wszyscy bawiliśmy się rewelacyjnie, zżyliśmy się ze sobą. Program zajęć miał na celu pokazanie nam kultur, tradycji, potraw narodowych różnych krajów, oglądaliśmy prezentacje multimedialne o Meksyku, Włoszech , Etiopii, były gry i zabawy integracyjne, zadania w zespołach przy którym mieliśmy wykazać się kreatywnością oraz działać twórczo. Co więcej, relaksacyjny kurs jogi, dyskoteki, karaoke, tradycyjne tańce różnych krajów, spacery po okolicy. Trudno uwierzyć, że to wszystko w 4 dni, a jednak!
Mieliśmy także okazję spróbować prawdziwej orientalnej kuchni! Wolontariusz Varma, z Indii, wraz z Panią Renatą przygotowali nam przepyszne curry.

W wakacje również planujemy wyjazd na Euroweek! Zapraszamy każdego kto lubi mega dobrą zabawę! Nie patrzcie na zdjęcia, one nie oddają nawet w połowie tego klimatu, to trzeba przeżyć
Gabriela Rożdżyńska


Powrót