XXVII Konkurs im. Jana Parandowskiego 2017


W poniedziałek 12 czerwca br. w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom 27. Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie. Do konkursu zgłoszono łącznie 392 opowiadania (w tym 187 z gimnazjów ze 101 miejscowości i 205 ze szkół podstawowych ze 108 miejscowości).
Skład jury:
1. Jadwiga Pawlak – polonistka
2. Krzysztof Zuchora – przewodniczący jury - Komisja Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl
3. Magdalena Janicka – dziennikarka, członkini Komisji Sportu Kobiet PKOl
4. Renata Susałko – Polskie Radio Pr. I, członkini Klubu Fair Play i Komisji Sportu Kobiet PKOl
5. Tadeusz Rożej – członek Komisji Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl

Nasze gimnazjum w konkursie reprezentowało dwóch uczniów: Filip Gruszczak z opowiadaniem pt. "Dogonić siebie" i Jan Wołoszyn- "Nigdy nie będziesz szedł sam".

Janek nie tylko dostał się do finału (pierwsza dwudziestka), ale zdołał znaleŸć się w gronie laureatów tegoż konkursu. Ponadto udzielił ciekawego wywiadu dla I programu polskiego radia, a do szkoły wrócił z kilkunastoma egzemplarzami książki- zbioru opowiadań laureatów konkursu, którą dedykował swojej klasie-II B.

Konkurs im. Jana Parandowskiego w 2009 roku uznany został przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za jedną z najlepszych inicjatyw edukacyjnych organizowanych przez narodowe komitety olimpijskie.
Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy lekkiego pióra w następnej edycji już za rok.
Anna Chojka


Powrót