Wizyta uczniów w Łętkowicach- Kolonii w "Fundacji Człowiek dla Zwierząt"


Dnia 05.10.2016r w ramach projektu gimnazjalnego wybrałyśmy się do schroniska „Fundacja Człowiek dla Zwierząt" Łętkowicach- Kolonii. Gdy dotarłyśmy na miejsce, przywitała nas Pani Wiola, która jest właścicielem tego prywatnego schroniska. Dowiedziałyśmy się, że w schronisku jest 90 psów, 20 koni, 4 kozy i 2 osiołki. Pani dokładnie wyjaśniła, nam na czym polega praca w schronisku i że wcale do łatwych nie należy. Praca przy zwierzętach zajmuje opiekunom cały dzień od godziny 6.00 do 23.00: karmienie, sprzątanie boksów, wypuszczanie na wybieg.
Jest to schronisko w potrzebie, cały czas potrzebna jest karma dla psów i siano dla koni. My także nie pojechałyśmy z pustymi rękami, zorganizowałyśmy zbiórkę pieniędzy i karmy w naszej szkole. Udało nam sie zebrać ponad 40 kilogramów karmy, około 400zł gotówki, miski, koce, a także zabawki. Ten wyjazd pokazał nam, jak wzorowo prowadzone jest schronisko i ile serca trzeba włożyć w to, aby podjąć takie wyzwanie. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy schronisko i znów pomożemy bezdomnym zwierzętom.
Składamy serdeczne podziękowania dla uczniów i nauczycieli, którzy wzięli udział w naszej zbiórce. Szczególne podziękowania należą się uczniom Szkoły Podstawowej, którzy byli bardzo hojni i wsparli nasz projekt. Dziękujemy również naszym opiekunom.
Daria Mietła


Powrót