Mikołajki w kinie


W czwartek 7 grudnia wszyscy uczniowie naszego gimnazjum pojechali do kina. Był to nasz mikołajkowy prezent Mieliśmy do wyboru 3 filmy, ja obejrzałam "Listy do M" i uważam, że jest to film godny polecenia. Opowiada historie różnych ludzi, którym w Boże Narodzenie przytrafia się coś ciekawego i dzięki tym nieoczekiwanym zdarzeniom bohaterowie zdają sobie sprawę lub przypominają sobie jak ważna jest w życiu Miłość, Rodzina, że warto przebaczać… Na przykład Wojciech, tak bardzo kochał Małgorzatę, że po jej śmierci nie chciał pozwolić aby ktokolwiek dotknął jej rzeczy. Dopóki ktoś nie uświadomił mu, że nie wolno żyć przeszłością.
W innej historii pewien mężczyzna, dzięki swojemu synkowi, odnajduje swojego ojca, z którym nie rozmawiał od kilkunastu lat. Pogodzeni, zasiadają do wigilijnej kolacji.
Druga grupa wybrała ,"Ligę sprawiedliwości’", film o superbohaterach, którzy postanowili zjednoczyć swoje moce w walce przeciwko złu, które zagrażało światu. Miłośnicy mocnych wrażeń na pewno ten film docenią.
Trzeci film, który wybrali głównie uczniowie najstarszej klasy, to gratka nie tylko dla kinomanów ale i dla znawców literatury. "Morderstwo w Orient Expresie", ten tytuł mówi sam za siebie. Świetna adaptacja jednego z najsłynniejszych kryminałów Agathy Christie, w reżyserii Kenetha Branagha, który to też wcielił się w rolę genialnego detektywa Herculesa Poirot. Oprócz gwiazdorskiej obsady, podziwiamy w filmie przepiękne krajobrazy, możemy zobaczyć wnętrze legendarnego orient ekspresu, gdzie wszystko jest tak perfekcyjne, że kelnerzy linijką sprawdzają czy właściwie nakryto stół. Urzekające zdjęcia Stambułu lat 30-tych ubiegłego wieku.
Wielbiciele takich sław jak Willem Dafoe, Penelope Cruz, Johnny Depp, Judi Dench będą zachwyceni, a Kenneth Branagh, rodowity Brytyjczyk tutaj jako francuskojęzyczny Belg mówiący "kaleczonym" angielskim? Niesamowity! po prostu, czapki z głów!

Sara Pilch
Alicja Pasek
R.P.Powrót