Orkiestra w Wawrzeńczycach gra coraz głośniej.


Uczniowie Gimnazjum w Wawrzeńczycach po raz piąty kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. W tym roku aż 24 uczniów podjęło się tego zadania, w tym kilku absolwentów, którzy nadal chcą z nami "grać". Był to 25 jubileuszowy finał WOśP, dla nas także inny niż poprzednie, ponieważ oprócz kwestowania na terenie wsi Wawrzeńczyce i Dobranowice zorganizowaliśmy imprezy towarzyszące, które odbyły się w siedzibie CKiP w Wawrzeńczycach. Mieszkańcy gminy mieli okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez dzieci ze świetlicy środowiskowej pod opieką pani M. Kozińskiej-Pietrzyk, koncert kółka gitarowego podopiecznych pani J. Ruchwy, prezentację projektu ekologicznego "Foliowa krucjata" uczniów klas II gimnazjum. Podczas tego spotkania nadal można było wesprzeć naszą akcję kupując los w loterii fantowej, a dla dzieci przygotowaliśmy malowanie twarzy. Nad organizacją czuwali wolontariusze z gimnazjum oraz absolwenci naszego gimnazjum, obecnie uczniowie szkół średnich w Krakowie.
Zaangażowanie wolontariuszy pozwoliło na zebranie rekordowej jak dotąd kwoty 6804, 77zł, to ponad 2 tysiące więcej niż w poprzednim roku. Z pewnością do tego sukcesu przyczyniła się współpraca wielu osób, którzy wsparli naszych wolontariuszy, a byli to sponsorzy (pan K. Szymacha, który przekazał atrakcyjne nagrody do naszej loterii), dyrekcja GCE w Wawrzeńczycach, która poparła nasz pomysł zbiórki zabawek na loterię, personel CKiP, który pomógł nam zorganizować imprezę w swojej siedzibie oraz przedstawicielkom Koła Gospodyń Wiejskich z Dobranowic, Stręgoborzyc, Żydowa, Wawrzeńczyc, Zofipola, Złotnik, Igołomi i Koźlicy. Panie przygotowały pyszny poczęstunek na słodko i zaprezentowały się w pięknych regionalnych strojach.
Największą pracę wykonali jednak wolontariusze, ci młodzi ludzie poświęcili swój czas wolny na przygotowanie finału, kwestowali na ulicy, a pogoda jak wiadomo nie rozpieszczała. Za to należą im się ogromne podziękowania, także ich rodzicom, którzy swoje dzieci musieli dowieźć na miejsce zbiórki, a potem jeszcze do centrum kultury. Bez zaangażowania i pomocy rodziców byłoby nam ciężko.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli kwestę po raz kolejny. Skoro jubileusz to wypada podsumować naszą akcję w ramach WOśP. W ciągu 5 lat uczniowie Gimnazjum w Wawrzeńczycach zebrali w sumie 18939,89zł, kwestując na terenie wsi Wawrzeńczyce i Dobranowice. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli się na tę imponującą sumę rzucając pieniądze do puszki. Za rok zagramy także, bo jak widać świetnie nam wychodzi pomaganie innym, a tego typu akcje pozwalają kształtować w młodzieży empatię i gotowość do pomagania potrzebującym bezinteresownie.
Oto lista gimnazjalistów-wolontariuszy tegorocznego finału WOśP w Wawrzeńczycach
Dobranowice: Aleksandra Migas, Izabela Kaczmarczyk, Daria Mietła, Dominika Nawrot, Liliana Pluta, Paulina Soswa, Krystian Jagła, Kamil Gosławski, Julia Dąbek.
Wawrzeńczyce: Aleksandra Polakiewicz, Angelika Tylko, Wiktoria Zając, Alicja Latała, Aleksandra Nakielska, Emilia Cicha, Julia Galus, Kacper Kotyza, Bartosz Bębenek, Martyna Caba, Julia Majka, Oliwia Pasternak, Dominika Ramza, Karol Adamczyk, Roksana Caba (zebrała rekordową puszkę)

Renata Pomykalska
opiekun wolontariuszy WOśP


Powrót