Spotkanie z podróżnikiem


Jak co roku naszą szkołę odwiedził przedstawiciel grupy podróżniczej Trzask. Grupę tę tworzą młodzi ludzie pełni pasji i chęci do poznawania najdalszych zakątków naszej planety.
W poniedziałek 24 kwietnia 2017r. gościliśmy ponownie p. Samuela Kempskiego, który w interesujący sposób przedstawił nam Amazonię - region Ameryki Południowej w dorzeczu rzeki Amazonki.
Obejrzeliśmy pokaz slajdów. Dzięki zdjęciom lepiej mogliśmy wczuć się w opisywane sytuacje. Z barwnych opowiadań podróżnika dowiedzieliśmy się między innymi, jakie zwyczaje panują w indiańskiej wiosce, co mogą zrobić ostre zęby piranii, skąd bierze się kauczuk, jak można przetrwać w lasach deszczowych i wiele innych ciekawostek.
Pan Samuel przywiózł ze sobą różne pamiątki z amazońskiej wyprawy: maczetę, zasuszoną piranię i inne skarby.
Podczas prezentacji razem z grupą Trzask "odbyliśmy" rejs po najpotężniejszej rzece świata. Mogliśmy przyjrzeć się dzieciom z indiańskich wiosek, zobaczyć zabawę z delfinami oraz ... jedzenie larw, które dla wielu z nas wydało się ... naprawdę bardzo dziwne.
Po zakończeniu spotkania każdy z nas był pełen niesamowitych wrażeń. Pokaz p. Samuela Kempskiego bardzo nam się podobał i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania za rok.
Alicja Pasek, IA


Powrót