POMAGAMY ZWIERZĘTOM W SCHRONISKU


Uczniowie Gimnazjum wspierają bezdomne zwierzęta!!!
Grupa uczniów z kl. 3 a i b postanowiła po raz kolejny pomóc schronisku w Łętkowicach gm. Koniusza. Wystarczy pojechać około 35 km, aby przekonać się, że istnieją wspaniali ludzie, którzy obdarują troską i opieką ponad setkę bezdomnych zwierząt.
Fundacja "Człowiek dla Zwierząt" została założona przez Wiolettę Litwin-Mroczkę, która kilkanaście lat temu postanowiła poświęcić swoje życie zwierzętom. W zakupionym przez nią gospodarstwie stworzyła przytulisko, w którym schronienie znajdują konie, kozy, psy i koty. W łętkowickim przytulisku zwierzaki mają dobre warunki bytowania, odpowiednie wyżywienie, opiekę weterynaryjną, duże pastwiska i wybiegi, a przede wszystkim codzienną dawkę czułości i zainteresowania od ludzi, którzy się nimi zajmują. Jest tam około 100 psów, 20 koni, 1 osioł. Wszystkie zwierzęta uratowane zostały przed złym losem i niechęcią swoich opiekunów. Chcieliśmy zaangażować się w pomoc dla przytuliska. Zebraliśmy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Wawrzeńczycach 700 zł oraz 3 pudła karmy dla zwierząt.
W dn. 6 paŸdziernika 2017 roku wraz z nauczycielami: P. Bożeną Nowak i P. Anną Chojką, przekazaliśmy zebrane datki na potrzeby schroniska. P. Wioletta była wzruszona. Żadnemu zwierzakowi ona nie pozwoli biedować i cierpieć. Swoją pracę traktuje jako powołanie. A zwierzaki dziękowały merdając ogonami, ale też domagając się pogłaskania.

A może ktoś zechce przygarnąć zwierzęta z przeszłością?! Fundacja prowadzi działalność adopcyjną bezdomnych zwierząt.

Bożena Nowak
Klaudia Arcyz, Kinga Pabiańczyk, Gabriela RożdżyńskaPowrót