Gimnazjum
- Aktualności
- Nasz Patron
- Samorząd
- Uczniowie
- Klasy
- Oferta edukacyjna
- Nauczyciele
- Dokumenty
- Pedagog szkolny
- Przedmioty
- Rada Rodziców
- Dzwonki
- Dni otwarte
- Kalendarz szkolny
- Plan lekcji
- Egzaminy
- Wyniki egzaminów
- Lepszy start lepsza przyszłość
- Projekt Comenius
- Comenius Chorwacja
- Erasmus+
- Stypendyści
- Olimpiady i konkursy
- Doradztwo zawodowe
- Archiwum
Stowarzyszenie "Odnowa wsi Wawrzeńczyce" z siedzibą w Wawrzeńczycach realizuje dwa projekty grantowe w ramach funduszy pozyskanych z Fundacji Banku Zachodniego WBK S.A. we współpracy z Gminnym Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach.
1. "Kronika - Wawrzeńczyce w obiektywie"
Projekt został zakwalifikowany do realizacji w ramach programu "Bank Ambitnej młodzieży".
Jest to projekt skierowany do młodzieży, która chciałaby rozwijać pasje fotograficzną, zdobyć nowe umiejętności związane z robieniem i obróbką zdjęć oraz rozwijać i doskonalić swój warsztat dziennikarski. Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań fotograficznych i umiejętności dziennikarskich oraz kształtowanie w młodym pokoleniu poczucia przynależności do lokalnej społeczności poprzez aktywne uczestniczenie w bieżących wydarzeniach wsi. Uczestnicy podczas zajęć warsztatowych będą tworzyć fotoreportaże dokumentujące życie miejscowości, a także jej dziedzictwo kulturowe i historyczne. W ciągu roku powstanie kronika wsi Wawrzeńczyce w formie albumowej i multimedialnej.
Zajęcia z fotoreportażu poprowadzi Tomasz Wiech, fotoreporter "Gazety Wyborczej",
zajęcia informatyczne z obróbki zdjęć poprowadzi Tomasz Nowakowski, nauczyciel Gimnazjum w Wawrzeńczycach.
2. " Teatr jest w nas"
Projekt został zakwalifikowany do realizacji w ramach programu "Bank Dziecięcych uśmiechów".
Projekt jest adresowany do dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, o trudnej sytuacji materialnej i życiowej uczęszczających do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wawrzeńczycach. Celem projektu jest rozwijanie talentów i uzdolnień artystycznych; aktywizacja do działań rozwijających umiejętności prezentowania siebie, występów publicznych; wyrażania uczuć; przygotowanie do funkcjonowania w różnych rolach społecznych.
Uczniowie dzięki udziałowi w projekcie wykorzystają w praktyce zdobytą wiedzę i zdolności poprzez przygotowanie inscenizacji teatralnej, podniosą własną samoocenę, zdobędą umiejętności pracy w grupie oraz właściwej komunikacji interpersonalnej i współpracy.
Podczas warsztatów zostaną przygotowane dwa występy, które zostaną zaprezentowane w ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki, a społeczności lokalnej podczas podsumowania projektu.
Zajęcia poprowadzą nauczyciele języka polskiego Joanna Wołoszyn oraz Anna Chojka,
Warsztaty z komunikacji pedagodzy Renata Rembak oraz Bożena Nowak.
Bożena Nowak
Powrót