Nowy rok szkolny rozpoczęty


Aż trudno uwierzyć, że to już koniec wakacji.... W upalny wtorek pierwszego września znów spotkaliśmy się, by wspólnie rozpocząć nowy rok szkolny 2015/16. Jeszcze tak niedawno żegnaliśmy się,życząc sobie nawzajem udanych wakacji, by teraz bogatsi o wspaniałe wyprawy wakacyjne zacząć nową przygodę z edukacją
O godzinie 9:30 Dyrekcja GCE w Wawrzeńczycach, Grono Pedagogiczne, uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum wzięli udział w uroczystej Mszy świętej, prosząc Boga o sukcesy w nauce i pracy. Następnie uroczysty pochód wraz z pocztem sztandarowym na czele przemaszerował do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się akademia rozpoczynająca obecny rok szkolny, jak również upamiętniająca 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Rodziców oraz uczniów obu szkół w Wawrzeńczycach, a w szczególności sześcio i siedmioletnich pierwszoklasistów powitał Zastępca Wójta Gminy mgr inż. Henryk Jończyk, a także Dyrekcja Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej- panie mgr Mieczysława Stawarz oraz mgr Beata Sonik-Marchewka.
Gromkimi brawami powitani zostali wychowawcy poszczególnych klas, przedstawiono również nowych członków Grona Pedagogicznego.
Po spotkaniach uczniów poszczególnych klas z wychowawcami, zaopatrzeni w plany lekcji, nasi gimnazjaliści, wymieniając uwagi na temat ich zawartości, opuszczali mury szkoły, by następnego dnia do niej powrócić, już w bardziej naukowej atmosferze


Powrót