Święto Szkoły


Dnia 17 listopada 2016 roku wszyscy uczniowie gimnazjum przybyli do szkoły w odświętnych strojach. Nic dziwnego, świętowaliśmy bowiem niecodzienne wydarzenie, a mianowicie Święto Szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się w kościele. Tam uczestniczyliśmy we mszy świętej, wysłuchaliśmy kazania i byliśmy świadkami ślubowania klas pierwszych gimnazjum. Całość była bardzo podniosła. Cały czas towarzyszyły nam poczty sztandarowe ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Należy też dodać, że było to już niestety ostatnie ślubowanie w historii gimnazjum. Po mszy świętej powróciliśmy do szkoły i dalsza uroczystość odbyła się na świetlicy.
Uroczysty apel przygotowali uczniowie klas trzecich gimnazjum. Na inscenizację złożyły się wiersze napisane przez absolwentów naszego gimnazjum, a poświęcone królowej Jadwidze, prezentacje multimedialne i pieśni w wykonaniu naszej uczennicy- Kasi Kwiecień. Na koniec odśpiewaliśmy hymn ŚDM i naszej szkoły.
Całość uświadomiła nam i przypomniała, jak cudowną i mądrą patronkę mamy w naszym gimnazjum. Finalnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów pod obrazem św. Jadwigi na szkolnym korytarzu. Potem udaliśmy się do klas na dalsze zajęcia.
Uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze. Widać było dumę, z tego ,że patronuje nam święta Jadwiga Królowa Polski.


Powrót