Sztafetowe biegi przełajowe


Dnia 29.09.2016 odbyły się w Skawinie sztafetowe biegi przełajowe. Nasze gimnazjum było reprezentowane zarówno przez drużynę dziewczyn jak i chłopców. Były to zawody na szczeblu rozgrywek powiatowych.
Najpierw swoje zmagania zaczęły dziewczyny. Każda z zawodniczek miała do pokonania nie całe około 800m. Drużyn z całego powiatu stawiło się 11. Dziewczyny walcząc o każdą sekundę do samego końca, mimo ciężkiego startu, gdzie zajmowały 8 miejsce, zdołały przybiec na macie jako piąta drużyna zawodów! Wielkie brawa dla dziewczyn, które pokazały wielki charakter, mimo, że nie były uznawane za faworytów biegu pokazały, że zespół mają mocny i równy!
Chłopcy mieli większą konkurencje, bowiem na starcie ustawiło się aż 13 ekip. Tutaj trasa biegu była dłuższa, każdy biegacz musiał przebiec lekko ponad 1000m. Po kilku kółkach znacząco odskoczyły dwie drużyny, które były dzisiaj poza zasięgiem rywali. Następna grupka to cztery inne zespoły w tym nasze gimnazjum. Wyścig był emocjonujący. Raz byliśmy 6 później pięliśmy się w górę by znowu zostać wyprzedzony. Na finiszu udało nam się wyprzedzić jedną z ekip i zająć 5 miejsce! Szkoda bo do trzeciego brakło nam zaledwie około 10 sekund.
Brawa należą się naszym reprezentantom, którzy zajęli wysokie miejsca, walcząc dzielnie ze swoimi słabościami.

Skład reprezentacji:
Dziewczyny: Liliana Pluta, Wiktoria Zając, Alicja Latała, Katarzyna Kwiecień, Aleksandra Migas, Oliwia Paternak, Martyna Caba, Julia Majka, Kamila Ćwikła, Aleksandra Nakielska.
Chłopcy: Przemysław Paluch, Filip Zimny, Karol Adamczyk, Tobiasz Pluta, Radosław Caba, Kacper Adamczyk, Jan Wołoszyn, Kamil Patryk Ćwikła, Kamil Koral, Hubert Solarz.
Dwa dni wcześniej nasi uczniowie wzieli udział w Biegu Sztafetowym rozgrywanym z okazji "72 rocznicy utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej" na obszarze dzisiejszych powiatów: pińczowskiego, kazimierskiego i proszowickiego. Uroczystość ta ma nie tylko wymiar sportowy, ale i historyczny. Uczestnicy mają bowiem okazję spotkać się z ostatnimi żyjącymi świadkami i twórcami nieodległej historii naszych okolic, wysłuchać ich wspomnień i opowieści z tamtych dni. Głównym punktem uroczystości już od samego początku jej powstania jest bieg sztafetowy uczniów i uczennic z Koniuszy do Proszowic.
Zajęliśmy na nich 6 miejsce, drużyn startowało 14.
Skład: Aleksandra Migas, Hubert Solarz, Katarzyna Kwiecień, Przemysław Paluch, Wiktoria Zając, Radosław Caba, Alicja Latała, Kamil Koral, Aleksandra Nakielska, Dominik Duda.


Powrót