Wycieczka zawodoznawcza


28 kwietnia klasy trzecie udały się na kolejny wyjazd w ramach doradztwa zawodowego, tym razem wybór padł na ofertę powiatu proszowickiego – Zespół Szkół w Piotrkowicach Małych.
Szkoła ta każdego roku zaprasza gimnazjalistów na "Dni Otwarte", stwarzając możliwość bezpośredniego poznania klimatu placówki oraz kierunków kształcenia. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie ZS przygotowują liczne atrakcje o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym towarzyszące temu wydarzeniu.
W tym roku szkolnym zaproszeni zostali wyjątkowi goście, którzy zaprezentowali swoje niezwykłe talenty: Mikołaj Rey, znany kucharz, uczestnik kulinarnego show "Master Chef" oraz Kamil Kobędzowski, uczestnik programu "Mam Talent", półfinalista MTB Stunt. Na parkingu przy szkolnych warsztatach można było zobaczyć pokaz nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczych, zaś kolejny parking przeznaczony został dla samochodów rajdowych. Znakomitym przedsięwzięciem okazała się organizacja zdobywającego w Polsce coraz większą popularność biegu przełajowego z przeszkodami - "Spartan Race", w którym udział wzięli zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Szkoda tylko,że nie dopisała pogoda!
Przyglądaliśmy się zaangażowaniu uczniów, którzy wystąpili w roli gospodarzy i współorganizatorów imprezy. Na pewno rozwijane w ten sposób wszechstronne kompetencje młodych ludzi przydadzą się w przyszłości.
Już wiemy, że Zespół Szkół w Piotrkowicach będzie miał przyszłych uczniów – absolwentów naszego gimnazjum.

Bożena Nowak, Renata Pomykalska


Powrót