Wolontariat - "Starsi dla młodszych" – Mikołajki gimnazjalistów dla przedszkolaków


Nasi gimnazjaliści okazali się wspaniałymi, kreatywnymi i empatycznymi młodymi ludźmi. W okresie przedświątecznym zaangażowali się w ramach koła teatralnego w zorganizowanie przedsięwzięcia artystycznego dla najmłodszych dzieci z terenu naszej miejscowości.
Wspólnie zastanawialiśmy się nad wyborem formy, chcieliśmy być autentyczni i przekonywujący. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak wymagającymi odbiorcami są małe dzieci. Nasz wybór padł na adaptację baśni pt. "Kopciuszek" oraz inscenizację pt. "List do św. Mikołaja". Przekaz baśni wydał nam się bardzo czytelny, zwłaszcza w okresie świątecznym – to dobro ma zwyciężać nad złem.
Pracy było wiele: obsadziliśmy role, opanowaliśmy teksty, grę sceniczną, zgromadziliśmy kostiumy i rekwizyty, odbyliśmy wiele prób. Wszyscy młodzi aktorzy bardzo dobrze odnaleźli się w swoich rolach.
Zaprezentowaliśmy nasze przedstawienia na Mikołajkach zorganizowanych przez Stowarzyszenie "Odnowa Wsi Wawrzeńczyce" w dniu 4 grudnia 2015r. Nasz udział stał się już tradycją, ponieważ kolejny rok gimnazjaliści występowali na spotkaniu ze świętym Mikołajem.
Kolejne przedstawienia adresowane były do najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Wawrzeńczycach oraz do naszych gimnazjalistów. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli spektakle. Okazało się, że młodsi oglądając "Kopciuszka", przypominali sobie niedawno poznany świat baśni, a starsi, ku naszemu miłemu zaskoczeniu, nie mogli oderwać wzroku od bajkowych postaci wkraczających na scenę. Czyżby i oni odnaleźli w sobie dziecięcy świat wyobrażeń o spełniających się marzeniach? Planujemy jeszcze występ w Przedszkolu w Wawrzeńczycach.
Aktorzy biorący udział w przedstawieniu: Monika Gruszczak, Katarzyna Nowak, Dominika Ramza, Julia Bakalarz, Adrian Łuczywo, Jacek Godzicki, Natalia Mietła, Dominika Nawrot, Filip Kućka, Izabela Jamborska, Aleksandra Sieja oraz święty Mikołaj – Jakub Skalski ze swoimi aniołami: Alicją Latałą i Aleksandrą Nakielską.
Obsługa aparatu fotograficznego Adrian Jabłoński.
Bożena Nowak


Powrót