Gimnazjaliści z Wawrzeńczyc także zagrali "dla wyrównywania szans na leczenie noworodków".


Szósty raz Gimnazjum w Wawrzeńczycach kwestowało w niedzielę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tego działania naszych uczniów nie trzeba nigdy namawiać, wręcz przeciwnie, zawsze jest więcej chętnych niż "puszek" jakie przypadają nam w udziale od naszego sztabu głównego z Proszowic. Do "wośpu" nie zniechęca też nawet kiepska pogoda, w tym roku kwestowaliśmy w nieprzyjemnym towarzystwie mrozu i przejmującego wiatru. Ale nic to, daliśmy radę i po raz kolejny uzbieraliśmy wielką kasę. Tegoroczna kwota to 5479,86zł.Wynik nie przebił zeszłorocznego jubileuszowego finału, gdzie mieliśmy wsparcie CKiP w Wawrzeńczycach (loteria, licytacja), tym razem zbieraliśmy do samych puszek, jak zawsze i uzbieraliśmy więcej niż poprzednio, co dowodzi, że z kolejnym rokiem pomagamy bardziej.
Wolontariusze kwestowali pod kościołem w Wawrzeńczycach (4 msze), w sklepie Lewiatan, na terenie szkoły, w Urzędzie Gminy oraz pod kościołem w Dobranowicach (2 msze). Dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy, którzy wsparli naszą akcję. Panowie policjanci z komisariatu w Słownikach również czuwali nad naszą akcją, dbając o bezpieczeństwo wolontariuszy, za co bardzo dziękujemy.
W tym roku wolontariuszami byli: Klaudia Arcyz, Kinga Pabiańczyk, Kamila Ćwikła, Wiktoria Zych (rekordowa puszka 1107zł), Justyna Zaręba, Liliana Pluta, Martyna Caba, Julia Majka, Gabriela Baran, Ewelina Skalska, Filip Gruszczak, Michał Słomczewski, Tobiasz Pluta, Adrian Łukasik, Tomasz Dubiel, Sandra Micuda, Kacper Adamczyk, Nikola Zawartka, Gabriela Rożdżyńska, Oliwia Pasternak, Kacper Œpiewak, Damian Adamski, Jakub Bujacz, Marcel Pietras, Filip Zimny.
Renata Pomykalska


Powrót