KONSTYTUCJA 3 MAJA


Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Tak też było i w tym roku w naszej szkole.
W czwartek 27 kwietnia odbył się uroczysty apel związany z 226 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowali uczniowie klasy IV szkoły podstawowej i klasy II gimnazjum, pod okiem pani Beaty Krotli i pani Beaty Mes-Jordan. Prezentację obejrzeli wszyscy uczniowie i nauczyciele Gminnego Centrum Edukacji. Uroczystość tę zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Swoim udziałem w Narodowym święcie Konstytucji mieliśmy okazję zamanifestować uznanie dla twórców pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej, spisanej ustawy zasadniczej, która była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych Rzeczypospolitej.
Atmosfera i wielkie zaangażowanie młodych artystów spowodowały, ze ta lekcja historii i patriotyzmu przemówiły do serc i dusz zebranych. Występ spotkał się z dużym uznaniem ze strony publiczności - zarówno ze szkoły podstawowej, jak i tej gimnazjalnej.


Powrót