Z Comeniusem w świat


Podsumowanie projektu Comenius 2011-2013

Czytaj dalej...

"Nasze odkrywanie Europy c.d."
- wyjazd studyjny do Włoch w dniach 5 - 9.03.13r.
Długa podróż na półwysep Gargano nad morzem śródziemnym zaprocentowała niezwykłymi widokami,
Czytaj dalej...


"Nasze odkrywanie Europy"
Wyjazd studyjny do Wielkiej Brytanii w ramach realizacji projektu Comenius 2011 - 2013 w Szkole Podstawowej w Wawrzeńczycach.
Czytaj dalej...


Comenius tym razem w Polsce
Była już Francja, Wielka Brytania, była słoneczna Hiszpania, tym razem czas projektu Comenius zatrzymał się w Polsce.
Czytaj dalej...


Szkoła Podstawowa w Wawrzeńczycach realizuje dwuletni Międzynarodowy Partnerski Projekt pt. "Travel to healhy diet along Europe" co znaczy " Podróż ku zdrowej żywności wokół Europy" wspólnie ze szkołami z Francji, Hiszpanii, Włoch, i Anglii.
Czytaj dalej...


Dzień Comeniusa w Szkole Podstawowej w Wawrzeńczycach
7 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej w Wawrzeńczycach odbył się dzień projektu "Travel to healthy diet along Europe" (Podróż ku zdrowej żywności wokół Europy).
Czytaj dalej...


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wawrzeńczycach z wizytą w Birmingham
W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się w ramach projektu Comenius do Birmingham w Wielkiej Brytanii. W wizycie wzięło udział 8 uczniów oraz 4 nauczycieli.
Czytaj dalej...


Oto logo naszego projektu


W grudniu uczniowie z naszej szkoły przygotowywali kartki bożonarodzeniowe, które następnie zostały wysłane do naszych partnerów z zagranicy.

Czytaj dalej...

Konkurs na logo projektu Comenius
Listopadzie w naszej szkole odbył się konkurs na logo projektu Comenius "Travel to healthy food along Europe".
Czytaj dalej...


Comenius - Międzynarodowy Partnerski Projekt Szkół realizowany w Szkole Podstawowej w Wawrzeńczycach w latach 2011 - 2013

Czytaj dalej...

Szkoła Podstawowa w Wawrzeńczycach w latach 2010-2013 bierze udział w międzynarodowym partnerskim projekcie szkół Comenius pt. " Travel to healthy food along Europe" (pl. Podróż po zdrowym odżywianiu w Europie). Koordynatorem tego projektu jest mgr Kinga Kalinowska. Uczestnictwo w takim projekcie to wspaniała okazja do tego, by uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe i wykorzystywali je w praktyce. To także możliwość poznania rówieśników z innych krajów europejskich, zaprzyjaźnienia się z nimi, poznania ich zwyczajów, tradycji a co za tym idzie wzbudzanie tolerancji wobec innych kultur. Projekty Comenius mają za zadanie również promowanie kreatywności, równości oraz motywowanie do nauki. Nauczyciele i uczniowie nie są jedynymi uczestnikami projektu ponieważ do współpracy zaproszeni są również rodzice oraz podmioty wspierające szkołę.
W dniach 29 listopada - 3 grudnia 2010 r. odbyła się wizyta przygotowawcza w ramach planowanego projektu. Gospodarzem spotkania była szkoła z Turcji, a uczestniczyli w niej nauczyciele z Francji, Włoch, Hiszpanii, Rumunii i Łotwy. Naszą szkołę reprezentowała pani Magda Partyka. W czasie spotkania wypracowano główne cele i założenia przyszłej współpracy. Niestety nie wszystkie kraje uczestniczące w tej wizycie będą uczestniczyły w naszym projekcie. Wnioski Turcji, Rumunii oraz Łotwy nie otrzymały akceptacji w swoich krajach, mamy za to nowego partnera z Wielkiej Brytanii. W czasie trwania projektu dzieci z naszej szkoły będą miały możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami z Francji, Hiszpanii, Włoch oraz Wielkiej Brytanii. Projekt, w jaki się angażujemy, będzie dotyczyć zdrowej diety. Chcemy nauczyć młodzież, w jaki sposób należy się odżywiać, aby uniknąć otyłości i chorób, jakie niesie ze sobą niezdrowy styl życia. Przy okazji poznamy też tradycyjne potrawy krajów partnerskich. W grudniu będziemy przygotowywać się do przyjęcia pierwszych gości. Owocem naszej pracy będą m.in. strona internetowa z publikacjami na temat działań w ramach projektu, wytwory prac uczniów, książka kucharska z przepisami wybranych potraw z każdego kraju, międzynarodowy kalendarz na rok 2013 itp. Liczymy więc, że będzie ciekawie, zdrowo i pysznie! Mamy nadzieję, że realizacja projekt pomoże uczniom zrozumieć co to znaczy zdrowy styl życia ale przede wszystkim stanie się motywacją do nauki języków i kształtowania postaw otwartych na świat.
Opracowała: Kinga Kalinowska
nauczycie języka angielskiego w SP Wawrzeńczyce