Święto Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Wawrzeńczycach


"Moja babcia i mój dziadek to wspaniali są dziadkowie.." takie oto słowa piosenki rozbrzmiewały 19 stycznia 2017 roku podczas uroczystości Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Wawrzeńczycach. Kiedy wybiła godzina 9.00 zaproszeni dziadkowie niezwykle licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Nikomu nie trzeba przypominać o randze obchodów święta Babci i Dziadka. To właśnie oni dają swoim wnukom miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru. Przekazują filozofię życia, doświadczenie i wartości.
Uroczystość rozpoczęła Pani Wicedyrektor Beata Sonik - Marchewka, która serdecznie przywitała przybyłych gości i życzyła wszystkim Babciom oraz Dziadkom samych pięknych chwil w życiu, miłości od wnuków oraz aby zawsze byli z nich dumni. Głos zabrał również obecny na uroczystości Wójt Gminy Pan Józef Rysak oraz Pani Dyrektor Mieczysława Stawarz. Po uroczystym rozpoczęciu przyszedł czas na długo oczekiwane występy dzieci. Program artystyczny o różnorodnym charakterze prezentowało sześć oddziałów klasowych. Aby wszystko przebiegało rytmicznie w rolę konferansjera wcieliła się Joanna Wołoszyn. Zapowiadając każdą klasę przedstawiała wychowawcę oraz po krótce nakreśliła charakter występu. Występ artystyczny rozpoczęła grupa dzieci z oddziału przedszkolnego, która pod opieką wychowawczyni Bożeny Sobczyk zaprezentowała jasełka. Ze śpiewem na ustach do narodzonego Jezusa weszli uczniowie klasy drugiej, którzy wcielili sie w grupę kolędniczą. Nad występem drugoklasistów czuwała Ewa Kapała. Po występie o charakterze bożonarodzeniowym, scena została ubarwiona kolorowymi parasolami, pod którymi ukryły się dzieci z drugiego oddziału przedszkolnego. Dzieci zaprezentowały dwanaście miesięcy rozpoczynającego się roku 2017. Kolejne miesiące odczarowane przez magika, prezentowały uroki wszystkich pór roku. Nad czarami panowała wychowawczyni Barbara Lupa. Dawkę muzyki relaksacyjnej ubarwionej tańcem zaprezentowała grupa pierwszoklasistów. Przekazali oni również dawkę humoru odgrywając scenki dramowe o babci i dziadku. Scenki zostały dopełnione piosenkami o współczesnej babci, która "w sklepach kupuje nowe kreacje i za granicą spędza wakacje" dziadek mimo, że ,"bezradnie rozkłada ręce" wciąż ją kocha. Grę aktorów obserwowała wychowawczyni Elżbieta Jelonek. Uczniowie z klas trzecich zaprezentowali układy taneczne oraz najpiękniejsze wiersze z życzeniami. Do życzeń przyłączyły się panie Jolanta Nakielska i Renata Król.
Po występach dzieci niespodzianką był koncert zespołu Kopienioki z Igołomi, który zaprezentował kilka utworów ze swojej nowo wydanej płyty. Uwieńczeniem uroczystości było odśpiewane dziecięcym głosem STO LAT dla Babć i Dziadków oraz wręczenie upominków własnoręcznie wykonanych przez dzieci. Spotkaniu towarzyszył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którzy od pierwszych chwil wspierali całą organizację tego święta. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków. Te i inne chwile upamiętniono aparatem, w role fotografów wcielili się ojcowie. Nad częścią akustyczną czuwał Bartek Sobieraj dyżurny wodzirej, ale też oddany przyjaciel szkoły.
Ten naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników tego święta.
Opracowała: Elżbieta Jelonek


Powrót