Dzień Nauczyciela


14 października, w Dniu Nauczyciela, uczniowie Gminnego Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach spotkali się w nieco innych okolicznościach niż w zwyczajny powszedni dzień. Wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej aby wspólnie cieszyć się w tym szczególnym dniu obecnością swoich nauczycieli, zarówno wychowawców, jak i nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Dyrekcji, nauczycielom, uczniom towarzyszyli także rodzice.
Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali krótki, pełen humoru, program artystyczny.Nie tylko dzieci borykają się z trudnościami życia, dorośli też mają swoje problemy. Uczniowie zaprosili wszystkich na "Długą przerwę do pokoju nauczycielskiego", w którym nauczyciele zmagają się z nie zawsze łatwą prozą życia. Inscenizacji towarzyszyły piosenki pełne humoru, ale także niosące z sobą moc dobrych życzeń, radości i nadziei. Po spotkaniu wszyscy udali się na spotkanie z wychowawcami.
Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi w Dniu święta Edukacji Narodowej życzymy pogody ducha, radości niezależnej od zewnętrznych okoliczności, satysfakcji z najdrobniejszych sukcesów. Życzymy odwagi i Nadziei w zmaganiu się z nie zawsze łatwą codziennością. W życiu osobistym spokoju, obecności osób najbliższych, zwyczajnej ludzkiej dobroci i zyczliwości a ponadto pięknych marzeń i odwagi w ich realizowaniu!


Powrót