Spotkanie z podróżnikiem


Jak co roku, w naszej szkole pojawił się przedstawiciel grupy podróżniczej "Trzask". Grupę tworzą młodzi ludzie ciekawi świata i dążący do jego poznania. W realizacji swoich planów pomógł im znajomy, który pewnego dnia powiedział: "Żyj swoimi marzeniami, ale nie prześnij swojego życia". Zmobilizowało ich to do realizacji marzeń, nawet tych, wydawałoby się, najbardziej nieosiągalnych. W roku 2003 założyli grupę "Trzask.pl", w ramach której odbyli kilkadziesiąt egzotycznych podróży (udało im się również zrealizować wielkie marzenie z dzieciństwa jakim była podróż do Indii). Najważniejsze jest to, że każdego dnia pojawiają się u nich nowe pomysły na coraz ciekawsze i niepowtarzalne wyjazdy.
W czwartek 12 maja 2016r. mieliśmy okazję gościć p. Samuela Kempskiego. Jest on od kilku lat związany z zespołem "Trzask". W swych podróżach najbardziej ceni sobie poznawanie nowych ludzi. Bardzo lubi muzykę i kawę. Lubi też prędkość, a jeszcze bardziej ją przekraczać.
Pan Samuel zaprezentował nam w tym roku Brazylię. Podczas barwnego i ciekawego pokazu, siedząc w ławkach, mogliśmy poczuć się jak na prawdziwej wyprawie do tego egzotycznego kraju. Oglądając slajdy mogliśmy zobaczyć, jak łatwo można się zgubić w największym mieście Ameryki Południowej i półkuli południowej – Sao Paulo. Odbyliśmy lot helikopterem nad najpiękniejszym i największym wodospadem, który leży na granicy Brazylii i Argentyny – wodospadem Iguaçu. Odwiedziliśmy drugą pod względem wielkości na świecie hydroelektrownię Itaipu. Karmiliśmy kajmany na Pantanalu, największym bagnistym obszarze na świecie. Nauczyliśmy się grać na berimbau i afrykańskich bębnach w Salvadorze. Dowiedzieliśmy się, dlaczego brazylijska kawa jest jedną z najlepszych na świecie. Włóczyliśmy się po największej faweli w Rio de Janeiro - faweli Rocinha. Kibicowaliśmy miejscowej drużynie na stadionie Maracana w Rio de Janeiro.
Spotkanie bardzo nam się podobało i już dziś nie możemy się doczekać kolejnej wizyty podróżników za rok!
Dominika Ramza


Powrót