Piłka ręczna


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Igołomi w piłce ręcznej
21 Lutego 2017r. roku nasza szkoła uczestniczyła w zawodach Piłki Ręcznej w Gminnym Centrum Edukacji w Igołomi. Był to Bardzo ekscytujący dzień dla naszej szkoły. Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:50. Mecz rozpoczął się rywalizacją chłopców.
Chłopcy ponieśli klęskę przegrywając 7-9.
Drugi Mecz rozpoczęły dziewczęta wygrywając 16-6. Oba mecze były bardzo emocjonujące dla naszych uczniów. Dziewczęta zakwalifikowały się do następnego etapu czyli do Powiatowych rozgrywek.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Czernichowie w piłce ręcznej
Tak więc 12 Kwietnia 2017r. roku wyruszyliśmy na kolejne zawody Piłki Ręcznej do Czernichowa. Dziewczęta miały zagrać trzy mecze. Pierwszy mecz rozegrały z Wołowicami, który okazał się zwycięstwem 12-1. Drugi mecz rozegraliśmy z Tenczynkiem. Ten mecz także okazał się zwycięstwem 20-1.
Dziewczęta doszły do finału gdzie zmierzyły się z Krzęcinem. Była bardzo zacięta rywalizacja, ale mecz okazał się wygraną 8-7. Odebraliśmy puchar, dyplom oraz piłkę za I miejsce. Dziewczęta zakwalifikowały się do następnego etapu czyli do Półfinałów Wojewódzkich.

Półfinały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Bochni w piłce ręcznej
Więc 24 kwietnia 2017 roku wyruszyliśmy do Bochni na rejonowe zawody Piłki Ręcznej. Dziewczęta rozegrały dwa mecze. W pierwszym meczu z Żegocinem dziewczyny poniosły klęskę przegrywając 8-17. Był to Bardzo trudny mecz. Drugi mecz rozegraliśmy z Przebieczanami remisując 14-14. Ostatecznie zajęliśmy II miejsce i nie zakwalifikowaliśmy się do ostatniego etapu.
Wszystkie te meczy były bardzo ekscytujące i wywołały bardzo dużo emocji w naszych uczniach.
Beata Marzec


Powrót