Majowa wizyta w teatrze


Uczniowie klasy pierwszej i drugiej spędzili majowe przedpołudnie w Teatrze Ludowym podziwiając fantastyczną grę aktorów w spektaklu Syn smoka – japońskiej bajce osnutej na motywach ludowych.
Bohaterem bajki jest Taro - chłopiec rozpieszczany przez babcię, który cały wolny czas spędza na zabawie ze zwierzętami i na walkach sumo. Pewnego dnia jego beztroski świat rozpada się na kawałki. Jak sobie poradził z przeciwnościami losu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły jego poczynania. Historia Taro głównego bohatera oraz jego bliskich pokazała, że miłość, przyjaŸń, wdzięczność i odwaga jest ważne i cenne. Dobro uczynione drugiemu człowiekowi wraca, niezależnie, w którym żyjemy kraju.
Drugim punktem majowego wyjazdu była wizyta w Parku Trampolin. Dzieci wyposażone w skarpety antypoślizgowe z niecierpliwością czekały na przybycie trenerów. Po energicznej rozgrzewce rozpoczęły się skoki, zawody, tory przeszkód oraz zabawa w małpim gaju. Godzinne szaleństwo upłynęło zdecydowanie za szybko. Dzieci oświadczyły, że pokochały to miejsce i planują tam wrócić.


Powrót