Turniej Szkolny Piłki Ręcznej

Dnia 13 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się szkolny turniej piłki ręcznej. Był on szczególnie ważny, ponieważ organizowano go z okazji 30-lecia nadania szkole imienia Tadeusza Kościuszki. Zwycięska drużyna otrzyma puchar, który będzie wręczony podczas uroczystego apelu. W turnieju brały udział trzy drużyny:
- ZKS – klasa 6, dziewczyny
- KS Dziobaki – klasa 6, chłopcy
- Illuminati – klasa 5, drużyna mieszana

Sędziowania podjął się po raz kolejny gimnazjalista, Kuba Skalski. Sędziował sprawiedliwie, uważnie oglądając grę. Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym”, a wygrała drużyna z największą liczbą zwycięstw.

Oto wyniki wszystkich spotkań:
- KS Dziobaki 10 : 1 ZKS
- KS Dziobaki 3 : 2 Illuminati
- Illuminati 4 : 3 ZKS

Podczas całego turnieju czuć było emocje i sportową walkę. W pierwszym spotkaniu KS Dziobaki pewnie wygrały z ZKS 10 : 1. Najlepszym zawodnikiem meczu był zdecydowanie Kacper Adamczyk, który strzelił 6 goli. Wspaniale podczas tego spotkania bronił Jacek Bujacz, który puścił tylko jedną bramkę. Obronił pierwszy strzał, ale był bezsilny wobec dobitki. Należy też zwrócić uwagę na postawę dziewcząt, które walczyły do końca. Udało im się zdobyć tylko jedną bramkę, ale zaprezentowały dobrą grę.
Drugie spotkanie było bez wątpienia najciekawszym meczem turnieju. KS Dziobaki mierzyły się w nim z drużyną Illuminati. Te dwie drużyny były zdecydowanymi faworytami do pucharu. Pierwsza połowa przebiegła głównie na mocnej obronie i paru ciekawych akcjach. Do przerwy było 0 : 0. Druga połowa rozpoczęła się dla Dziobaków fatalnie. Do ich bramki trafił najpierw Krystian Marcinkowski, a potem Piotrek Marcinkowski. Przy stanie 2 : 0 Dziobaki powoli zaczęły żegnać się ze zwycięstwem. Wtedy do bramki rywali trafił Damian Wilkosz, zmieniając wynik na 2 : 1. Ta bramka popchnęła Dziobaki do dalszej walki. Wkrótce zdobyli oni gola na 2 : 2, którego strzelił Jan Wołoszyn. Pod koniec spotkania zdobyli oni jeszcze jedną bramkę, którą również strzelił Jan Wołoszyn. KS Dziobaki wygrały 3 : 2 i tym samym zapewniły sobie puchar.
Pozostał jednak ostatni mecz, który decydował o tym, kto zdobędzie drugie miejsce, czyli spotkanie Illuminati z ZKS. Illuminati ładnie zaczęli, szybko zdobywając trzy bramki. Później jednak lekko zlekceważyli oni rywalki, które zmieniły wynik na 3 : 2. Illuminati odpowiedzieli jednak czwartym trafieniem, które dało im zwycięstwo. ZKS strzelił potem jeszcze jedną bramkę, ale było to za mało do zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4 : 3, a Illuminati zdobyli drugie miejsce. ZKS musiał pogodzić się z trzecią pozycją.
To był naprawdę piękny turniej. W pamięci zapisze się on głównie zwycięstwem 6 klasy, która przerwała passę zwycięstw klasy 5.