Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach indywidualnych i drużynowych
10 kwietnia 2017 roku nasza szkoła uczestniczyła w zawodach biegowych w Gminnym Centrum Edukacji w Igołomi. Był to bardzo emocjonujący dzień. Całe wydarzenie rozpoczęło się od wyjaśnienia zasad biegu. Były 2 kategorie wiekowe klasy3- 4 i 5-6 dziewczęta i chłopcy.
Wyścig rozpoczęły dziewczęta z klas3- 4, a potem chłopcy. Bieg był emocjonujący gdyż wszyscy zawodnicy mieli dużo energii i radości. Oba zakończyły się przewagą punktów uczestników z naszej szkoły, dlatego zakwalifikowali się oni do następnego szczebla czyli do Powiatowych biegów. Następnie pobiegły dziewczęta z klas 5-6 z obu szkół, a potem chłopcy. Wynik znowu pokazywał jednoznacznie, że zwyciężyliśmy. Pełni entuzjazmu wróciliśmy do szkoły wiedząc, ze czeka nas jeszcze jedna przygoda.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach indywidualnych i drużynowych
Następnego dnia, czyli 11 kwietnia wyruszyliśmy na kolejne zawody tym razem do Skawiny. Było tam dużo więcej grup, ale zasady pozostawały takie same. Wyścig dziewczynek z klas 3-4 zakończył się II miejscem na podium, tak wiec zakwalifikowały się na Wojewódzkie zawody. Starsze dziewczęta niestety nie zwyciężyły jednak jedna z naszych uczennic Natalia Kasprzyk zajęła I miejsce w biegach indywidualnych i również dostała się na Wojewódzkie Igrzyska w Nowym Targu.
Te dwa dni dały naszym uczniom wiele wrażeń i radości.

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach indywidualnych
Natalia Kasprzyk zajęła XVI miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Nowym Targu. Jest to duży sukces dla naszej szkoły.
Beata Marzec


Powrót