Spotkanie przedświąteczne


21 grudnia 2017 w Przedszkolu w Wawrzeńczycach panował niepowtarzalny i prawdziwie świąteczny nastrój. Tradycyjnie, na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, odbywało się spotkanie jasełkowe.
Uroczystość Jasełek w naszym przedszkolu jest od wielu lat wpisana w kalendarz imprez i uroczystości. Integruje ona dom rodzinny i przedszkole, wprowadza wszystkich w świąteczny nastrój, a jednocześnie pozwala kultywować obrzędowość wynikającą z tradycji. W każdej grupie wiekowej występy miały inną formę. Można było zobaczyć bajkę "Dziewczynka z zapałkami", posłuchać piosenek o tematyce świątecznej oraz kolęd, zobaczyć Maryję i Józefa, aniołków, pastuszków, króli podążających za gwiazdą betlejemską do miejsca narodzin Jezusa oraz dzieci, które przyszły z darami. Nie zabrakło również tańców, których dzieci nauczyły się na dodatkowych zajęciach tanecznych. Starszaki przedstawiły swoim rodzicom nowoczesną interpretację bajki oraz jasełek, w których idealnie wcieliły się w odgrywane postacie. Zajęcia teatralne prowadzone przez panią Gosię sprzyjają rozwijaniu talentów wokalno-aktorskich naszych przedszkolaków. Wszystkim udzieliła się podniosła atmosfera kiedy dzieci z ogromną ekspresją i zaangażowaniem odgrywały powierzone role.
Wprowadziły nas w magiczną atmosferę śpiewając świąteczne piosenki. prezentując inscenizacje, wiersze, kolędy i tańce. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy i wtórowali im śpiewem. Dołączając do przedszkolaków, wszystkim rodzicom, sympatykom, przyjaciołom naszego przedszkola życzymy Œwiąt Bożego Narodzenia wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.


Powrót