Przedszkole w ruchu


OBSZAR 1
Ruch w przedszkolu
W naszym przedszkolu organizowane są zajęcia gimnastyki korekcyjnej i ogólnorozwojowej. Prowadzone są raz w tygodniu we wszystkich grupach przedszkolnych i dostosowane są do wieku i możliwości ruchowych naszych wychowanków. Zajęcia prowadzi pani Ania, która ma do tego odpowiednie kwalifikacje czyli ukończone studia podyplomowe w kierunku - gimnastyka korekcyjna. Ponadto organizujemy również zajęcia tańca, które prowadzi pani Ula. Pani Urszula w tym roku ukończyła kurs tańca. Zajęcia taneczne mają na celu w szczególności rozwój psychoruchowy dziecka, doskonalenie precyzji ruchów, koordynację ruchową oraz świadomość własnego ciała. Zajęcia taneczne są jedną z form zajęć ruchowych, które przedszkolaki lubią najbardziej. Uczą się różnorodnych układów tanecznych, kroków, mają również możliwość swobodnej ekspresji ruchowej do muzyki. Dzieci przygotowują układy do tańca musicalowego, który zaprezentują na Międzygminnym Turnieju Tańca Przedszkolaków. Nasza placówka od kilku lat jest organizatorem Turnieju, organizujemy go w ramach bardzo dobrej współpracy ze szkołą. Turniej odbywa się na dużej hali sportowej i ma piękną oprawę.

TOR PRZESZKÓD DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

KONSPEKT ZAJĘĆ RUCHOWYCH

Zobacz film: Międzygminny Turniej Tańca Przedszkolaków


OBSZAR 6
Konkurs Żyj zdrowo i bezpiecznie
Nasze przedszkole od kilku lat współpracuje z Centrum Kultury i Promocji w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce. W ramach tej współpracy nasze przedszkolaki uczęszczają na zajęcia tańca Zumba, biorą udział w Balu Karnawałowym, uczestniczą w wielu konkursach edukacyjnych, plastycznych, muzycznych itp. Ostatnio przedszkolaki brały udział w konkursie wiedzy o zdrowiu i bezpieczeństwie pt. "Żyję zdrowo i bezpiecznie".

SCENARIUSZ KONKURSU DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH "ŻYJĘ ZDROWO I BEZPIECZNIE"

OBSZAR 8
Aktywność w gronie rodziny
W styczniu 2014r. odbył się na sali gimnastycznej GCE w Wawrzeńczycach Aktywny Dzień Babci i Dziadka. Po krótkim powitaniu i złożeniu życzeń dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały część artystyczną, recytowały wiersze i śpiewały piosenki, odśpiewały gościom sto lat i wręczyły wcześniej wykonane upominki. Na to okazję przedszkolaki wszystkich grup przygotowały także" Jasełka", które wprowadziły przybyłych gości w świąteczny nastrój. Na twarzach dziadków malowały się wzruszenie i radość.
Następnie goście zostali zaproszeni do wspaniałej zabawy ze swoimi wnukami. Były tańce w parach, zabawy z chustą animacyjną, konkursy itp. Podczas tej części nie było dziadka, babci, którzy odmówili by swoim wnukom, nikt nie zwracał uwagi na wiek. Każdy bawił się świetnie, umiaru nie było. Ważne by umieć wspólnie spędzać czas, a takie zabawy są przykładem że można bawić się aktywnie.

Scenariusz uroczystoœci przedszkolnej "Dziadku, babciu baw się ze mną"

Zobacz film: Aktywny Dzień Babci i Dziadka

Powrót