Bal karnawałowy - czyli czekoladowo baśniowy smak dzieciństwa


23 lutego 2017r. nasze przedszkolaki brały udział w Balu Karnawałowym zorganizowanym przez Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach.

Mam tę moc” –śpiewa Elza z „Krainy lodu”. Na nasz bal przybyła niejedna Elza, więc moc była zwielokrotniona. Siła emanuje również z Supermana, magia z każdej przybyłej wróżki. Jeśli jeszcze ktoś nie poczuł gorących rytmów w klimat wprowadza pluszowa żyrafa zapraszająca do tańca. Kolorowe postacie są jak wirująca dekoracja sali, kolorowe kwiaty nim nadejdzie wiosna.
Konkurs na najlepszą parę taneczną nie jest łatwym zadaniem. Jednak trójka finalistów zachwyca oryginalnością i wdziękiem. Dzieciaki mają szanse wcielenia się w rolę wodzireja. Demonstrują nowe pląsy i kroki. Muszę przyznać, że parę nowych układów tanecznych na pewno będą trendy w przyszłym sezonie. Chociaż wykonanie pewnych choreografii wymagało dużej sprawności fizycznej. Następny konkurs można by określić testem kamiennej twarzy. Prowadzący próbował za pomocą różnych gestów i min rozśmieszyć ochotnika a on musiał zachować niewzruszony spokój. Kasia jest drobną szatynką, ale posiada niezwykłą siłę woli. Przez chwile miałam obawę, że może zostanie ogłoszony konkurs „ krzyku na czas”. Mocne głosy są, ale ich możliwości lepiej nie sprawdzać.
Próba magii wypadła wyśmienicie, sam Harry Potter byłby usatysfakcjonowany. Okazuje się, ze wystarczy kapelusz i chusteczki a czary są i tak w każdym dzieciaku. Wystarczy tylko wypowiedzieć magiczne zaklęcie- hokus pokus, i już. Prawdziwy bal powinien mieć słodki posmak, taki czekoladowo baśniowy smak dzieciństwa.
O ten klimat zadbali już nasi sponsorzy, podarowali soczki oraz wiele słodkości dla naszych milusińskich. Szczególne podziękowania kierujemy w kierunku: Gminnego Centrum Kultury i Promocji w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce, Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Wawrzeńczycach, Firmy Handlowej LEWIATAN Urszula i Krzysztof Skóra, Polskiej Sieci Handlowej DELIKATESY PALEO NOWE BRZESKO, Anonimowego Sponsora.
Na koniec prowadzący ogłasza wyniki konkursu na królową i króla balu. Miłą niespodzianką jest to, że zaszczytny tytuł zdobyli wszyscy uczestnicy balu. Wielkie gratulacje!!!
Opr. Małgorzata Niemiec


Powrót