Bezpiecznie znaczy mądrze


Bezpieczeństwo to potrzeba tak ważna jak sen, czy jedzenie. Przedszkolaki to dobrze wiedzą, postanowiły jednak tą wiedzę sprawdzić.
Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie pod hasłem „Bezpieczny w domu, na ulicy, miejscu publicznym” odbył się w czwartek 23 kwietnia o godz.10.00 w Miejskim Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku.
Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły z: Nowego Brzeska, Proszowic, Wierzbna i Wawrzeńczyc.
Pytania obejmowały szeroki zakres wiedzy:
- Jak należy się zachować, gdy nieznajomy zaprasza do samochodu?
- Co zrobić, gdy nas zaatakuje obcy pies?
- Jak zatamować krwotok? itp.
Wszyscy walczyli dzielnie. Niestety zwycięzca jest tylko jeden! Pierwsze miejsce wywalczyli gospodarze – przedszkolaki z Nowego Brzeska. Poziom wiedzy zawodników był bardzo wyrównany, a różnice w punktacji minimalne. Zresztą cel był tak szczytny i wszyscy poczuliśmy się zwycięzcami.
Chwila przerwy i czas na poczęstunek, po takich emocjach wszystko smakuje wyśmienicie.
Przed rozdaniem nagród wszystkim uczestnikom podziękował Burmistrz Miasta. Potem odbyła się już najprzyjemniejsza chwila – wielka paczka z klockami jedzie z nami do przedszkola.
Wszyscy w przedszkolu witali nas z uśmiechem, gratulując dzielnej postawy podczas rywalizacji. Razem z przedszkolakami przybył jeszcze ktoś do Wawrzeńczyc maskotka - konkursu. Niebieski smok w czapce policjanta. Łypie na wszystkich okiem abyśmy przypadkiem nie zapomnieli, że bezpieczeństwo priorytetem jest!Powrót