Aktorem każdy być może czyli - reminiscencje z "Konkursu teatralnego dla przedszkolaków" w Nowym Brzesku


Baw się z nami
W teatr baśniami malowany
Pozwól sobie być dzieckiem. Tylko dziecko nie gra królewny a jest nią przez chwilę.
Odsłaniając kurtynę wyobraźni wchodzi na scenę. Wejdźmy i my!
Dom Kultury w Nowym Brzesku 27.04.2012r. otwiera swe podwoje dla niezwykłego, barwnego korowodu postaci. Królewny, elfy, czarodzieje mają właśnie jedyną okazję spotkać się ze sobą. Tutaj my może mniej wizytowo, ale gramy przecież rolę "Brzydkiego kaczątka", - więc wszystko jest na swoim miejscu. Niby wiemy, że to zabawa, ale trema nas trochę zżera. Więc zagryzamy ją w odwecie słodkościami i barwnymi kromeczkami z podręcznego bufetu. Występujemy ostatni. Oh!!! Odpowiadam, więc cierpliwie na kolejne pytane rodem ze Szreka "Daleko jeszcze..."
Na scenie ciekawa animacja prawie jak W. Disneya. Fale morskie z lekkością tiulu wirują w powietrzu, z boku samotna syrenka... wkrótce zniknie jak bańka mydlana. Tęczowe kule wirujące w górze dodają przedstawieniu lekkości, stwarzają niepowtarzalny efekt.
Muzykanci z Bremy bawią nas muzyką w stylu HIP-HOP.
Z Proszowic przyjechał książę w poszukiwaniu prawdziwej księżniczki. Marudził i wybrzydzał. W końcu wybrał taką nadwrażliwą i jeszcze z nagniotkami. Finałowy taniec rozruszał nas wszystkich. Chciałam pogratulować wychowawczyni bardzo dobrej organizacji sceny, przedstawienie nie męczyło dłużyznami. Dzieci poruszały się po scenie lekko, naturalnie. Fajny pomysł z poduszkami. Moje pięć dla grymaśnicy w niebieskiej sukni!
Kiedy na scenę weszła Śnieżka i zaśpiewała pomyślałam "nie ma siły - dostanie to, co chce". Wróżki z Nowego Brzeska czarowały istotnie... tańcem i śpiewem.
Uff!!! Teraz my!!! Prowadzę swoją gromadę szczęśliwa, że już nie usłyszę słynnej kwestii ze Szreka. Narodziny pięciu kaczątek odbyły się bez większych powikłań. "Dzieciaki - kaczątka" z emblematami znanych firm odzieżowych mówiły: "Nie oceniajcie nas po etykietkach".
"Brzydkie kaczątko" dramatycznie ze sceny prosiło: "Pozwólcie mi być sobą".
Dziewczynka otwierająca przedstawienie niczym książkę Andersena wypowiada na zakończenie banalną z pozoru prawdę:
"Prawdziwe piękno jest niewidoczne dla oczu"
Na koniec rozdanie nagród. Wielką pakę z prezentem wręczył mi gość honorowy konkursu Burmistrz miasta Nowe Brzesko pan Grzegorz Czajka.
Wszyscy jesteśmy zwycięzcami !!!
Bardzo dziękujemy organizatorom:
Przedszkolu samorządowemu z Zespołu Przedszkolno Szkolny-Gimnazjalnemu w Nowym Brzesku pod patronatem pani Urszuli Trzepałka.
Uściski dla wszystkich dzieciaków. Rodzicom dziękuję za pomoc, ale dla nich jest chyba najważniejsze poczucie ulgi, że już po wszystkim.

W konkursie udział wzięli:
- Przedszkole Samorządowe z Niegardowa - "O CZTERECH MUZYKANTACH Z BREMY"
- Przedszkole Samorządowe nr.1 w Proszowicach - "KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU"
- Przedszkole Samorządowe nr.2 w Proszowicach - "KRÓLEWNA ŚNIEŻKA"
- Przedszkole Samorządowe w Słomnikach - "MAŁA SYRENKA"
- Przedszkole Samorządowe w Wawrzeńczycach - "BRZYDKIE KACZĄTKO"
- Przedszkole Samorządowe w Nowym Brzesku - "WRÓŻKI"Powrót