Dzień Babci i Dziadka czyli najcieplejszy dzień w środku zimy


Kiedy dnia zaczyna przybywać, a na świecie panuje karnawał, w samym środku zimy jest jeden niezwykle ciepły dzień- Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość odbyła się 15 stycznia 2016r.
Sala jest jak zwykle pełna. Oczy dziadków wyszukują w tłumie twarze swoich wnuków. W ich spojrzeniu dostrzegam niezwykłą łagodność połączoną z miłością. Na tym właśnie opiera się ta niezwykła instytucja zwana dziadkami.
Kucyki z czerwonymi kokardkami podskakują raz po raz.
-Jest tam moja babcia i dziadziuś? No pewnie, że są!!! Och jak powiem tylko swój wierszyk zaraz do nich pobiegnę.

Dziadkowie siądźcie już do stołu
Chcę dziś ofiarować Wam
To co umiem zrobić sam.

Trzylatki i czterolatki tak niedawno uczyli się wypowiadać pierwsze słowa. Dziś stoją sami na środku sali, bez trzymania mamy za rękę. Z przejęciem recytują swoje życzenia, klaszczą, tupią… Słowa nie są najważniejsze. Wystarczy spojrzeć na dziecięce rączki, które mną niepewnie rąbek bluzki. Ile to wymaga wysiłku!
Przysłowiową wisienką na torcie jest rock and roll dla dziadków.

Młode lata już wracają
Rockandrolla wnuki znają

Jasełka to najprawdziwsza i najpiękniejsza "bajka" świata. To historia, w której jest jednocześnie, czar, magia i historia prawdziwego człowieka. Wniknąć w tę baśń pozwalają niezwykłe postacie przybyłe do stajenki: Czerwony Kapturek, Kopciuszek, a nawet w styczniu przyleciała tu pszczółka Maja. Każdy chce doświadczyć tego spotkania, nawet zły wilk. Każdy coś chce od siebie ofiarować, bo każdy ma to coś co jest niepowtarzalnym darem Patrzę na wzruszone oczy dziadków i uśmiechnięte twarze dzieci i wiem, ze oni to wiedzą najlepiej.
Opr. Małgorzata Niemiec


Powrót