Dzień Chłopaka w naszym przedszkolu


Dzień chłopca wszedł na zawsze w kalendarz imprez naszego przedszkola.
I nie jest to tylko uroczystość służąca dobrej zabawie, ale też niosąca ze sobą określone wartości. Dlatego wiadomo, jak chłopiec to uczynność i uprzejmość – słowem gentelman. Dlatego też nasza uroczystość w dniu 30 września 2015r. przebiegała pod hasłem "Klub niezwykle uprzejmych chłopaków". Przynależność do klubu była dobrowolna, a jednak akces do niego zgłosiło 100% przedstawicieli grupy chłopców. Quiz "Wiem jak się zachować" wykazał znajomość dobrych manier i pozwolił zaprezentować swoje umiejętności. Ale dziewczynki wobec chłopców mają swoje wymagania i kokieteryjnie zanuciły przyśpiewkę:

Hej, hej, hej chłopaki
Już nie bądźcie takie ponuraki
Liczcie, piszcie i czytajcie
I wychowawczyni też słuchajcie
Do ostatniej strofy nauczyciele dołączyli zgodnie.
„Zagadkowo” to forma zabawy, która wykazała inny rodzaj wrażliwości naszych chłopców. Zmysł dotyku pozwala rozpoznać przedmioty bez udziału wzroku. I trzeba przyznać - zmysły nie prysły.
Uroczystość dała radość wszystkim. Nauczycie zrealizowali swoje cele, chłopcy się wykazali, dziewczyny się świetnie bawiły testując kolegów.
Przekonaliśmy się, że właściwe zachowanie nie jest „de mode” i nie jest czymś nudnym, czymś co stosuje się by zadowolić panią czy mamę. Właściwe zachowanie to szacunek dla innych i dla siebie, że tak w ogóle milej żyć.
„Dzieci nasze są…” wiedzą o tym rodzice i opiekunowie naszej placówki i dlatego dołączyli do naszej uroczystości. Prezenciki dla chłopców - mini globusy – to fajne wprowadzenie w świat dalekich podróży. Pretekst do wyjścia i poznania tego co dalej.
Gentelman to szarmanckość i gest. Dlatego nie zapomniano o prezentach dla dziewcząt. Spineczki zrobione przez jedną z mam, wysmakowane subtelne i wdzięczne a przede wszystkim zrobione ręcznie.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego święta.
Małgorzata Niemiec


Powrót