"Dzień wody"


W piątek 21 kwietnia 2017r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień wody". W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko, przynosząc ze sobą małą butelkę czystej wody. Podczas zajęć dzieci obserwowały powstawanie kropelek wody z pary wodnej oraz poznały obieg wody w przyrodzie. Przedszkolaki poznały także ważną rolę wody w życiu człowieka i jej znaczenie dla całego środowiska. Zrozumiały potrzebę oszczędzania wody i konieczność jej picia dla naszego zdrowia.
Maluchy przebrane za "małe kropelki wody" śpiewały i tańczyły przy "Piosence o Zdrowej Wodzie", a starszaki uczestniczyły w improwizacji tanecznej, w której falując niebieskimi tasiemkami naśladowały ruch fal rzeki. Wszystkie grupy miały za zadanie wykonanie prac plastycznych inspirowanych tematem wody. 3 latki pokolorowały "uśmiechniętą kropelkę wody", a 4-5 latki wykonały wydzierankę z bibuły.
święto Wody było wspaniałym, radosnym dniem, który obfitował w atrakcje i wydarzenia. Przypomniałyśmy dzieciom, jak ważną rolę w naszym życiu pełni woda. Mamy nadzieję, że Dzień Wody wpisze się na stałe w kalendarz przedszkolnych świąt.
Opr. Joanna Turalińska


Powrót