OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW


1 czerwca 2017 r. na wzór Igrzysk Olimpijskich Dyrektor Przedszkola w Nowym Brzesku Pani Barbara Jamrozik zorganizowała olimpiadę dla przedszkolaków. Wszystkie 5 - latki z naszego przedszkola uczestniczyły w tym wydarzeniu sportowym.
Nasze dzieci były bardzo przejęte wyruszając zaraz po śniadaniu autokarem na miejsce olimpiady. Naszym strojem reprezentacyjnym były pomarańczowe podkoszulki.
Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach. Rywalizowały ze sobą w 3 konkurencjach zespołowych: przeciąganie liny, chód na szczudłach, bieg na nartach letnich oraz w 3 konkurencjach indywidualnych: wyścigi na piłkach kangurkach, rzut woreczkiem i rzut do kosza.
Mamy laureata i złotego medalistę w konkurencji indywidualnej – wyścigu na kangurkach. Jest nim Antoś Szterleja, który od dawna wyróżnia się zwinnością i precyzją ruchu. W przedszkolu ruch jest czymś naturalnym, dzieci w tym wieku nie potrzeba namawiać do zabawy, do biegania, do skakania. Organizując zabawy i ćwiczenia gimnastyczne można zauważyć, że wprowadzenie do ćwiczeń elementów współzawodnictwa zachęca je do osiągania lepszych wyników, pobudza ich ambicje a sprzyjają temu okrzyki, pochwały, doping, nagrody oraz wygrana jednego z zespołów.
Podczas olimpiady wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w poszczególnych konkurencjach. Liczyła się radość i zabawa, a także fakt, że nie jest ważne, które miejsce zajmiemy, lecz to, że możemy brać udział w sportowej zabawie na świeżym powietrzu razem z innymi kolegami i koleżankami. Cieszymy się, że ucząc dzieci zdrowej rywalizacji, promujemy także zdrowy styl spędzania wolnego czasu oraz dostarczamy im radości i satysfakcji z możliwości uczestnictwa w różnorodnych konkurencjach sportowych.
Olimpiada sportowa to pierwsze doświadczenie sportowe przedszkolaków, które zapewne zachęci ich do zdrowej aktywności sportowej przez całe życie. A może spośród tych maluchów wyrośnie przyszła gwiazda sportu?
Opr. Katarzyna Wójcik


Powrót