Niezwykłe spotkanie w przedświąteczny dzień


15 grudnia 2016r. w naszym Przedszkolu odbył się niezwykły koncert Karola Dziedzica - słynnego wokalisty, finalisty programu The Voice of Poland.

Kiedy pytam pana Karola czy jest spokrewniony z Ireną Dziedzic, słynną twórczynią Tele-echa, uśmiecha się tylko zagadkowo. To się wie, że artyści są jedną wielką rodziną i audycja muzyczna naszego gościa nie odbiegnie od najwyższych standardów.
Rozmowa o bajkach to najbardziej ulubiony temat dla dzieci. Ale nawet panie- te troszkę starsze dzieci, są przejęte niezwykłymi opowieściami. Trzeba jednak zaznaczyć, że w tej dziedzinie często oddają pole przedszkolakom.
Dobra wróżka czy zły czarodziej zanim wypowie pierwsze słowo, na ekranie mówi za niego muzyka. Groźna lub subtelna, która jest drugim kostiumem postaci. Wystarczy zamknąć oczy, a z łatwością można rozpoznać, kto się pojawił na ekranie. Całości dopełniają barwa oraz dynamika, trzeba tylko uważnie patrzeć i słuchać. Zabawa z panem Karolem to właśnie zagadki i niezwykłe podróże. Zespoły starszaków i maluchów odgadują wizytówki muzyczne znanych bajek, rozpoznają barwne obrazy z filmów. Wciąż są w ruchu i wciąż czegoś poszukują. Nie ma zwycięzców, sama zabawa jest nagrodą. W tych niezwykłych wyprawach towarzyszy nam pan Hubert Azja. Pozwala dotknąć gitary i tworzy subtelny, niewidzialny klimat spotkania. A gdy włączy odpowiednie kabelki to moc z nim jest.
To dla niektórych pierwszy koncert jak pierwszy bal. Już jednak po pierwszych dźwiękach podnoszą się ręce do góry. Wdzięcznie kołysze się w rytmie całe ciało. Muzyka jest jak oddychanie, staje się naturalnym odruchem. I wiem, że rzeczy ważne dzieją się wtedy, gdy o nich nie wiemy. Gdy prawie bez naszego udziału zapisują się w nas samych. Tak naprawdę "ładujemy" się w kontaktach z innymi. W ten przedświąteczny czas takie spotkanie z magią baśni i muzyki pozwala nabrać innego oddechu. Dotknąć tego, co umyka, a być może zadźwięczy mocniej kolędą pod choinką. Dziękujemy panie Karolu za niezwykłe spotkanie…
Opr. Małgorzata Niemiec


Powrót