Przedszkolaki w Muzeum Lotnictwa


11 maja 2017r. wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Dzięki przesympatycznemu panu przewodnikowi na miejscu dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek z historii lotnictwa.
Mieliśmy okazję podziwiać jedne z najstarszych maszyn, które stworzył człowiek, by spełnić swoje marzenia o lataniu. Dowiedzieliśmy się, że w bloku mieszkalnym na trzecim piętrze można zbudować jednoosobowy samolot, a dokonał tego pilot Eugeniusz Pieniążek w roku 1971. Z dużym zaciekawieniem oglądnęliśmy wnętrze samolotu rządowego, którym latali polscy prezydenci oraz wnętrze śmigłowca MI-8, który służył Papieżowi Janowi Pawłowi II podczas pielgrzymek po Polsce.
Wycieczkę zakończyliśmy w sali doświadczeń, gdzie mogliśmy obserwować zjawiska fizyczne (unoszenie balonów i piłek przez podmuch). Nie mogliśmy także nie usiąść za sterami samolotu w kokpicie pilota. Do przedszkola wróciliśmy troszkę zmęczeni, ale pełni wrażeń. Wizyta w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego okazała się nie lada gratką dla tych, którzy podniebne maszyny mogli jak dotąd podziwiać wysoko na niebie lub w sklepach z zabawkami.
Opr. Wioletta Klęk


Powrót