Kampania no promil - no problem


Nasze Przedszkole aktywnie włączyło się w kampanię społeczną "No promil-no problem", do której przystąpiła gmina. Celem kampanii jest włączenie młodych ludzi, obywateli w działania zmierzające do powstrzymywania przed prowadzeniem pojazdów mechanicznych, osoby pod wpływem alkoholu.
Podstawowe hasła przedsięwzięcia to:
Wierzymy, że wspólnie możemy zmienić postawę przyzwolenia na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.
Wierzymy, że wspólnie dodamy odwagi tym, którzy widząc, jak "promilowy" kierowca wsiada za kierownicę będą chcieli i potrafili powstrzymać go.

W związku z przystąpieniem do kampanii nasze dzieci brały udział w cyklu zajęć na temat odpowiedzialności na drodze, przygotowały transparenty a na podsumowanie działań uczestniczyły w przemarszu. Przemarsz odbył się 24 września 2014r i uczestniczyły w nim różne instytucje lokalne tj, gmina, szkoła, GOPS itp. Było barwnie i wesoło. Hasło "Powstrzymaj pijanego kierowcę" spotkało się ze zrozumieniem i dużym poparciem mieszkańców naszej gminy. Gimnazjaliści rozmawiali i wyjaśniali wszystkie zagrożenia związane z jazdą po pijanemu i zbierali podpisy pod deklaracjami wspierając kampanię. Przejeżdżający kierowcy bardzo chętnie włączali się w akcję, uśmiechali się do dzieci i młodzieży. Przygotowano szereg atrakcji: prowadzący raper skandował hasła kampanii i zachęcał innych do tego, były balony z logo kampanii, kolorowe ulotki a na koniec występ rapera. Dzieci tak zaangażowały się w działania, że przez cały dzień powtarzały wyuczone hasła no promil - no problem.
Wierzymy, że w ten sposób możemy uratować czyjeś życie. Czy to przed śmiercią, czy przed kalectwem, czy też w końcu, przed konsekwencjami, których kierowca może nie być świadomy . W kampanii społecznej NO PROMIL - NO PROBLEM, chcemy pomagać młodym ludziom dostrzegać wartość odpowiedzialności. Chcemy pomagać im wzbudzać refleksję na temat tego co w życiu ważne oraz świadomie kierować swoim życiem.
Powrót