PIKNIK RODZINNY

21 czerwca 2015r. całymi rodzinami mieliśmy okazję uczestniczyć w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Odnowa wsi Wawrzeńczyce" we współpracy z Gminnym Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach. Piknik rodzinny był świetnie rozreklamowany na funpagach lokalnych instytucji na facebooku. W niedzielę zapowiadało się wiele atrakcji, a godzina 15:00 również była odpowiadająca większości rodzin z dziećmi.
Głównym celem pikniku była integracja środowiska lokalnego oraz wzmacnianie więzi rodzinnych między dziećmi i ich rodzicami. Nasi najmłodsi również mieli sporo okazji, aby zademonstrować swoje talenty artystyczne bądź sprawdzić się w szeregu przygotowanych konkurencji. Wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej w Wawrzeńczycach i Dobranowic oraz nasze przedszkolaki, które wyśpiewały piosenki- życzenia dla wszystkich mamusiek i tatuśków oraz wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Starsze przedszkolaki (4 i 5-latki) zaprezentowały pokaz tańca do muzyki filmowej -Titanic oraz przedstawienie teatralne "Pinokio". Oczywiście były nagrody, zabawy i uśmiechy na twarzach.
Mali artyści zostali nagrodzeni także gromkimi brawami, a po występach ruszyły wraz rodzicami do zabaw prowadzonych przez wodzireja oraz na trampolinę i gokardy.
Piknik wspierany był przez wielu sponsorów. Dzieci otrzymały soczki, akcesoria do robienia baniek mydlanych, a rodzice wsparli Stowarzyszenie poprzez zakup ciast, kawy, kiełbasek z grilla oraz losów loterii fantowej. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę i już dzisiaj wpraszamy się na Piknik Rodzinny 2016.
Anna KusiorPowrót