Przedszkolaki świętują Dzień Niepodległości


Każde urodziny to niezwykłe święto, to przypomnienie cudu narodzin. A urodziny całego kraju to spotęgowana uroczystość. 10 listopada w naszym przedszkolu odbyło się właśnie takie święto. święto naszej ojczyzny, a szacowna jubilatka życzy sobie prawie 100 lat. Z szacunku dla jubilatki prawie wszystkie przedszkolaki ubrały stroje galowe. Tylko Martynka ubrana jest dziś w barwy narodowe. Otrzymała rolę pierwszoplanową. Jest Polską, władczynią, zakłada, więc na głowę koronę, zamiast berła ma biało czerwone róże. Zasiada na tronie, gdy wybrzmią ostatnie nuty poloneza. Niebawem pojawiają się ubrani na czarno "zaborcy". Pozbawiona korony władczyni z dumą czeka na zwrot zagrabionych atrybutów.

Uwięziony ptak nie śpiewa
A czy wiesz dlaczego?
Nikt nie spotkał nigdy w klatce
Ptaka szczęśliwego

Prosty gest pochylenia głowy podczas piosenki to szacunek dla historii i obrońców naszego kraju. Wymownym momentem jest recytacja wiersza W.Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". Antoś zadawał proste pytania, oczywiste dla każdego małego Polaka. Dzieci odpowiadały chórem pewnie i z przekonaniem. Filip obiecuje dbać i opiekować się ojczyzną gdy dorośnie. Milenka rozmawia z Polską prawie jak z dobrą znajomą i obiecuje, że na pewno zostanie dobrą Polką. Radosny korowód kończy uroczystość. Nasza polska zaprasza wszystkich do tańca.
Jesteśmy Polką i Polakiem
Dziewczynką fajną i chłopakiem

Miłym akcentem podczas każdych urodziny jest słodki poczęstunek. Firma cateringowa naszego przedszkola przygotowała specjalny deser w barwach narodowych. Patriotyzm jest czasem naprawdę słodki...

Opracowała Małgorzata Niemiec


Powrót