Teatrzyk edukacyjny.


Z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk "Cenne rady" zaprezentowany przez Teatr Lalek BAJKA.
Akcja rozgrywała się w chatce u Kozy i Kózki, w lesie oraz w pobliżu drogi. W przedstawieniu brało udział 11 postaci: Narrator, Mama, Małgosia, Babcia, Policjant, Gajowy, Koza, Kózka, Wilk, Kret, Paw oraz znaki drogowe i sygnalizator świetlny.
Celem spektaklu było uświadomienie dzieciom jak unikać zagrożeń w różnych sytuacjach życiowych, aby uchronić swoje życie i zdrowie.
Z treści zawartych w przedstawieniu dzieci mogły także nauczyć się bezpiecznych zachowań w domu, poza domem, na ulicy oraz przestrzegania zasad ruchu drogowego. Miały też okazję aby dowiedzieć się gdzie szukać pomocy, jeśli w domu nie ma rodziców lub opiekunów. Przypomniano również przedszkolakom aby nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości i nie przyjmować od nich prezentów.
Dzieci wszystkich grup z wielkim zainteresowaniem oglądały teatrzyk, w którym na uwagę zasługiwały: bogate treści dydaktyczne, dynamiczna akcja, profesjonalna oprawa muzyczna, piękne dekoracje oraz duże oryginalne kukiełki.Powrót