Wycieczka przedszkolaków do Jednostki Wojskowej w Krakowie


Dnia 12 czerwca 2015r. r. wszystkie przedszkolaki z Wawrzeńczyc odbyły wycieczkę do Jednostki Wojskowej na ulicy Wrocławskiej w Krakowie.
Dzieci z zaciekawieniem obserwowały uroczystą zbiórkę zebranych żołnierzy. Duże wrażenie na zebranych wywarła salwa honorowa i defilada przy akompaniamencie orkiestry wojskowej.
Uczestniczyły w prezentacji pojazdów wojskowych: armat, samochodów, sprzętu wojskowego, czołgów. Miały możliwość wejść do środka pojazdów, co sprawiło im ogromną radość. Żołnierze stworzyli bardzo miłą atmosferę, dzięki której dzieci śmiało podchodziły do wojskowych, zadawały pytania, oglądały broń oraz podziwiały wszelkie akcesoria wojskowe. Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwe armaty różnego kalibru, zapoznać się z bronią i innymi akcesoriami wojskowymi. Dużą atrakcją okazał się także ogromny czołg, do którego chcieli wszyscy wejść.Przedszkolaki poznały też pracę strażaków, miały okazję z bliska przyjrzeć się strażackim akcesoriom oraz zwiedzić wóz strażacki.
Dzieciaki były zachwycone wizytą w Jednostce Wojskowej, a wielu chłopców wyraziło chęć zostania w przyszłości właśnie żołnierzem bądź strażakiem.
Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały pamiątkowy dyplom, który zawsze będzie nam przypominał miłe wspomnienia z wycieczki.
Wizyta w wojsku dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.Powrót