"Dni Ziemi"


"Nie warto mieszkać na Marsie,
Nie warto mieszkać na Wenus,
Na Ziemi jest życie ciekawsze,
Powtarzam to każdemu..."
Ziemi jednak nie wystarczą takie deklaracje. O tym wiedzą też wszystkie przedszkolaki! Jak żyć, aby "Ziemianin" brzmiało dumnie uczą się podczas całego pobytu w przedszkolu. Małym pretekstem aby sprawdzić czy chęci i zamiary właściwie przekładamy na wiedzę były "Dni Ziemi". Na jego obchody zaprosiło nas przedszkole 'Misia Uszatka" w Igołomi.
W krótkiej inscenizacji wystąpiła sama "Ziemia", rozłożyste drzewo, błękitna rzeka... Przypominały dbajcie nie zaśmiecajcie... potem zaśpiewaliśmy wspólnie: "Promyk słońca wyjrzał zza chmury... swoisty hymn wiosny. Bo czyż Ziemia nie jest najpiękniejsza właśnie o tej porze roku! Potem maleńki Quiz - segregowanie śmieci! No i gdzie dać ten papierek, a to pudełko na pewno jest z papieru? Były nawet rzuty do celu gazetową kulą (musiało być koniecznie ekologicznie!). Wygrali wszyscy! Bo przecież Ziemia jest nasza.
I jeszcze, widzę jak przedszkolak ogląda nagrodę. Zestaw gier - chińczyk, szachy... No tak młodzi przedszkolacy, w przyszłości aby zadbać o Ziemię właściwa strategia będzie niezbędna.Powrót