Przedszkolaki w ZOO


Wycieczka do krakowskiego ZOO była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z naszego przedszkola. 20 czerwca o godzinie 9.00 wszystkie przedszkolaki wyruszyły autokarem do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.
Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Podczas wyjazdu dzieci mały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta, pochodzące z różnych stref klimatycznych świata. Przedszkolakom szczególnie podobały się śmieszne małpki, olbrzymi słoń, wysokie żyrafy oraz pingwiny.
Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Dzieci pełne nowych wrażeń wieczorem wróciły do przedszkola, gdzie już czekali na nie stęsknieni rodzice.
Opr. Katarzyna Wójcik


Powrót